Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák milyen sűrűn tüzelne...

A macskák milyen sűrűn tüzelnek? Ha megműtenék akkor abbahagyja?

Figyelt kérdés

Nekem van bent egy nőstény cicám, és 2 hónap alatt 3jára tüzel.

Kicsit idegesítő, mert állandóan nyávog, vonszolja magát a földön...


2009. febr. 2. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy abbahagyja! Ilyenkor szinte folyamatosan tüzelnek, elég rövid a nyugalmi periódus náluk. Pár nap alatt kiheveri a műtétet. Azért is fontos, mert egyetlen cicától származtatva, ha csak egyszer ellik, egy véletlen baleset miatt, akkor is sok száz kismacsek születhet- ki tudja, milyen sors várna rájuk....

IVARTALANÍTSD!

Nem mellesleg- ők ilyenkor nagyon szenvednek, őt és magad is megkíméled a további kellemetlenségektől.:)

2009. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Igaza van az előttem szólónak. Az enyém se tüzelt, amióta megműtötték. Ha ezt mégsem akarod, van olyan lehetőség is, hogy 3 havonta injekcióztatod, bár ennek vannak kockázatai - az állatorvos majd elmondja.
2009. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mennyire komoly egy ilyen cica műtét? van benne kockázat? Mennyi idő után épülnek fel? Utána ugyan olyanok lesznek mint a műtét után? Árban körülbelül mennyi?

2009. febr. 2. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, jut eszembe második hsz-éről, hogy a nem ivartalanított macsekoknál jóval nagyobb esélye van a méh-és környéki szervek daganatának. Én cicám fél éves volt, amikor tüzelni kezdett, ivartalanítás után a doktornő elmondta, hogy totál kipakolta, mert cisztákat talált a petevezetőin, amelyek biztosan rákot okoztak volna nála.
2009. febr. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Kb 8-10 ezer HUF. Beviszed egyeztetett időpontban és 1-2 óra múlva viheted haza. Altatásban zajlik a műtét, de a cicák már este megpróbálnak lábra állni utána, imbolyogva menetelnek..:) Harmad napra csak a hasán lévő heg utal arra, hogy hasi műtéten estek át. Kérjél a beavatkozás után gallért, hogy ne tudja nyalogatni a sebet, vagy kirágni a varratokat. Kb két hét múlva kell visszavinned varratszedésre. Az első éjszakára a földön ágyazz meg neki, nehogy leessen kábult állapotában. A harmadik naptól olyanok lesznek, mint előtte. A hormon kiürülése egy hét, addig még hébe-hóba nyávoghat, mintah tüzelne. A miénknél egyszer fordult elő egy percig mindösszesen.

Hajrá!

2009. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Jobban jársz, ha ivartalanítod. Persze más ha tenyészteni szeretnéd./ Ha fajcica /. Én sokáig sajnáltam, féltettem a műtéttől. Havonta rajta volt + elkezdet jelölgetni, pisilt mindig egy adott helyre. Iszonyatos szag volt miatta. Szóval jobban jársz ha ivartalanítod. Az enyémet csak bódították, műtét után jött ment, semmi gondja sem volt. Meg sem hízott, származása: menhelyes cila volt.2 évesen esett át a műtéten.
2009. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!