Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a macskám a konyhapultról?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Könyvben olvastam, hogy az alufóliát, utálják a macskák, nem szeretnek rálépni, állítólag elég párszor kitenni ennek a traumának és többet nem megy fel.

Vannak ugye a távoltartó gélek, a citromfüvet szintén nem szeretik ( bár az enyémre ez nem hat).

Olvastam olyat, hogy a Vaporub mentolos krémet, megfázás ellenit sem szeretik, ha ezzel bekened a felületet nem megy fel.

Azon felül az elijesztés, spicc vagy tapsolás. Lényeg, hogy riadjon meg. Kösse össze negatív élménnyel a pulton mászkálást.

Az enyém tudtommal nem mászkál fel, nem elérhető neki.

2009. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sehogy :(

legalábbis én mindent kipróbáltam, de semmi nem jött be (5 év alatt)

annyit értem el, hogy addig nem megy föl, amíg én ott vagyok, de mikor megyek kifelé a konyhába hallom, ahogy lepattan onnan (meg ott vannak néha a tappacsnyomok) majd angyali képpel néz, mintha mi sem történt volna

2009. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Állítólag hatásos módszer ha lespricceled egy vízipisztollyal. Persze ez nem könnyű, mert a legtöbb macsek eleve akkor megy fel, amikor nincs a közelben a gazdi :)

Az alufólia is jó ötlet lehet.

2009. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek: nagyon nehéz leszoktatni, mivel a cicák igen kíváncsiak, nem "földszintes" állatok, mint a kutyák. Ami magasabban van, az hívogató számukra. Én azt olvastam az elijesztésről, hogy bár lehet, hogy sikerrel jársz egy idő után, de az ijesztés (tapsolás, kiáltás, vízspriccelés, esetleg popsiraütés) akkor is Tőled, gazdától jön, és ez a macska szemében igazi szabotázs. Meg aztán amikor nem vagy otthon, akkor szabad a pálya, oda ugrik, ahova akar, nincs se spricc, se tapsolás. :D Az enyém is tudja már...


Az alufóliáról én is olvastam már. De nem szívesen fedném be vele a konyhapultot, még ha kielégítő eredményt is érek el vele macskariasztás terén.


Szerintem a legjobb, ha megelőzzük a bajt, és nem rakunk csábító kaját, növényt a pultra, elpakoljuk a veszélyes szerszámokat, így a potenciális bajforrásokat és a kellemetlenségeket is kiküszöböljük.

Csilla

2009. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sehogy:( en is mindent kiprobaltam de nem megy
2009. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!