Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adtál már cicádnak egeret?

Adtál már cicádnak egeret?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam arról, hogy egyes helyeken lehet venni élő egeret és azt odaadva a cicának a számára legalapvetőbb táplálékot biztosítjuk, ráadásul kiélheti vadászösztönét is, amikor "játszik" vele. Jónak / megvalósíthatónak tartod?
2011. jan. 21. 13:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Természetesen elsősorban olyan gazdikhoz szól ez a kérdés, akiknek főként benti szobacicájuk van.
2011. jan. 21. 13:06
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan kinti-benti cicám van. Nem vettem még neki egeret fog magától.

De én ilyenről még nem is hallottam.

2011. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem egészségtelen a nyers egér.
2011. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jónak. Egy házban tartott macska minden szükséges tápláléokt megkap, és szuper kis játékokat lehet kapni a szórakoztatására, vagy épp csinálni. Állatkínzásnak tartom az élő egeret külön azért vásárolni, hogy legyen mivel szórakoznia, meg vadásznia. Nekem kinti macskáim vannak, ők rendszeresen esznek egeret, de mindet maguk kapják el - ez a természet rendje. A boltban vásárolt egér már nem az.

India egyes részein a majmok a városokban élnek, bemászkálnak házakba, stb. Egy majom egy nyitott tetőablakon bemászott egy fürdőszobába, ahol valami krémet vagy vagy valamit megevett. Rosszul lett tőle, nem tudott éjjel elmászni a tetőről, reggel már nem volt ott. Egy ragadozó madár vihette el. Mindezt lefilmezték, természetfilmet csináltak belőle, ahelyett ,hogy segítettek volna azon az állaton. Tegyük fel valami mérget evett, egy madár elvitte, és adott belőle a kicsinyeinek - az egész fészek kipusztulhatott, vagy több dögevő állat is megbetegedhetett, akár betegséget indíthatott el egyes fajoknál. Ezt súlyos emberi mulasztásnak tartom, mert ember által készített szertől lett rosszul az a majom, és végignézték. Ha segíteni nem is tudnak, de legalább vigyék el onnan, hogy nehogy megbetegedjen egy egész fészekalj tőle. És úgy adták elő, mint a természet rendjét, gyengét eltapossa az erős, stb. Nem igaz, itt az emberi eszköz befolyásolta a természet rendjét, még ha csak az az egy majom is pusztult el... na mindegy, ez más téma, csak eszembe jutott :)

2011. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Számunkra nem is egészséges a túlzott nyers hús fogyasztása, de egyébként nekünk sem lenne rossz néha. A macskák belső háztartása teljesen más, nem kell agyonistápolni őket, egyenek csak egy kis nyers húst, egeret... mitől van a sok fajtabetegség? A túlzott istápolástól, az elfajzástól... az egyszerű házimacska a legjobb, annak maximum egy féregtelenítés kell kiskorában, aztán ivartalanítani. Nem kell neki oltások meg szerek tömkelege, így is eléldegél 10-15 évig.
2011. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Pont most merengtem el rajta, mert a kandúrkámnak közeledik a szülinapja. Eddig mindig játékokat kapott, de idén gondoltam, biztos örülne egy igazinak. Megvárom a válaszokat, hátha valaki felhoz valami elfogadható ellenérvet ellene. Ha nem lesz olyan akkor egeret kap.
2011. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébknét ha eddig nem kapott, akkor lehet teljesen meghülyül tőle, vagy nem tudja, mit kezdjen vele.
2011. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feltámad bennük a vadászösztön.
2011. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kap konzervet is, húst is, nehogy már az egeret is én fogjam neki! Fogjon magának, talál a kertben, ha akar! Amúgy meg lehet, hogy egészséges, de még ahányat fogott, egyet sem evett meg. Játszadozik vele, megöli, aztán ideteszi nekünk a teraszra, de arra is volt már példa, hogy hozta be a szájában a szobába.
2011. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
A macska csak a vadász ösztönét éli ki meg játszik vele,de nem eszi meg.Lehet letépi 1-2 lábát meg átharapja a torkát de nem fogja megenni.Felesleges.Nekem kinti-benti macskáim vannak.Sok egeret összelapátoltam már a kertben.Nem hiányzott belőlük darabka.És volt hogy szemtanúja voltam az eseményeknek.Csak szórakoznak,játszanak.A házi macska a legnagyobb gyilkoló lény.Kedvtelésből teszi mindezt.Én már csak azért se vennék neki egeret,mert ki tudja honnan vannak azok az egerek,egészségügyileg mennyire vannak ellenőrizve.Vegyél neki felhúzhatós egeret azzal is jól elvan.Meg labdákat,tollas pálcákat
2011. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!