Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin, Hill's, vagy...

Royal Canin, Hill's, vagy Acana? Ez itt a kérdés.

Figyelt kérdés
Sziámi cicámnak szeretném a lehető legjobb száraztápot adni, de nehéz eligazodni prémium márkák között. Konkrétan egy 9 hónapos, nemrégiben ivartalanított kizárólag bent élő cicáról lenne szó. Szeretném megkérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy a prémium kategóriából melyik lehet számára a legjobb? (most csak a cica és nem a pénztárcám szempontjából gondolkodom - bár ez utóbbi sincs tele, mégis inkább lemondok pár dologról a maximumért...)
2011. jan. 21. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így állok hozzá. :) Nekem sincs tele a pénz tárcám, de én is a legjobbat akarom a cicámnak.

10 hónapos csak bennt lakó himalájai perzsa cicám van. És pont ma voltam neki kaját venni. Én már próbáltam az Orijent és az Acana-nát. Nkünk az nem jött be. Viszont a Hill's Kitten Chickent-t nagyon szereti az enyém. Mivel ma csak kis zacskós volt belőle így vettem mellé RC Kittent 12 hónapos korig. Mondjuk én még nem adtam az enyémnek RC-t. De remélem ízleni fog neki. A mi állatorvosunk a Hill's ajánlotta a legjobban. De szerintem a prémium tápok közül majd a cicád dönti el, hogy melyik ízlik majd neki a legjobban. :)

Sztem próbáld ki mindet és majd meglátod, hogy melyik jön be neki.

Sok sikert!

2011. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én az általam tenyésztett perzsacicáknak a Royal Canin-t szoktam javasolni, mivel minden cicának meg lehet találni a megfelelőt a hatalmas választékban.


A 9 hónapos cica az már nem teljesen kölyök, és azt sem írtad meg, hogy milyen fajta, és milyen nemű volt. Ha fiú, akkor érdemes egy olyan tápot választani, ami vesekímélő, és amellett lehet neki adni fajtaspecifikus tápot.


Egy ivartalanított perzsa fiú cica tápösszeállítása pl. így néz ki:

Royal Canin Persian + Royal Canin vesekímélő táp + Royal Canin Sensible (a szőrlabdák oldása végett).


Ha fajtatiszta cicád van, a tenyésztőjénél is érdeklődhetsz a témában, biztosan tud neked segíteni.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem szinte minden cicás ismerősöm Royallal etet. Az Acana és az Orijen fehérjetartalma nagyon magas, állítólag nem kedvez a veséknek, és a cicák szőre sem olyan szép tőle. Én most vettem az egyik cicámnak egy zacskó Hill's-t, de ha elfogy, valószínűleg visszaállunk a RC-ra.
2011. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Én már mindennel próbálkoztam, de csak a Whiskast eszi meg az orosz kék cicám. Remek kondiban van, és imádja. Sztem nem az ártól függ. Lehet az Tescos is, ha a cicád azt szereti. Én a Whiskast ajánlom. És abból is van drágább a Premium.
2011. jan. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Hát sztem Whiskast azt hagyjuk.. :D
2011. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így, több vélemény alapján már sokkal bátrabban merek majd dönteni és választani.
2011. jan. 22. 14:34
 7/20 anonim ***** válasza:

Kedves cicatenyésztő!


Mi az a dehidratált hús amit a RC tartalmaz?

Erre lennék kíváncsi! Mivel ajánlja gondolom tudja is, hogy mi az :)

2011. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nos, máris kipróbáltam egy RC terméket, az Indoor27-t, elsőként csak egy 400g-os "próba"-kiszerelésben. Tudom, fokozatosan kellene átállni, de ettől most eltekintettem. Azt hiszem egyikünk sem bánta meg: a cica imádja, míg az előző száraztápot csak ímmel-ámmal fogyasztotta, ezt láthatóan nagyon szereti. És megszűnt végre egy kellemetlen probléma is: eddig a cica széklete nagyon híg volt (még nem hasmenés, de nem is normális), e száraztáp fogyasztása után 1 nappal viszont ez megszűnt.

Tehát még egyszer köszönet a tippekért, a döntés ezek után egyértelműen a Royal Canin.


Ami pedig a dehidratálást illeti, az nemdebár a víz kivonását jelenti a húsból (hogy milyen eljárással, azt nem tudom)? Ez elég logikus, hiszen a száraztáp pont azért száraz, mert nem nedves :)

2011. jan. 23. 11:07
 9/20 anonim ***** válasza:

9 hónapos cicának kölyök tápot kell adni! Az indoor 27 felnőtt cicáknak való...

Ha ennyire odafigyelsz arra, hogy mit adsz neki enni, akkor ez se kerülje el a figyelmedet!

Én Royal Canin Kitten 36-tal etetek. Nekem 1,5 hónap múlva lesz a sziámi cicám 1 éves! Az állateledeles nőci is azt modta, hogy 1 éves kora előtt ne adjak neki felnőtt tápot, mert abban nincs elég fehérje ami nélkülözhetetlen a csontok megfelelő fejlődéséhez!

2011. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9hónapos azért már nem egészen olyan kölyök mint egy 4 hónapos, ez látszik az izomzatán, testfelépítésén is...

Ráadásul ivartalanított és benti cicaként nagyon keveset mozog - ezért gondoltam, hogy valami könnyebb kaja kellene neki, megelőzendő az elhízást...

2011. jan. 23. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!