Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves nőstény macska miért...

6 éves nőstény macska miért spriccel össze mindent? Ivartalanítva van 1 éves kora óta.

Figyelt kérdés

Használtuk a spray-t is, ideig-óráig segített, de már nem. Anyukám már nem bírja a takarítást, eleinte csak a bútorok aljára, az ablakpárkányra csinálta, most már nincs semmi biztonságban, a számítógépet, hifit, a gyógyszereket a konyhapulton, az éjjeli szekrény belsejét, mindent összespriccel, nagyon nagy károkat csinál. :( Korábban az én cicám volt, de már elköltöztem a szüleim házából. Lehet, hogy ezért csinálja? Nem emlékszem, hogy pontosan mikor kezdte el. Lehetne ezen még egy műtéttel segíteni? Lehetséges hogy nem jól ivartalanították?

Arra gondoltunk, hogy kineveljük kerti macskának, és csak enni jöhet be, mert már nem bírja anyukám. Ti mit tennétek?


2011. jan. 22. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

A nőstény nem jelöl, a hím is csak ivartalanításig.

A bűzmirigyet lenne érdemes megnézetni, de nem minden doki vállalja a tisztítását.

Kinyomják, mint 1 pattit. Aztán már nem bűzölög.

2011. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De igen, jelöl a nőstény is... Nekem is jelöl a kinti ivartalanított nőstény cicám, de ő idősebb korában lett ivartalanítva. Ha most kezdte el, akkor fogalmam sincs miért csinálja. :O Nem vittetek a házhoz új állatot, másik cicát esetleg? Talán jelezni akarja hogy az az ő területe. Vagy nem történt valami nagyobb változás?

Ha kinevelitek, akkor szerintem ugyanúgy jelölni fog amikor bemegy enni, de azért kérdezzetek meg egy állatorvost. Sajnos nem tudok értelmes tanácsot adni. :(

2011. jan. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelöl a nőstény is! Én akkor tapasztaltam, amikor hoztunk még egy cicát. Eleinte nem is vettem észre, csak olyan érdekes, enyhén gyógyszerszag terjengett a szg. asztalomnál. Véletlenül láttam, hogy besomfordál az asztal alá, felemelte a farkát, rezegtette, majd elsétált, hátrahagyva a spriccet. Nyilván jelölte a kicsinek, hogy én az "övé" vagyok.Szerencsére pár nap után megbékélt.Nem tudod magadnál tartani?
2011. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És a hím is jelöl ivaratalanítás után is.

Szalmiákszesz távol tartja őket.Mosd le előbb domestosszal,vagy flóraszepttel azt amit bejelöl,aztán szalmiákszesszel.Nem kellemes szag de hatásos.

2011. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Nem igazán tudjuk mi legyen, már nagyon sok mindent tönkretett sajnos. Igazából a nyarat várjuk hogy többet akarjon kint lenni, mert egyelőre nem akar kimenni, mert hideg van. Igy most arra jutottunk, hogy egy háztartási szobában lehet kizárólag, ott van neki az alom, az ágya, és sokszor bemegyünk hozzá megsimogatni, felvesszük, dorombol, nagyon aranyos. Közben pedig meg szakad a szívünk. De ezt már nem lehet bírni, mert mindent összejelölt, a drága antik bútorokról foltokban marta le a fapácot a savas pisi és hiába fújtuk a feromonos spray-vel, mert akkor oda nem jelöl, de mindenhova máshova igen (hifi, konyhapult, fiók - kihúzzuk a fiókot és áll benne a pisi - vagy bármi ami nincs befújva). Nem az első cicánk, hanem már a 6., vagy 7. macskánk, mindig is volt cicánk (volt amelyiket ellopták, vagy betegség miatt ment el), mindig nőstény macskánk volt, de korábban csak perzsák, ő az első házi macska. A perzsák nem csinálták ezt soha! Tehát nekünk ez a dolog teljesen új.

Sajnos nem hiszem, hogy betegség okozná ezt nála, mert párszor már rajtakaptuk, és tipikus pipiskedős farok rezegtetős spriccelés függőleges felületre amit csinál. Még abban bízom, hogy egy orvos fog tudni adni valami tanácsot, esetleg ultrahanggal meg tudják nézni hogy rendesen lett-e ivartalanítva.

2011. jan. 25. 13:17
 6/6 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy hosszú évek óta csinálja, korábban ment a takarítás, utána egy állatorvos javaslatára rátaláltunk a spray-re amivel hónapokig elég jó volt minden, az állatorvos szerint "viselkedés zavaros", pedig amúgy nagyon jó fej cica, ragaszkodik hozzánk, aranyos, persze azért tud vadulni is, meg tud antiszociális is lenni, de melyik macska nem. De mostanában már a spray se érdekli, illetve nem tudunk annyi mindent lefújni, tulajdonképpen bárhová csinálja. :(

Az még benne lehet a pakliban, hogy kint vannak más macskák is, akik a szomszédból járnak át, és párszor nyaranta már jött haza sebes orral meg harapással sajnos. Lehet, hogy miattuk csinálja? Ha igen, akkor ez sajnos megint olyan dolog, amin nem lehet segíteni.

2011. jan. 25. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!