Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fogamzásgátló létezik...

Milyen fogamzásgátló létezik macskák részére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hallottam róla, hogy létezik tablettás fogamzásgátló macskáknak is. Feltételezem ez nem olyan, mint az emberi fogamzásgátló, hogy 21 nap +7 nap szünet.

Milyen fajtái léteznek ezeknek a szereknek? Milyen idős kortól adható és milyen időközönként kell adni belőle a nőstény cicának? Ivarérés előtt is szükséges?

És végül: Mennyibe kerül?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. jan. 23. 18:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
nem tudom, de nem egysezrűbb ivartalanítani?
2011. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, én abba nem megyek bele. Volt már rá példa, hogy a kutyánk ott halt meg a műtét után. Nameg egy hasi műtét nem fájdalommentes. Nem viselné el a lelkem még egyszer azt,hogy elpusztuljon egy állatom, és ráadásul nem is betegség miatti műtét következtében hanem ivartalanítás miatt. Szóval ezért is keresek más megoldást, a műtétekben nem bízom. Kandúr macska esetében talán, de nősténynél semmiképpen.
2011. jan. 23. 18:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rossz hírem van. A fogamzásgátlás a cicáknak tabletta és injekció formájában lehetséges, ezek viszont ugye hormontartalmú szerek. Hosszú távon problémát okozhat a macskának (gennyes méhgyulladás, daganatok), én egyetlen injekciót akartam beadatni és lebeszélt az orvos... Azt mondta nagyon nem ajánlja, mert csak tönkreteszem a cicát vele.
2011. jan. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én még nem beszéltem a dokikkal, a barátnőm mondta,hogy évek óta ezt adja a cicusoknak és semmi bajuk tőle, de sietnie kellett, a többire nem tudtam rákérdezni.

Tényleg rettenetesen félek a műtéttől :(

2011. jan. 23. 19:17
 5/16 anonim ***** válasza:
Van "fogamzásgátló" cicáknak, mi is azt adtunk neki, mert mi is pont ezért féltünk megműttetni őt. Ha jól emlékszek ovarid volt a neve.
2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hú köszi :) És milyen időközönként adtátok neki?
2011. jan. 23. 19:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valóban Ovarid,heti fél szem kell belőle ( 2,5 mg), orvosi vényre van csak,mi állatorvostól vettük,de nagyon nem ajánlja,mert súlyos méhproblémák lehetnek tőle.Csak azért kaphattunk,hogy utcai cica nem szüljön több cicababát.

Sztem keress egy megbízható állatorvost,és ivartalanítsd a cicát,mert így is súlyos bajok lehetnek!

2011. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És ha úgy jár, mint a kutyus? :( Szegény műtét után 1 órával meghalt :( Akkor láttam először nagypapámat zokogni, ezt az érzést én nem akarom még egyszer átélni:(
2011. jan. 23. 19:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás miatt pusztult el? :o Mikor történt ez? Nem lehet, hogy valami egyéb probléma is volt? :S
2011. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem ivartalanítás volt, hanem műtét, valószínű nem bírta az altatót, vagy túl sokat adtak neki, mert félálomszerű állapotban volt, amikor meghalt,szegény csak nyüszíteni tudott :( Gyerekkorunk kutyája volt ő, hivatalosan papáé volt, őt szerette a legjobban. Egy simaszőrű foxterrier kan :((

Én nagyon nagyon állatbarát vagyok,macsekokkal kelek fekszem, be is szoktam fogadni kidobott állatokat, szóval nem bírnám, ha miattam baja lenne bármelyiküknek is ne adj isten belehalna a műtétbe :(

2011. jan. 23. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!