Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám folyton bepisil a...

Nike1126 kérdése:

A macskám folyton bepisil a lakás különböző pontjaira. Probáltam hogy beszórtam borssal de ugyanugy visszajár. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
az első hogy fel kell takarítani ilyenkor a pisit jó alaposan hogy ne érezze a szagát. utána pedig rá kell szoktatni hogy az udvarra vagy alomba tegye a dolgát(attól függ hol laktok) erre a rászoktatást úgy szokták hogy mihelyst meglátod hogy szeretne pisilni rögtön nagy zajt keltesz és elviszed oda ahova szeretné hogy csinálja. és ezt megcsinálod párszor meg fogja tanulni. persze idő kell hozzá. aztán az se utolsó h megnézed mennyit iszik h kiszámolod hogy mennyi idő múlva pisil, és innentől tudni fogod hogy mikor ivott akkor x idő múlva kiengedd.
2011. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van? Mert ha nincs, akkor jelölget valószínűleg.


Nem véres a pisi? Mert a húgykövesség tünete is lehet.


Az alommal minden rendben van? Lehet őmacskaságának nem tetszik benne valami.

2011. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy csak szimplán haragból csinálja. Én cicám, ha nem engedem be a hálóba, "bosszúból" az ajtó elé kakil. De mindig. Máskor sosem. Lehet nálatok is hasonló oka van.

Ha leírnád a nemét, korát, és hogy van-e ivartalanítva, akkor könnyebb lenne válaszolni. :)

2011. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított kandúrom van és nagyon hamar alomra szokott, azt használja 99%-ban de van egy hely mégis ahová odaszokott pisilni. Kiskorában egyszer kipróbálta és sehogyan sem lehetett leszoktatni róla. Ez nálunk a szennyestartó. Csak úgy tudtuk megoldani a problémát hogy lecseréltük egy zárható műanyagra (azelőtt textil volt), máshogy mindig belepisilt. Szóval lehet ez rossz szokás amiről a macskát nagyon nehéz leszoktatni. Ha nincs ivartalanítva az is lehet probléma de az is lehet hogy későn lett ivartalanítva és berögzült a jelölgetés nála. De akár egészségügyi probléma is lehet.
2011. jan. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Darabold fel a macskádat, és azt szórd szét, biztos többet nemfog odapisilni :D
2011. jan. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!