Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyógyszert adjak a...

Milyen gyógyszert adjak a cicámnak húgyuti fertőzésre?

Figyelt kérdés
a múlt hónapban véreset pisilt a cicám!elvittem az állatorvoshoz és kapott 2 antibiotikum injekciót(9000 ft-ért)azt mondták ha gyakran előjön vagy nem gyógyul meg tőle akkor meg kell műteni ami 40 ezer körül lenne!sajnos erre nincs pénzem és bár tudom hogy nem ez a legokosabb dolog ha emberi gyógyszert kap de megint előjött nála ez a betegség(mondjuk most még nem pisil véreset csak gyakrabban jár)és nagyon szeretjük,gondoltam megpróbálok neki felíratni a gyerek orvossal valami gyógyszert.szóval a kérdésem hogy ilyen betegségre aki adott már a cicájának rendes gyógyszert,mit adott?légyszi segítsetek!!!
2011. jan. 24. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Te semmit, nagyon sajnálom. Ha az orvos azt mondta, hogy műteni kell, akkor annak oka van. Mi innen nem tudjuk megmondani, hogy ez mi lehet és az is biztos, hogy ha komoly vizsgálat nélkül nekiállsz kezelgetni a macskát, akkor nagyobb bajt csinálhatsz, mint volt.
2011. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobb volna, ha megbeszélnéd az állatorvossal! A mi cicánknak is be volt gyulladva a hólyagja, sajnos nekünk sem volt sok pénzünk, de nagyon megértő volt a doki, és próbálta úgy kalkulálni, hogy beleférjen a pénztárcánkba. Így is 30ezer forint volt. A hólyaggyulladás mellé még homok is volt benne, szóval el is dugult neki... Nagyon szenvedett, megkatéterezték, véreset pisilt folyamatosan és nagyon agresszív volt. Ezzel nem szabad viccelni, a mi cicánk majdnem belehalt.. Már azon is gondolkodtunk, hogy elaltatjuk, de szerencsére erőre kapott és meggyógyult :) Ez pár hete történt azóta speciális tápot is kap, ami segít kimosni a bacikat a hólyagjából. Cystocure nevű gyógyszert is adunk neki folyamatosan, alsó-húgyúti fertőzésekre való, de ezt is állatorvos adja, és 5ezer ft az ára is :S

Ha sajnálod rá a pénzt, akkor a cicád meg fog halni. Ha megértő az állatdokid, akkor megpróbál majd úgy segíteni, hogy nektek is, neki is, cicának is jó legyen!

2011. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!nem sajnálom rá a pénzt,hanem egyszerűen nincs!gyed-en vagyok itthon egyedül a kislányommal a lakáshitel és stbb mellé sajnos sehogy sem tudom kigazdálkodni!30000 ft nekünk majdnem 1 havi koszt pénzünk!de ez nem is tartozik ide!természetesen próbálok neki segíteni!
2011. jan. 24. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én a helyedben mindenképpen elvinném másik állatorvoshoz is. Sajnos rossz tapasztalat, de megosztom veled, hátha a ti orvosotok is egy ilyen.....

Az előző cicám nagyon beteg volt és több hónapon át vittem orvoshoz. A doki mindig írt fel gyógyszereket, meg adott neki szurit és mindig abban a hitben tartott,hogy ne aggódjak,rendbe fog jönni. Fél év után döntöttem úgy, hogy elviszem másik dokihoz megnézetni és a véleményét kérni. Az az orvos kerek perec megmondta, hogy az alatt a fél év alatt csak rosszabb lett, nem jobb, és még akkor műteni kellett volna (aminek a lehetőségéről még csak nem is tett említést a másik orvos). Pár héttől később pedig a cicám elpusztult...


Ha ő is a műtét mellett van, akkor mindenképp kérd!! A legtöbb orvos bele szokott menni abba is, hogy a pénzügyi hátteredre tekintettel kevesebbet kérjen.

2011. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jan. 25. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akartalak megsérteni:) Csak el szerettem volna mondani, hogyha fontos a cica, próbáld meg kiharcolni a dokinál, hátha megértő. Nekünk párszor a vizsgálati díjat elengedte (3500ft csak az, hogy ránéz), és már az is sok pénz!

Ha többször jár alomra, akkor lehet, hogy neki is eldugult (ha kan macska, erre nagyobb az esély) és az nagyon veszélyes, a mi cicánknak tojásnyi volt már a hólyagja, mikor lecsapolták! Képzelheted fogy fájt neki, ülni nem bírt, menni meg pláne nem!


Remélem meggyógyul a cicád!

2011. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is nem jó orvosnál voltál. A véres vizelet nem csak gyulladás jele lehet. Húgykő is okozhatja. Azt meg nem lehet két injekcióval elintézni. Valódi segítség az orvos lenne, pontos diagnózis miatt. Előfordulhat, hogy a nem kezelt kő miatt elzáródik a húgyvezeték és a méreganyagok elpusztítják a cicát.
2011. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy részében - főleg ha kiújul az antibiotikumos kezelés után - a húgykő miatt pisilnek véreset a cicák. Nem is értem hogy erre miért nem vizsgálta meg a dokid... Próbáld mag Royal Canin Urinary S/O táppal etetni. Ez nem olcsó sajnos, de nagy ksizerelésben elvislehető az ára. 11-12 000 Ft egy 6 kilós csomag, de az egy cicának 2 hónapig elég! Ponotsan tarsd be az adagolását, és ezen kívül semmit de semmit ne adj neki enni. Még egy árva jutalomfalatot sem! Ez nagyon fontos!

Sajnos nem biztos hogy ez a baja a cicádnak, de nálam a doki ugyan ezekre a tünetekre különösebb vizsgáatok nélkül ezt diagnosztizálta, és ez a táp segített. De amint mást kap enni, megint véreset pisil...

Itt egy rövid leírás a tápról:

[link]

Sima állatkereskedésben nem kapsz ilyet, csak állatgyógyszertárban.

Remélem tudtam segíteni, és van módod ezt kipróbálni.

2011. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket!vettem neki homeopátiás golyócskát és megint jól van!remélem többször nem jön elő neki!a dokitól a múltkor kaptunk olyan tápot amit írtál mi is(2 próba csomagot)de nem hajlandó megenni!mindenkinek köszi aki aggódott értünk,remélem most már minden rendben lesz!
2011. jan. 26. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad zsarolni!! Ha igazán éhes lesz, megeszi! Az enyém is próbálkozott hasonlóval tápváláskor, de ilyen dolgokban kérlelhetetlen vagyok.
2011. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!