Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kajcit adjak a cicusnak...

Milyen kajcit adjak a cicusnak, ami nem egy whiskas-ergo szar- minőségű, de nem is gyilkol le anyagilag?

Figyelt kérdés

eddig kitekatot kapott,de a nedves tápot le szeretném cserélni valami minőségire. ritkábban kap hillst,azt imádja,de én nem tudom megfizetni minden napra a 300ftos menüt néha még magamnak sem. egy év körüli lány cicus,2 hete lett ivartalanítva.

otthon elkészíthető is érdekel


2011. jan. 27. 14:51
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanítva lett, akkor most (de jobb lenne mindig) ivartalanított cicának való tápot kaphat csak (száraztápból).

Majdnem minden márkának van vesekímélős változata, én az enyémeknek kimérve veszem állatkereskedésben, Frieskies-t, 700 ft körül van egy kg. De Acanából is van pl. ilyen (de az mindig nekünk is drága lenne, főleg hogy 3 cicc van).


A konzerv helyett kaphat néha husiféléket is. Zúzát, csirkemájat, csirkeaprólékot, stb. Csak megfőzöd neki sima vízben, felvágod, és eheti. Árra kb. ugyanannyi, mintha közepes minőségű konzervet kapna, de ez legalább nem szója, meg egyéb szemét. Pl. egy fél kiló csirkezúza is olyan 200 ft kb., az enyémek imádják, és azzal 3-an jóllaknak egy evés erejéig. :)


Néha adok nekik maradékot, ha olyan van, pl. kis maradék husi, rizzsel összekeverve, stb. Először finnyáskodtak, de már annyira hozzászoktak, hogy képesek sírni érte, a konzervet meg le sem... :)

2011. jan. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy húst nyersen ne adj neki, főzd meg. :)
2011. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
Már a Purina Sterilcat is jobb mint a Kitekat. Gourmet, Royal canin, ezek nem megfizethetetlenek.
2011. jan. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki tudod gazdálkodni a költségvetésedből, a Royal Canint jó szívvel tudom ajánlani. Ez bizonyosan csúcsminőségű táp, van kifejezetten ivartalanított macskáknak készült is. Én a RC Indoor 27-tel meg vagyok elégedve, valóban hozza amit hirdetnek róla, vagyis hogy csökkennek a kellemetlen szagok, a cica imádja. És ez is szabályozza a vizelet ph-ját, ami ivartalanított cicáknál fontos.


Ha ennél olcsóbb, de nem gagyi kategóriában keresel, akkor viszont a Purina Cat Chow is jó választás lehet, szintén kapható ivartalanított macskáknak készült fajta is. Én eredetileg ezt szántam a cicónak, csak ő másképp gondolta és nem szívesen fogyasztotta :)

2011. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim válasza:
alultasakos félix
2011. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:

Acana. Már csak azért is, mert ennek a tápnak a legmagasabb a hústartalma (najó, az Orijennek, de ez most mellékes) , gabona viszont nincs benne, ami kifejezetten előnyös az ivartalanított cicáknak. A lényeg a száraztáp, a nedves táp csak kiegészítés, hogy ne legyen uncsi a kaja. Úgyhogy a száraztápot válts le. Én az aCana kilóját kb 1300ért veszem (állatkereskedésbe, nagy zsákból kimérten, de neten meg tudod rendelni a nagy kiszerelést is), az ajánlott napi mennyiség kb 50-60 g. Napi etetési költsége tehát kb 70 ft. Ez minden, csak nem drága.

A mi cicáinknak megy a hasa az összes konzervtől/alutasakostól, úgyhogy főtt húst szoktak kapni, az Acanával összekeverve (kiló farhát: 180 ft, ez két macs két napi vacsija, ergo egy macskának 4 napra elég: napi etetési költség tehát 45 ft)

Idáig napi 115 ft-nál tartunk.

E mellé még napközben szokott előttük lenni cat chow (kilója kb 800, mint a friskes). Macskánként kb 50 g elég is (+40 ft)

Így a macskád egész napi kajája kijön kb 150 ftból. Ha hozzá vesszük hogy néha egy kis tejföl, sajt, csirkemáj egyébb, akkor mondjuk 170 ft.

2011. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:

Nálunk ha beteg rizs!:)

Meg is eszi. ^-^

2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
0%
A whiskas sem szar minőségü kaja.Az én macskám mindene a kitekat és a select gold.HA NEMTUDOD MÉG MAGADNAK SEM A DRÁGA KAJÁT MEGFIZETNI,DE A MACSKÁDNAK AZT AKARSZ EZT HOGY GONDOLOD?Ezt elöbb tisztázni kéne,hogyha nemtod megfizetni napi 300Ft-ot a macskádnak és van mikor magadnak sem akkor hogy akarsz neki pl.Royal canint vagy valami jót venni?Szerintem iylenkor bekéne irni gagyival,vagy whiskas-al ilyenekkel.
2011. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
nem RCre gondoltam,és a whiskas és társai sajnos tényleg nem épp csúcsminőségűek-4%hústartalommal hogy lehetne? én sem eszem meg a szar kaját,akkor a macskámnak miért adjak azt?nekem olyan mint másnak a gyereke
2011. febr. 12. 21:55
 10/50 anonim ***** válasza:

Én a boltba szoktam venni 1250 dkg-mos konzerves eledelet, és azt eszi kb 260ft és elég neki 3-4 napig.+ mellé kap maradékot, amit nagyon szeret.

Az én cicám nem válaogat, megeszik mindent a nyerskrumplitól kezdve a savanyú uborkáig mindent :))

2011. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!