Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A thai macska ennyivel okosabb...

A thai macska ennyivel okosabb, mint a házimacska?

Figyelt kérdés

Van egy thai-sziámi macskám,valahogy így néz ki,erre hasonlít:


[link]


Olyanokat csinál,hogy bezörög az ablakon,és "szól",hogy engedjem be.Mielőtt bejön,lerázza a lábát.Hanyatt fekve alszik.Van egy "barátnője",azzal rendesen "beszélgetni" szoktak.Nem hajlandó,csak puhán aludni.Van,hogy az ágy sem elég neki,mindenáron a takaróra akar feküdni.Ha kirakom a szobából,rendesen megsértődik.Ha beszélek hozzá,és meghallja a nevét,akkor rám néz,vigyorog,és odanyávog.Olyan pofákat vág,mint egy ember.Néha heccből megszúr a körmével és elszalad.Meg ilyenek:)


2011. jan. 28. 10:50
 1/10 Platypus ***** válasza:
100%
Anyósnak sima házi macskái vannak és tudják mindezeket a kunsztokat. Sőt, még többet is. Képesek kivárni, amíg nem nézel oda, amikor kaját akarnak lopni.
2011. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sima házi macskáim vannak.Ugyan ezeket tudják ők is.Sőt.az anyacica felugrik a kilincsre és addig csüng rajtam amíg ki nem nyílik az ajtó.Az amelyik hivatalosan az enyém volt(isten nyugosztalja) A WC-be kakilt pisilt.És még sorolhatnám,de biztos lesz itt még ilyen példa :)
2011. jan. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek is csinálják ezeket, pedig házicicák, szerintem ez nem fajtafüggő. :) Minden cicának más "szokásai" vannak.


Az egyik cicám, ha akar valamit, akkor odeül mellém, ráteszi az egyik lábát a lábamra és jelentőségteljesen néz. Ha észreveszi, hogy észrevettem, akkor megy oda, ahol gond van, pl. a kajás tálhoz, alomhoz. Vagy csak odaül az alom mellé, ha nem felel meg neki, és figyelmeztetően nyávog ("ha nem cseréled ki rögtön, az ágyadra pisilek").


A másik, ha nem felel meg neki a víz minősége a tálban, akkor fogja magát, és kiönti. És a Wc-be pisil őfelsége. :D


A harmadik, ha rászólok, visszanyávog, és még ő van felháborodva.


És természetesen ők is a takarómon vagy rajtam óhajtanak aludni, hanyatt fekve, pocit kirakva. :D Minden cicának vannak ilyen érdekes dolgai.


De nagyon szép a cicád amúgy. :) Egyszer én is szeretnék majd ilyen fajtát (is). :D

2011. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima házi macskám van az enyém ezeket csinálja:Kinyitja a fürdőszoba ajtót,amikor fürdök,addig piszkálj amíg ki nem nyílik,a szobámba is képes bejönni...kinyitja ott is az ajtót!Beszélget velem,még pofákat is vág,főleg a Nem,és a Mit csinálsz szavakra:)Ha valaki csenget vagy kopog,gyorsan felül a komódra,és onnan várja a hozzánk érkezőt:)Ha kajáról van szó,mindent bevet,hogy kapjon,még képes átverni,mintha még nem kapott volna,néha összejön neki!Hisztizik ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja:földhöz vágja magát,és közben néz rám:)Szóval én imádom benne ezeket:)Nekem teljesen megfelel ő:)
2011. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok:az enyém,ha valami nem úgy van,ahogy ő szeretné,odajön hozzám,beleharap a lábamba,és elfut....bosszul:)a konyhaablaknál nyávog,hogy nyissam ki neki,a cigimet kipiszkálja a hamutartóból ha otthgyam mert mondjuk telefonom van:)nem tettszik neki,és még sorolhatnám:)
2011. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt a sok sok bolondságot, ügyességet, kedvességet, szélhámosságot és sorolhatnám, az én 3 cicám is mindig

bevetik. ők is nagy dumások. ráadásul azt is tudják, hogy én vagyok az elnéző, az engedékeny és ki is használnak:))

a férjemre "tisztelettel" néznek, pedig soha nem bántaná őket, csak egy kicsit távolságtartó.

én így szeretem őket és minden cicát, azért mert 100 %

cicából vannak:))

egyszerűen macskamániás vagyok és feltétel nélkül szeretem őket.

üdv-cicás-

2011. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű cica.Azt mondják egyébként,hogy a Brit rövidszőrű az egyik legokosabb,de ez abszolút nem fajtafüggő,vannak házimacskáink is,ők is olyanokat művelnek,hogy csak pislogunk.Nekem Brit-házi keverékem van,sötétvörös cicalány.Ő pl ahogy lefekszem tv-zni,olvasni,vagy aludni egyből fel az ágyra,kanapére és már fekszik is le mellém dorombolni.Sőt zeneszerető,főleg a mobilra jön,van egy kedvenc száma is,ha meghallja egyből szalad oda hozzám : http://www.youtube.com/watch?v=EkHTsc9PU2A.Sőt,bújuk a telefonhoz,zene közben és "énekel".Be lehet sz@@ni tőle,olyan édes :D.

Ahogy megszólal reggel az ébresztő,már jön nyávogni,vagyis inkább csipog,mint nyávog :),összekötötte,hogy akkor kaja van :)

2011. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az enyém is gerjed egy számra, ha fütyülöm neki.

elkezdem fütyülni azt "midőn Havannában hajóra szálltam én..."a cica eufórikus állapotba kerül és könnyes szemmel, az ölemben dagasztva , felemelt fejjel "énekel"

mint, amikor a kutya tutul, de hát nyávogva:))

sokszor direkt énekeltetem, mert nekem is folynak a könnyeim a röhögéstől, de akkor meg alig bírok fütyülni.

üdv-cicás-

2011. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aranyos cica, de sajnos én is el kell hogy keserítselek, de nem egyedi eset.Az én cicám kóborként került hozzám nem egész 2 hónapja, mégis már megtanulta a dolgok rendjét.

Tudja hogy párom nem szereti, és eszébe sem jut az ölébe ugrani, csak finoman próbál barátkozni.

Tudja hogy 7kor kelek, és már órát lehet hozzá igazítani, ha előbb kelek akkor is pontban 7kor jön és kopog hogy engedjem be.( kinti cica csak bent eszik, és keveset lehet bent).Amíg kávézok ül mellettem, és csak akkor jön az ölembe ha letettem a poharam, előbb nem is próbálkozik.

Szobákba nem mehet, amikor idekerült egyszer bement, kihoztam mondtam neki nem szabad, és azóta ha hívnánk se menne a szobába.

2011. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem bombay macskám van. És tud apportozni.

Egyébként minden macska annyira intelligens, amennyit foglalkoznak vele.

2011. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!