Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktátok vágni a cicátok körmét?

Szoktátok vágni a cicátok körmét?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyakran?
2011. jan. 30. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi nem, mert a miénk kinti cica.
2011. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen szoktam, hogy milyen gyakran, azt macskája válogatja, attól függ hogy milyen gyorsan nő a körmük. A nővésben lévő cicáknak elég gyorsan nő, nekik havonta legalább vágni kell. ahogy öregszenek, egyre lassabban nő a körmük tapasztalatom szerint, a 14 éves öreglánynak csak kb 3 havonta szoktuk.
2011. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
NEM SZABAD!!! A macskának tilos a körmét illetve a bajszát levágni, csak ártasz vele, csak kívoznád, higyj nekem. Egyrészt nem fog tudni egerészni fára mászni és a természetes ösztöneit használni. Ha igazán szereted a macskád nem csinálsz ilyen hülyeséget.
2011. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak: szabad vágni,csak kinti macskának nem..A benti cicával más a helyzet.. :)

Benti cicánk van,mi is vágjuk neki,de csak nagy odafigyeléssel,piciket vágunk belőle. Nemtudom milyen időközönként,amikor már nagyon nagy,akkor levágjuk.

2011. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekünk szobacicánk van és havonta egyszer mindenképpen kell vágni a karmait. Szerencsére jól viseli, nem tiltakozik ellene :)

Kinti macskáknál azonban ezt nem szabad csinálni.

2011. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekünk benti cicánk van, fél éves kis kandúr és 3 hetente vágjuk a karmát. Mindig csak a hegyes legvégét csippentjük le, nem többet. Nem tudom miért volna marhaság? Nagyon eleven és szétkarmol mindent, ajtót, kanapét, kezünket, amit talál. Nem tudom miért marhaság ennek elejét venni. Nem fáj a macskának.
2011. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Direkt írtam hogy BENTI macskáról van szó. Elég jó higiénés viszonyok között élünk ezért nincs egér a lakásban, és fák sem nőnek a nappaliban amire fel lehetne mászni... Úgy tűnik a kedves válaszadó értetlen, vagy direkt kötözködik.
2011. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Pocsolya ugró, úgy látszik neked fogalmad nincs a macskatartásról. 4 cicám van, 2 kinti és 2 benti. És képzeld el, hogy a bentieknek vágni KELL, mert hiába van kaparófájuk (amit egyébként használnak) mégsem kopik eléggé a karmuk. Ha nem vágjuk le nekik, túl hosszúra nő (beleakadt mindenbe, alig tudják kicibálni), végül visszahajlik, és belenő a húsba. Egyszer már jártunk így, ráadásul ő kinti cica volt, de egy sérülésből kifolyólag nem tudta koptatni a karmait. Egyébként meg a 21. században a legtöbb ember nem azért tart macskát, hogy egerésszen...
2011. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"nem értem hogy miért olyan fontos az embereknek levágni a macska karmát, csak tönkreteszik vele az állatot...de mindegy"


Tudod mi teszi tönkre az állatot? Ha a karma addig nő megfelelő kopás nélkül, hogy belenő a húsába. Neked tényleg gőzöd sincs a macskatartásról... Melyik falun élsz?

2011. jan. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Nos nekünk 5 macskánk van, a pincében tartjuk őket és semmi bajuk sincs, olykor -olykor még ki is mennek, csak a tél miatt vannak lent. Úgyhogy engem ne oktassanak ki semmiféle macskamániások akik csak azért tartják a macskákat hogy összecsinálják és bebüdösítsék a lakást, egyébként meg én nem tartanék bent macskát a lakásban. Egyrész a galandférgek miatt, másrészt az előző mondatban leírtak miatt. De ízlések és pofonok. Nem akarok sértegetni senkit, csak a véleményem mondtam el moderálva emberek!:) Ui.: egy igazi durva faluban lakom.:)
2011. jan. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!