Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor is fontos az oltás?

Ilyenkor is fontos az oltás?

Figyelt kérdés

A lány cicám körülbelül 2,5 éves.Lakásban lakik, szokott kint lenni a kertben,de csak pórázon úgy hogy ottvagyok és felügyelem őt.Más macskákkal így nem találkozik és ha ürüléket látok a kertben attól is távoltartom.A fű mindig levan nyírva ha esetleg ez számít.Bolhaírtó cseppet szokott kapni néha.


Szüleim sosem látták így értelmét beoltatni őt,ezzel énis egyetértek.(nem anyagi szempontok miatt).Szerintünk csak nagyobb kockázat neki egy állatorvosi rendelő ahol bármi fertőzést összeszedhet.

De sokszor olvasom a macskák témakört és mindig jön az az érzés hogy talán még is kéne neki.

Szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

16/F


2011. jan. 30. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
az én macskám 12 éves, kertben lakik, soha nem volt beoltva, csak ivartalanítva, és semmi baja.
2011. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Elfelejtettem, hogy nincs ivartalanítva.

2011. jan. 30. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én cicám MÉG a kertbe sem mehet ki... És mégis azt tanácsolta a dokink, hogy oltassam be. A hashártya gyulladást okozó bacit akár a cipőd talpán is haza viheted. Én sem vagyok eleresztve anyagilag még sem sajnálom az évi 10.000 Ft-ot az oltásra!

Te ráadásul még ki is jársz a cicáddal az udvarra. Én a te helyedben beoltatnám az a tuti.

Volt egy cicám, kinnt élt. 6 évig semmi baja sem volt, aztán hirtelen rosszul lett és 1 hónap alatt elvitte ezen alatomos betegségek egyike :(

24L

2011. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval kell, hogy egyetértsek. A kórokozókat valóban hazaviheted a cipődön is, arról nem is beszélve, hogy ha kijár a kertbe, akkor lehet, hogy közvetlenül nem találkozik macskákkal, de a macskák által hátrahagyott nyomokkal, vizelettel és egyéb váladékokkal találkozhat.


A veszettség ellen nem feltétlenül kell beoltatnod, hiszen az valóban csak közvetlen módon, harapással, vérrel terjed, de a többi betegségre igenis érdemes.


Ha az orvoshoz viszed, vidd hordozóban, és ne tedd le a hordozóját sem a földre, sem a székekre! Inkább tartsd a dobozt az öledben, így nem fog elkapni a cicád semmit.


Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha az állatorvosi rendelő nagyobb kockázat szerinted, mint a lakás, plusz a kert, akkor mit csinálsz vele, ha beteg lesz és oltatlanul kell oda vinned? Inkább nem viszed, mert beteg is meg be sincs oltva? Furcsa egy kifogás az oltás ellen.
2011. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én biztos beoltatnám. Az én cicám sem mehet ki, nem is tudna, csak az erkélyre. De kell az az oltás. Biztos, ami biztos.
2011. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Újratárgyaljuk itthon a dolgokat.
2011. jan. 31. 00:12
 8/11 anonim ***** válasza:
egész életemben voltak macskáim, kijárósak, sose volt beoltva egyik sem, mégsem voltak betegek egyszer sem. én nem látom értelmét...
2011. jan. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

01:15:


Szerencsés vagy, ha sosem lettek betegek a cicáid. Egy-egy macskanátha-járvány idején a környék egész cicaállománya megritkulhat, de ugyanilyen alattomos betegség a leukózis is. Jön, támad, és mire kiderül, hogy járvány van, már elpusztította a nem oltott macskák java részét. A mi környékünkön átlag kétévente van valamilyen járvány. Attól még, hogy sosem ért téged autóbaleset, nem mondhatod azt, hogy autóbalesetek nem is történnek soha...

2011. jan. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én beoltatnám a helyedben. Biztos ami biztos.
2011. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!