Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki mit gondol macsek pórázról/...

Ki mit gondol macsek pórázról/hámról?

Figyelt kérdés

1 hét mulva kapok cicát és jó ötletnek tartom hogy rászoktassam hámra és sétálásra,mert van egy park 1 utcányira tőlünk.

tapasztalatokat várok!! és hogy ki mit gondol mennyire jó ez a cicának?!


2011. jan. 31. 15:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát, én a cicámat nem vinném ki a parkba sétálni, már csak a kutyák miatt se...
2011. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ez is igaz, de van olyan része a parknak ami kutya mentes, és ha nem is parkba de mondjuk csak eleve a hám hasznos dolog csak nem tudom hogy mennyire lehet cicát rászoktatni:)
2011. jan. 31. 16:18
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet. Hozzá lehet szoktatni, pláne ha még pici. Megtanulja és később nem fog tiltakozni ellene. De ezt is macskája válogatja.
2011. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jó ha pici korában megszokja. Lehet nem viszed soha sétálni, de bármi megtörténhet. Sok cica, ha nincs hozzászokva, megrémül, és kővé mered ha ráteszik a hámot. Ha szobacica lesz, jó ötlet hétvégenként kivinni egy picit levegőzni, fára mászni. Elvégre, ha a vadászgörény sétálhat, akkor egy cica is :) :D
2011. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

[link]


Mint a mellékelt kép mutatja, lehet sétáltatni, feltéve a cicc is úgy akarja. Enyém akarja. Egészen tél elejéig mindennap levisszük, kb. egy órát kóborlunk és ha megunja, hazakococgunk, tudja, melyik a mi lépcsőházunk. Alattunk van szerencsére egy szép fás,bokros terület, de sokszor elmegyünk messzebb is, be a házak közé. Kutyákkal kijön, nagyon rendes kutyások vannak errefelé, általában pórázon vannak a kutyák, de amint látják, hogy cica, azt is pórázra veszik, aki addig nem volt. (mivel teknőctarka és elég nagytestű a cica, sokszor csak közel érve konstatálják, hogy nem kistestű kutyával vagyok)Eddig nem volt olyan, hogy akár csak morgott volna rá kutya és ő sem fújt rájuk. Nekem is hasznos a séta, 3-4 kg-t fogytam pár hét alatt.

2011. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk két cicánk van, jelenleg 10 hónaposak, kandúrok. 8 hetesen kerültek hozzánk, menhelyről (egyébként nem ajánlott ilyen korán elszakítani őket!)

körübelül 10 hetesen kezdtük el őket a hámhoz szoktatni, először csak a lakásban raktuk rájuk, kezdetekben csak 5-10 percre, majd egyre több időre, amíg teljesen meg nem szokták. Az első pár alkalommal nagyon viccesek voltak, érezték hogy valami van a hátukon és megpróbáltak "átbújni alatta", ami azt eredményezte hogy laposkúszásban közlekedtek, de ez hamar elmúlt:)

Utána még szintén a lakásban, rácsatlakoztattuk a pórázt is. Miután ezt is megszokták, levittük őket, eleinte kézben, később már maguktól lesétáltak 3 emeletet, ismerték a járást.

Az egyik cica a mai napig imád sétálni, ha meglátja a pórázt, már fut hozzám, leül mint egy kutyus, szépen illedelmesen várja hogy rátegyem, kialakította a saját kis bevett útvonalát, stb.

Viszont a másik cica egyszercsak gondolt egyet, és nem akart többé jönni. Hiába raktuk rá a hámot, kinyitottuk az ajtót, de meg se mozdult, aztán megfordult, és besétált a nappaliba. Megpróbáltam kézben kivinni, de teljesen bepánikolt, sírt, és kaparta a bejárati ajtót. Még próbálkoztunk párszor, aztán hagytuk, ő született szobamacska, ennyi:)


Ja, és arra készülj fel, hogy a cica nem kutya, nem fog arra menni amerre te akarod, neked kell őt követned, sárban, bokrok alatt, stb:) Illetve lassan növelik csak a territóriumukat, úgyhogy készülj fel hogy jópár hétig, hónapig csak 30-40 néágyzetméteres területen belül fog mozogni, lassan növeli meg a területet. Ezután állt kialakul egy bevett útvonal, amit mindig követni fog. Tehát ne várj hatalmas sétákat, és felfedezőutakat, mint egy kutyánál.

Apropó kutyák: erre bizony nagyon kell figyelned. Igen,neked. Ha kutyát látsz, macskát azonnal kézbe venni, ellenkező irányba elindulni. Bár az enyém előbb észreveszi a kutyákat és 1.ha túl nagy, felhúzza a popóját az első fára 2. ha közepes testalkatú, bebújik a lábam mögé, és onnan nézi az ebet 3. ha kistestű, megpróbál nekimenni:)


Sok sikert!

Ja és még valami: mielőtt ilyesmire szoktatod rá a makkát, jobb ha tudod, hogy azután már mindig sétáltatni kell, ha van kedved, ha nincs. Vagy hallgathatod a borzalmas nyivákolást az ajtó előtt, és végül úgyis beadod a derekad:)

2011. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
jaj nagyon köszönöm a válaszokat megnyugodtam :DDDD attol is féltem hogy hiába van beoltva egy cica elkaphat bármit ha kiviszem de ezek szerint jó dolog a macska sétáltatás;D megfogadom a tanácsokat türelmes leszek,ha nem szeretné nem eröltetem:))még 1x köszönöm!!! :DDDD
2011. jan. 31. 18:00
 8/17 cili cica ***** válasza:
osztálytársam a macskáját 6 hónapos korába kapta 28 és fél honaposan kezdte a porázt és jo de ha egy kutyát lát felrohan porázostol a fára
2011. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

20:27


Még jó hogy felrohan, van esze. Enyém is felrohan. Ha elment az eb, lejön. Sőt, amúgy is felszalad rá, szeret fára mászni. Ennyi. Csak nem szabad nagyon magasra felengedni, nehogy beakadjon az ágakba a póráz.

2011. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ja és "póráz" helyett 3méteres csévélhető futtatót ajánlok.


17:20os voltam amúgy:)

2011. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!