Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Borzasztóan büdös a macskám...

Borzasztóan büdös a macskám száj. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rossz fog, fogkő, ínygyulladás lehet a szájszag oka. Mindegyik esetben állatorvos tud segíteni rajta.
2011. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ikszdé xD válasza:
100%

Esetleg rossz gyomorműködés...


Az előzzővel is egyetértek!

2011. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az én cicusomnál is felfigyeltem erre a dologra, ám nem törődtem vele. Gondoltam, valami olyat evett... Többször is éreztem, mégsem figyeltem rá...

Aztán a lakásban kezdte végezni a kisdolgát, ezt már nem értettem, pedig a könyvekben egyérteműen le van írva, ezzel jelzi a betegséget. Nos, nem figyeltem eléggé a jelekre, későn vittem orvoshoz, infúzió, gyógyszerek, másfél hét alatt elment. :( Életem első cicája volt, ő volt a társam, és nem figyeltem rá kellőképp, nem tudtam megmenteni sem.

Ezért azt tanácsolom neked, ha fontos számodra a cicus, vidd el orvoshoz! Máj, vese, belső rendellenességek, fertőzések is okozhatják, kár kockáztatni. Ne fizess ilyen kegyetlen tanulópénzt mint én, azóta sem tudom megbocsájtani magamnak...

Persze azért azt tudni kell, alapból sem kellemes a cicusok szájszaga. De amikor már számodra is gyanús, akkor irány a doki!

Jobbulást a cicusnak!

2011. febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a legszebb az egészben,hogy az én macskámat decemberben temettem,még azon se vagyok túl.Ez a nővéremé,egy menhelyről hozta ki,soha nem foglalkozott vele,itt hagyta szó nélkül amikor elköltözött a pasijához.Mondtam neki,hogy elviszem orvoshoz,de fizesse ki,elintézte annyival,hogy bocsi nincs pénzem. :S Akkor is elviszem és muszáj lesz kicsapnom a balhét,mert az állatokat mindennél jobban szeretem.
2011. febr. 4. 11:47
 5/13 anonim válasza:
100%
nekünk 2 macskánk van, és amelyik kizárólag a konzervet hajlandó megenni, annak írtó büdös minden szájnyitása, ásítás, mosakodás, stb. a másik száraz kaját fogad csak el, és amit én főzök csirkét, és annak semmi szaga. az is igaz, hogy az előbbit mi is "menekültként" fogadtuk be, már lehetett vagy fél éves, ki tudja, miken ment már keresztül addigra, és az is igaz, hogy van rossz foga, talán ezért is eszi inkább azokat a nyavalyás (büdös) de puha konzerveket
2011. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen a konzervre Én is gondoltam,bár azért nem tudom megfigyelni,mert felváltva kapnak konzervet,szárazat,van mikor vegyesen mindenfélét sült csirke májkrém szalámi,még a sajtot is flamózzák.Mindenesetre holnap viszem dokihoz.Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 6. 18:11
 7/13 anonim válasza:
100%

Szia,

Szerintem vidd el állatorvoshoz, viszont hozzáteszem, hogy azok a kaják, amiket megvesznek sokan, wiskas, kitekat stb, is okozhatja ezt. Amit tudsz tenni szerintem, hogy jó minőségű kaját veszel neki, (Hills, Royal Canin, Iams) ezek azok,amik tartalmazzák valóban azt az összetevőt, ami rájuk van írva. Tudom, hogy drágák, de mivel sokkal tápanyag dúsabbak, ezért a cica kevesebbel is jól fog lakni. Egy idő után teljesen eltűnik a cica szájszaga és tudom hülyén hangzik, de a vécéje sem lesz olyan büdös. Hosszú távon megérti a befektetést!

2011. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
11%

Előre is bocsánat a válaszokért, de ezt nem hagyhatom ki :


1. Értesd meg vele, hogy ne cigizzen annyit. :)))))))

2. Ne pusziszkodjatok. :)))))


Mégegyszer bocs !


(Nem értek a cicusokhoz - állatorvos biztosan segíteni tud.)

Minden jót !

2011. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Semmi baj.Ostoba válasz.Nem is volt vicces.
2011. febr. 8. 14:55
 10/13 A kérdező kommentje:
Voltunk ma dokinál.Fogkő
2011. febr. 8. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!