Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő alatt hat a Frontline?

Mennyi idő alatt hat a Frontline?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap lettek becseppentve a bolhás macskáink Frontline Spottal, mik a tapasztalatok, mennyi idő után tűnnek el (kezdenek eltűnni) a bolhák?


2011. febr. 4. 10:46
 1/9 lockstock válasza:
Kutyáról tudok tapasztalatot mondani. Délelőtti kezelés után már este nyugodtan pihentek. Érdemes a fatka tövétől, a feje búbjáig, a gerince mentén végighúzni visszafele, majd rásimítani a szőrt, így nem tudja lenyalni magáról.
2011. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én rengeteg ideig használtam Frontline-t és nekem nagyon bejött. 1-2 nap kell amíg megöli az összes bolhát, de ha biztosra akarsz menni, utána fürdesd meg a cicákat, mert a bolhaürülék bennük marad. Mi már jártunk így, és antibiotikum lett a vége. Az ürülékük is okoz viszketést. Egyébként anyagilag jobban jársz, ha nem cseppeket veszed, hanem a nagyobb kiszerelést, 10.000 Ft körül van, és nálunk 3 macskára, és egy kutyára kb 3-5 hónapig volt elég.
2011. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lockstock válasza:
Az első válszoló vagyok. Az állatok bőre rendkívül érzékeny, könnyen allergiássá válhat különböző vegyszerre, ezért ha fürdeted, akkor ne használj semilyen akár állatnak való csodasampont se! Hatalmas nagy átverés az egész. Kiszárad a bőrük, ettől is viszketnek, illetve az allergiától. Ha mindenáron fürdetni akarod, inkább tusold le langyos vízzel. Sok koszt kihoz, ennél nem is kell több.
2011. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Mi is ezt használtuk kis cica bolhátlanítására és nagyon elégedettek voltunk vele. Ahogy fentebb is írták 1-2 nap alatt már eredményes volt.
2011. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, és egyetértek az elsővel :) Mi is macskasamponnal fürdettük, (3 havonta bolhairtás után) és most ott tartunk, hogy enyhén korpás szőre. Csak langyos vízzel szabad, és utána nagyon törölgesd meg, és ne engedd ki, nehogy megfázzon.
2011. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be a Frontline egyik változata sem :(

Tízezreket költöttem rá és semmi... ezután ajánlották az Advocat-et ami olcsóbb is és hatékonyabb! Nekem az állatorovos is ajánlotta. Bayern termék!!!

Mi Biogancéval fürdettük a cicát, de a tesóm cicája pl. allergiás lett a bolhaürülékre és kihullot a szőre a nyaka körül...most nől neki csak vissza és perzsa cicáról van sző. Olyan viccesen néz ki szegényke, de nagyon szeretem mind a kettőt <3

2011. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Két macskánkból az egyikben sok bolha volt, a másikban egy pár darab. Utóbbiban nem találtunk ma bolhát, ahogy nézegettük a hasát/nyakát, viszont előbbiben még most is ott mászkált. Biztos, hogy volt valami hatása a Frontline-nak, mivel láttam döglött bolhát az újságokon (ott szoktak feküdni).


Még ezen kívül bolhaporral poroztuk be őket kicsit, bár szerintem az nem sokat tesz.


A fürdetéssel kapcsolatban lenne még egy kérdésem, ti hogy szoktátok fürdetni őket? Tudtommal sok macska nem szereti a vizet, és szép élesek a karmai is :)

2011. febr. 5. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha bent vannak a cicák, nem elég őket bolhátlanítani. Vegyél pár ampulla Neostomosant és a lakást fújd át. Főleg a bútorokat.
2011. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megfogom a nyakán a bőrt (grabanc) az nem fáj neki, igazából megkövül a macska :D Aztán berakom a kádba én fogom, párom levizezi és kicsit "belemasszíroz" a szőrébe. Ilyenkor szoktuk látni, hogy kijönnek a bolhák. Aztán jól megtörölgetjük, és ennyi. Ilyenkor nem szabad kiengedni, amíg nem lesz teljesen száraz a bundája. És ennyi. Az meg nem igaz, hogy a benti cica nem bolhás. Bolhás, csak kevésbé.
2011. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!