Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának szójatejet?

Macskának szójatejet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
A szója az emberre nézve is veszélyeket rejt. Ne mérgezd vele a macskádat!
2011. febr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Láttál te már szóját? Szerinted mennyi tejtartalma lehet?

Mert szerintem nulla.

2011. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, ne miért adnál neki szójatejet? Ha már tej, akkor az legyen tej (tehén is jó, bár sokan inkább a kecskét ajánlják), ha meg kényesfajta cica, akkor macskatej.

[link] ez is, meg van a Whiskasnak.

2011. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az előzőkre, hülyeségeket beszélnek...


Először is, a sima tej a kényesebb házimacskákra nézve veszélyes, mert a macska laktózérzékeny! Aki mást állít, az hülye és tudatlan és kész, mert ez TÉNY. Tehát nem baj ha 0 a tejtartalma, mert a tej fosatja a macskákat.


A szója tej, hacsak nincsenek benne mesterséges adalékanyagok nagyon jó tejpótló meg "édesség" a macskádnak. De adjál vizet is neki mindednképpen, mert ezek alapvetően nem folyadéknak hanem ételnek minősülnek a jellegükből fakadóan... A laktózérzékeny embereknek kifejlesztett tejek is jók macskáknak (a külön cicáknak való tej ugyanez csak cicás csomagolás van rajta és baromi drága).

2011. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem bírom a tejcukrot, és a macskámnak is megy tőle a hasa. Nekem a rizs és szójatejjel (na jó, -itallal) nincs bajom, gondolom, a macskámnak sem lesz. Szóval szerintetek igen.
2011. febr. 5. 17:36
 6/10 A kérdező kommentje:
17:33-as, köszi, az angyalka szóljon belőled!
2011. febr. 5. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

"Ne hallgass az előzőkre, hülyeségeket beszélnek... mert a tej fosatja a macskákat"


Amióta az eszemet tudom, mindig volt macskánk, és nem szójatejet, hanem rendes tehéntejet kaptak, de egyik sem volt soha fosos, és szép kort éltek meg. (kivéve azok, akik áldozatául estek a szomszéd kutya kegyetlenségeinek.)

Most is van macskánk, kap tejet is, és olyan szép kolbászokat pakol a homokba, hogy öröm nézni. Ennyit arról, hogy tejtől fosik a macska.


De az igaz, hogy vannak köztük laktózérzékenyek. De nem mind az.

2011. febr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
van cica amelyik bírja a rendes tejet,van,amelyik nem. kész
2011. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
NEM minden macska laktózérzékeny! Csak a többségük. Kérdező, szerintem vegyél rendes macskáknak való tejet, attól tuti nem lesz semmi baja a cicádnak, az enyém is azt kap és imádja.
2011. febr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Embernek való laktózmentes tej is jó, főleg, hogy olcsóbb.
2011. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!