Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicás kérdés? (Kérdésed túl...

Cicás kérdés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.Sosem volt cicám még.Szeretnék egy kölyök cicust.Egyszobás panellakásbaín élek.Sok kérdésem van.

-Nagyon rombol a kölyök macska?Rág?

-Ha otthon hagyom másfél napra szétszedi a lakást?

-Mire van szüksége (az ételen,italon kívül)?

-Nőstény cica ragaszkodóbb?


2011. febr. 7. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

az egyszobás panellakás nem lenne gond,de:

a kölyökcica harap,karmol,mászik,tapétát tépdes.

ha otthon hagyod másfél napra,mindezt hatványozottabban,és még félni,szenvedni is fog,esetleg kárt tesz magában. beszorul,leesik,fennragad-fogalmad sincs,mennyi rosszaságot tudnak kitalálni,és mennyi veszélyes hely van egy panelban is egy kíváncsi kismacska számára.

szüksége van alomtálcára,lapátra,alomra,száraztápra,vízre,nyugodt alvóhelyre,figyelfelkeltő,pofozható játékokra-de legfőképpen törődésre.

ugyanolyan ragaszkodó mindkét nem,ha törődsz vele. amúgy is ivartalanítani érdemes,hacsak nem tenyészállatról van szó,de az nyilván fel sem merül benned kezdőként.

mindent összevetve,ha napokra egyedül akarod hagyni,akkor inkább légy szíves aranyhalat vagy más nem kézhez szokott állatot tartani,mert ezzel szenvedést okozol neki,még felnőtt korban is utálnak egyedül lenni,nem kölyökként...

2011. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

1. én azt tapasztaltam,hogy inkább akkor csínytalan,ha otthon vagyok,ha egyedül vannak általában alszanak.Rágás,nem feltétlenül jellemző,de vannak olyan "elvetemült) cicusok,akik rágcsálnak,de ez abszoút nem biztos,hogy nálad is így lesz.

2.Nem hiszem,hogy szétszedné a lakást,a kutyákkal van ilyen téren gond.

3.szüksége van alomra,játékra,fekvőhelyre.

4.Fiú cica ragaszkodóbb,de attól függ milyen a személyisége,mennyit foglalkozol vele,kialakulhat nösténynél is,nekem lánycicám van,és ahogy lefekszem odajön aludni...

Sok örömöd lesz benne :D

2011. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Másfél nap az sok neki egyedül,azt valahogy nem vettem észre.Kell nekik a gazdi törődése...
2011. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ezt a másfél napot ne úgy értelmezzétek,hogy minden héten..Havonta egyszer kell elmenjek ami azt jelenti,hogy olyan 4 5 körül elmegyek otthonról és másnap kb olyan 3 4 körül érek haza.Nemmeg sem fordult a fejembe a tenyésztés dolog.Az ivartalanítás érdekes téma legalábbis az én szememben.Nagyon fel van kapva mostanába.

Milyen almot javasoltok?Illetve hol legyen az alom?ÉN úgy gondoltam lehete a fürdőszobába.

2011. febr. 7. 10:00
 5/17 anonim ***** válasza:

A nőstény cicák sokkal ragaszkodóbban, de mindenképp nevelés kérdése. Sokat kell dajkálni,szeretgetni, akkor igazi kezesbárány lesz. Ételen- vizen kivül mindenképp legyen valami játéka, valami kis vacka ahol aludhat,macskaalom (ha szilikonosat veszel az nem lesz olyan büdi),illetve jó ha veszel kaparófát is,bár ne lepődj meg,ha netán szivesen kaparja továbbra is a szőnyeget bútorokat.Ugyanúgy hiába veszel a cicónak macskakosarat,attól még lehet, hogy az ágyadba köt ki. A kölyök macskák imádnak rombolni, törni-zúzni, de rágni is. Javaslom,hogy az értékesebb vázákat tedd el valahová, illetve,ha vannak vezetékek a lakásban azokat is próbáld,úgyelhelyezni , hogy a cica ne ne férjen hozzá pl.: odatolsz 1 szekrényt,nehogy megpróbálja megrágni. Különösen szerette kölyökként a miénk rágogatni a cserepesvirágokat is,úgyhogy ezeket is tedd el,mert válogatás nélkül képes elrágni,a mérgezőt is. A másik hiába lesz szoba cica, attól még elengedhetetlenül fontos, a bolhanyakörv, a havi egyszeri féregirtás,illetve az éves kötelező védőoltások(veszetség elleni,macskaparvó elleni). Illetve egy éves kora környékén nem árt ivartalanitani a cicót,akkor sokkal nyugodtabb lesz,nem beszélve róla,hogy nem lesz megőrülve minden tavasszal,nem kell egyfolytában takaritanod utana amig tüzel, illetve csomó daganatos betegségtől is megkiméled ezzel,ami nem ivartalanitott cicáknál elő szokott jönni. A másik ,nem tudom te mennyit vagy otthon, de egy kölyök macska rengeteg törődést, odafigyelést igényel, és igen, igazi rombológépek, ezen kár szépiteni :) Ha úgy érzed, ami ez sok lenne neked,akkor érdemes inkább egy két év körüli cicát beszerezni, ők már sokkal önállóbak, és nyugodtabbak is.

Jó cicázást:)

2011. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Milyen pici? Kellenek az oltások, féreghajtók, stb. Étel-ital. Mi egy 3 hónapost hoztunk, eleinte nagyon bátortalan volt, de mára már határozott lett. Sokat kell vele foglalkozni. Nem fog hagyni tanulni, gépezni, főzni, takarítan, stb. Mindent játéknak gondol. Mindent ütöget, pofozgat, harapgál, karmolgat, zörög, de nem rosszindulatból. Szaladgál, mindent üldöz, mindehová felmegy, felugrik, ezért már az elején határozottan rá kell szólni ha olyan helyre megy. Egyedül pár órát van, mert vagy a párom vagy én vagyok épp itthon. Másfél napig sosem volt egyedül. Ja, és nálunk van kert ahol kitombolhatja magát.
2011. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10:04 vagyok. Ja! + A hely ahol alszik, kaparófa, meg játékok, amiket "tönkre tehet".
2011. febr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. én nagyon ivartalanítás ellenes voltam,és kifejezetten tenyésztésre vettem a cicáimat,de amikor tüzelni kezdtek,hát az a nyávogás elviselhetetlen volt. a macska nem vérzik,mint a kutyák tüzelésnél,de olyan hangokat ad ki,mintha egy csecsemőt kínoznál,és mindig féltem,hogy a szomszédok ránk küldik a rendőrséget. a fiú cicák pedig mindenhová odaspriccelnek ebben az időszakban,és ez büdi. a lakásban tartott cicáim egy év múlva már egész nyáron tüzeltek,tavasztól-őszig,és nem kéthetente,ahogy normális,hanem folyamatosan ,nagyon rossz volt nekik is és nekünk is. végül egyiküknek nagyon komoly betegsége lett,majdnem meghalt gennyes méhgyulladásban,amit az állatpatikában ajánlott tüzelés elnyomó fogamzásgátlótól kapott,ki kellett venni a méhét és a petefészkeit. ekkor döntöttem az ivartalanítás mellett és a másik cicámat is elvittem a műtétre. azóta is ugyanolyan rosszcsontok,de legalább egészségesek,és állítólag tovább fognak velem maradni,amit nagyon remélek.
2011. febr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
mi Fressnapf Bioclean Hygiene almot használunk a két macseknak,hetente egyszer kell cserélni (persze a kakit ki kell venni),5 kg-os 1000 ft,ez kétszerre elég. nagyon jól nedvszívó és magában tartja a szagokat.
2011. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekem 3 cicám van 2 fiú 1 lány. Nagyon ragaszkodóak mind hárman. Igaz itt 120 nm es házban tud rohangálni és most már a kertben is vadásznak, de az első 3-4 hónapban nem voltak kiengedve, amíg nem kapták meg az oltásukat. Igazi kis ördögfiókák és mindent kipróbálnak, de ha az elejétől fogva kijelölöd a határokat megjegyzik, persze ha rosszalkodni akarnak akkor direkt megcsinálják amit nem szabad és közben néznek rád ártatlanúl:) Szeretnek játszani, őrültködni. Kell nekik macska alom, nálunk a silikonos nem jött be annyira, nem csak drága, de viszonylag hamar tele pisilték, most egy fehérszínű, jó nedvszívó, a dm-es jó minőségű Dein Bestes nem drága és jó. Kellenek játékok, szeretik a labda és a madzag, zsínor, stb játékokat. 1 szobásba is meg tudják szokni. Az ivartalanítás mindenképp jó, nyugodtabb lesz a macska, nem szenved a tavaszi párzástól, és adaganatos betegségektől is megóvod, hosszabb életű lesz. Nagyon sok örömöd lesz benne. Ja én hagytam ott őt másfél napra elegendő kajával, megmagyaráztam nekik hogy jövök haza. Nagyon örültek nekem amikor hazaértem, de kicsit sértődöttek is voltak. Most 5 hónaposak, nagyon gazdifüggők. Ja és imádnak a kajánkból kunyizni, szeretik a tejszínhabot, bár ez utóbbit csak jutalomként szoktam egy picit adni nekik, ha egeret fognak, mert nálunk az is van:)

2011. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!