Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó okkal kezdek aggódni a...

Jó okkal kezdek aggódni a macskám miatt?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta nem láttam az egyik, kb. fél éves kandúr macskámat, pontosan nem tudom mennyi idős, mert úgy találtam.....tehát tegnap este óta nyoma veszett, a szomszédokat már megkérdeztem, ők nem látták (habár tudni illik, h az utcánkban talán még 5 db. szinte pont ugyanilyen cica van).........szólítgattam már, kerestem, zörögtem a kajával....eddig semmi.Kezdek aggódni......

valaki azt mondta, h most párzási időszak van, és lehet, h ezért ment el, de hát sztem még igencsak fiatal hozzá, még nem is kifejlett méretű, és maximum fél éves lehet, mert amikor találtam az utcán, akkor még egész pici volt szinte.

Ugye vissza fog jönni?!


2011. febr. 8. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a cicák fél éves koruk környékén válnak ivaréretté, szóval meg van rá az esély, hogy elment lánycicákat keresni... :) Nyugi, szerintem nemsokára haza tér.
2011. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos csak hívták az ösztönei. Azért ha előkerül nem árt kiheréltetni, nem kell több kóbor cica.
2011. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oks, remélem :)

Mondjuk még eszembe jutott egy lehetőség, mert a szomszédban kutyák vannak, és ha áttévednek oda, akkor egyből fölmásznak az ott lévő fenyőkre, ahonnan aztán viszont már nem mernek lejönni sokszor, egyszer már volt fönt ő is a fán egy éjszakára......hallok onnan ilyen macskanyávogást, de ott is van egy macska a szomszédban, aki a tetőn él, soha nem jön le épp a kutyák miatt, és folyton nyávog, ezért nem tudom, h most melyik nyávog....átmenni meg már nem szeretnék, mert a szomszédok idősek, ilyenkor már rég alszanak :/..........de lehet, h tényleg lány cicákat ment keresni, csak akkor nem értem, h a többi macskám ( össz. 12 van xD) ebből 4 lány, a többi fiú, azok akkor miért nem mentek, ők nem tüzelnek?!

Mondjuk a nagyobbak kaptak még tavaly ilyen gyógyszert, h ne tüzeljenek, a kicsik nem kaptak akkor ugye még, de nem tudom , h ezek meddig hatnak....

Egyébként tudom, h ezek a gyógyszerek rákkeltőek, és szeretném ivartalanítani őket, de még nem jött össze sajnos az összeg rá, de meglesz oldva ;)

2011. febr. 8. 21:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát úgyszólván nem lehet neked használható választ adni. Lehet, hogy visszamegy a cicád, lehet, hogy nem. Sok minden történhet egy féléves, tapasztalatlan kandúrkával. Ha ennyi cicád van, nagyon sokba kerül az ivartalanítás. Én a helyedben minden hónapban elvinnék egyet-kettőt (anyagiaktól függően), aztán előbb-utóbb mindegyik túl lesz rajta. Ha arra vársz, hogy 12 macseszra összejöjjön a pénz, addigra lesz egy csomó nemkívánatos utód (őket is ivartalanítani kell!). Nekem is 12 van, de mind ivartalanított, volt még 5 cicám, akik sajnos meghaltak, de ők is ivartalanítva voltak. Én nem szaporítok, csak éhes, elhanyagolt macskákat fogadok be. Lehet, hogy a kis kandúrod is elment csajozni, aztán akármi is megtörténhet! Tehát ha előkerül, ne várj!!! A többivel se, főleg a lánycicákat fontos ivartalanítani. Köszi az ő nevükben is! :-)
2011. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az az igazság, h azért akarom elvileg egyszerre, mert akkor az orvos szerint jelentős kedvezményt adna rá, vagy vmi ilyesmi, de hajlok én is megoldás felé, h olyan kettesével elviszem őket inkább.....szaporodni nem szaporodnak, amióta nálam vannak, mert kapják azt a gyógyszert, ami fogamzásgátló, és az ösztönöket is csillapítja (nem tudom most a pontos nevét), viszont tudok róla, h ezeknek a gyógyszereknek vannak káros mellékhatásik, és hát nem is teljesen biztonságosak.

Abszolút tudom, h az ivartalanítás fontos, már csak azért is, mert nekem is úgy jött össze a 12, h itt-ott befogadtam kóbor cicákat (most a szóban forgó kicsi, és a tesója épp olyanok is, h a piactéren voltak egyedül napokig, gondolom az anyukával vmi történhetett), néhány meg úgy került hozzám, h a kedves gazdi meunta a játékszert, és egyszerűen kidobta.....sőt az egyiket meg akarták mérgezni, amikor már útban volt.

Tudom, h nem lehet egyértelmű választ adni, mert senki, én sem tudhatom, h mi fog történni holnap, és igen, nagy valószínűséggel vissza fog jönni, maradt már el egy-egy macskám több időre is, csak hát idegeskedek miatta, ezért aztán kiírtam egy kérdést :D

Köszönöm a válaszokat minden esetre ;)

2011. febr. 8. 22:15
 6/11 A kérdező kommentje:
Reggelre már hazaért!!!!!!! :D (y)
2011. febr. 9. 15:31
 7/11 anonim ***** válasza:

kandúr macska. kalandra és magányra vágyik.

nekem a kandúr macsekom 3 napra tűnt el...

de azóta hazaért, de a szomszéd macska vemhes lett :DD

2011. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jah, amúgy nem csajozni volt, hanem tényleg, ahogy gyanítottam, a fára mászott már megint föl........remélem most már lassan megjegyzi, h a szomszédba átmenni nem túl célszerű :D
2011. febr. 9. 17:38
 9/11 anonim válasza:
sztem visszajön:) nekem a macskám két év után jött vissza s úgy találtunk rá hogy a fán nyávogott... :D
2011. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, igen, már írtam, h visszajött már másnap reggelre :)))..........és ő is a fán volt, de magától lejött reggelre :D
2011. febr. 11. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!