Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások, mi a külömbség a...

Cicások, mi a külömbség a cicák és a kutyák között? Miért jobbak a cicák?

Figyelt kérdés

Esetleg tud valaki ilyen témájú idézetet?


Nekem 3 cicám és egy kutyám van :)


2011. febr. 9. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő, cica is kutyus is, de egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál.

Csak egyszerűen mások.

2011. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

szerintem egy kutya sokkal több törődést igényel, ha lakásban tartott, akkor sétáltatni kell, ha kertben van akkor is foglalkozni kell vele, mert a kutya falkaállat, igényli a társaságot. A macskák jól megvannak egyedül, ha kell nekik a kényeztetés odamennek beülnek az öledbe és elkezdenek dorombolni. Ha épp nincs hozzá kedvük, akkor meg elvonulnak. Szerintem ez a fő különbség, kutyám is macskám is volt, de nem mondanám h egyik jobb mint a másik. Mindkettőt imádtam.

"A kutya embernek hiszi magát. A macska Istennek."

2011. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya így gondolja: "De drága az én gazdám, etet, itat, sétáltat, gondoskodik rólam ha beteg vagyok, biztos valami istenség lehet!"


A cica így gondolja: "Az én gazdám etet-itat, simogat, ápol, ha beteg vagyok, kényeztet, biztos valami istenség lehetek!"


:D:D

2011. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cory Rose ***** válasza:
A macska önállóbb, csak etetni kell, meg takarítani az almot, és kb. ennyi. De ne érts félre, nem azt mondom hogy nem foglalkozom vele, simogatom, szoktam vele játszani is, de ha épp más dolgom van, akkor nem jön ide nekem ugrálni, hogy vele foglalkozzam. Kutyát nem bírnék tartani, pont emiatt, utálnám hogy folyton megzavar. Biztos vannak nyugodt kutyák is, de azokat is minimum sétálni el kell vinni minden nap, egyszóval nincs se időm, se türelmem egy kutyával annyit foglalkozni, amennyit igényel. Plusz még nekem külsőre is jobban tetszenek a macskák.
2011. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van mindkettő. Nálunk a kutya nagyon nyalizós, bármit csinálhat vele az ember, folyton a seggünkbe van, már már idegesítő. A cica pedig sokkal önállóbb. Neki nem fontos annyira, hogy a kedvünkben járjon, ő simán megsértődik, elvonul. Én macskapárti vagyok, sokkal jobb társak. Emellett nem ugatnak, nem nyalnak, nem büdösek.
2011. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 13:26 Ez a válasz nagyon tetszik, iszonyú találó!

Én nem vagyok sem macska- sem kutyapárti, mindkettőt imádom, de más okok miatt. A macskák valahogy olyanok, mint én: felszegett fejjel, büszkén mennek... mit mennek, vonulnak! Mintha az egész világ őértük lenne. Aprók, mégis igazi egyéniségek, önálló lények, makacsok, akaratosak. Önmagamat látom bennük.

2011. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem van mindkettő!

a cica nagyon ragaszkodó természetű,de nagyon sokszo fordul elő olyan,hogy a gazdájától ekóborol(kimegy az utcára)és kóbor kutyák elkapják őket.

én jobban a kutyát ajánlanám,mert ő egy kerítésen belül van,és ha kb.1-4 hónapos korába nagyon szökik az utcára akkor férfi ember szóljon rá és megtenulja,hogy nem megy ki!

2011. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A kutya embernek hiszi magát. A macska Istennek."

Ez annyira igaz! :):)

Nekem egy cicám van, én imádom.

Volt kutyánk is, azt is imádtuk, de tényleg több törődés kell egy kutyusnak.

2011. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg szerintem a macska érdekesebb dolgokat is csinál. A kutya hozzá képest olyan "merev" csak megy, fekszik, ül, szalad, oszt kész. Nem tekereg, nem ugrál kecsesen meg ilyesmi.
2011. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Én azért szeretem jobban a cicákat, mert illatosak, önállóak, és egyéniségek.

Ha egy kutyába belerúgsz, utána ugyan úgy megy hozzád vissza farokcsóválva. Ellenben egy macska szeretetéért meg kell küzdeni.

De a kutyákat is szeretem. Ha egyszer kertesházban fogok lakni, akkor biztosan lesz egy pulim. :)

2011. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!