Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy mérget evett a...

Lehet, hogy mérget evett a macskám! Hogyan hánytassam meg?

Figyelt kérdés

Kikapart a hűtő alól egy egérmérges tálkát, amiből nem tudom, hogy evett-e, de ha evett is, akkor csak nagyon keveset, mert anyám szerint nem hiányzik belőle semmi..lehet baja? megitattam két tányérnyi tejjel, de most olvastam, hogy ilyenkor hánytatni kell..és mégis hogyan? jelenleg nem tudom orvoshoz vinni, hánytató módszereket kérek.

kb 20 perce történhetett, tényleg elenyésző mennyiség, és még az sem biztos, hogy evett volna belőle, de nem akarok kockáztatni!


2009. febr. 10. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Vágd a fölhöz minél előbb!
2009. febr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
12%

Hát ezzel elkéstél..

meg fog halni

2009. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha evett belőle, akkor csak az orvos tud segíteni. A tünetek jelentkezéséig eltelhet legalább 12 óra, de akkor már lehet hogy menthetetlen. Amennyiben véralvadásgátlót tartalmazott az egérirtó, akkor csak vérátömlesztés és K-vitamin segíthet. Sajnos nem tudsz mást tenni, mint orvoshoz vinni, mert kétlem, hogy pl. sós vizzel sikerülne megitatni szegénykét.
2009. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
ha fontos neked a macska vidd orvoshoz S.O.S.!!!
2009. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Még kevés idö telt el, és ha evett belöle még kevés szívódhatott fel. Nekem kutyám van, ha vele történt volna, én lenyúlnék az ujjammal a torkába, picit megingerelném neki ott, attól be kéne indulnia az öklendezési reflexnek. Miért nem hívhatsz orvost? Minél több szívódik fel, annál rosszabbak az esélyei!
2009. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Végre megtaláltam a linket a macska hánytatásáról, hátha segít:

[link]

2009. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenhol van állatorvosi ügyelet, én azonnal elvinném!!!

Egy volt cicagazdi.

2009. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicuval??
2009. febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A tej az tényleg jó ilyenkor gyengíti a mérget.Egyszer egyik ismerősömnek megmérgezték a kutyáját és tejjel itatta le a kutyád mire kiért az állatorvos.Kapott szurit és hála istennek életben maradt.De azáátorvost hívd ki vagy vidd el minél hamarabb.
2009. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

felhívtam az állatorvost, egyetértettünk abban, hogy mindketten nyugodtabban leszünk, ha megkapja az ellenszert, még ha nem is evett a méregből..nem éri meg kockáztatni egy ilyen ügyben.

szóval még tegnap éjjel kijött az orvos, és beadta neki.

2009. febr. 11. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!