Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát. Van egy...

Szeretnék egy cicát. Van egy 8 éves szobatiszta cicus akitől a gazdájának allergia miatt kell megválnia! Érdemes felnőtt cicát hazahozni? Mit lehet csinálni hogy a ruháink ne legyenek szőrösek? Gyerekek mellé cica? Allergia lehet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Felnőtt macskát is érdemes hazavinni. Nekünk van egy 8 és egy 9 éves nőstény ,ivartalanított cicánk. Még most is nagyon játékosak, elevenek, amikor én 6-7 éves voltam akkor lettek hozva, semmi allergiám nem lett, de érdemes letesztelni a gyerekeket nehogy későn derüljön ki az allergia. A ruhákat pedig nem hagyod elől vagy mindig letakarod valamivel.
2011. febr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
nálunk is 3 gyerek van és két szobacicus, nincs semmi allergia. ruhákat ne hagyd macska elöl és akkor nem lesznek szörösek. amugy meg egy 8 éves cica még teljesen játékos, ha azt vesszük hogy akár 20 évig is elélhetnek..:D
2011. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekek miatt bennem nem csak az allergia merült fel, hanem az is, hogy a felnőtt macska szokva van e gyerekekhez? Ha nem, kellene néhány találkozót megejteni a gyerekek és a macska között, nehogy akkor derüljön ki, hogy barátságtalan a kicsikkel, amikor már állandóra hazaviszed.
2011. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáljátok ki hogy mennyire tűri a gyerekek közeledését. Sok macsek ha nincs hozzászokva nagyon furcsának találja a gyerekeket. :) A mi macskánknak egyáltalán nem hullik a szőre mert koromfekete, szerintem a fehér és a világos szőrű jobban hulljatja, de persze lehet hogy csak nem látszik. Mindenképp legalább 2 naponta 3 perc alatt ki lehet kefélni (ha rövidszőrű) és akkor nem fog hullani, mert kijön az a szőr a keféléskor, ami kihullana. Sok szerencsét!
2011. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a cica gyerekekhez van szokva ahonnan hoznám ott pont a kislány lett asztmás :(Szóval annyit tudok róla hogy szobatiszta játékos szereti a kutyákat nekünk yorkink van ja és korom fekete:)
2011. febr. 12. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!