Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám átszoktatni?

Hogyan tudnám átszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy macskánk, szobamacsaka, és ugye van az alom, ahol wc-zik.

Nos ez az alom, eddig a vendégszobába volt, de most jönnek rokonok és át kéne tenni a fürdőbe. (mégse legyen annyira pont ott náluk)

Kb 2 hét múlva jönnek...Addig áttudna szokni a cica, hogy ezentúl ott keresse az almot.

Valami tipp, ötlet? HOgyan mehetne a legsimábban az átszoktatás?

Gondolom párszor még csak oda fogja végezni a dolgát a helyére...


2011. febr. 12. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha stabilan használja már az almot akkor ez nem fog gondot okozni. A mi cicánk mindig megtalálta az almot bárhova is tettük neki. Ha nagyon aggódsz akkor mutasd meg neki néhányszor az új helyet, tedd rá az áthelyezett alomra hogy tudja merre van.
2011. febr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Macskája válogatja - mint mindenben, úgy e téren is. A mi cicónknak pl. minden átmenet nélkül vettünk egy teljesen új almot (szilikonosra váltottunk) és ráadásul a korábbi helyéről egy tök más helyiségbe tettük át. Nem volt probléma, minden további nélkül használatba vette.


Először próbáld ki így. Ha nem megy, akkor jöhet az a módszer, hogy az almot minden nap egy kicsivel elmozdítva közelíted a célzott helyhez. Oszd be két hétre a távolságot és így sikerülni fog. Ezt nem én találtam ki, olvastam valahol, szóval ha nem jön be, ne engem szidj - viszont siker esetén sem engem illetnek a babérok :)

2011. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!