Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a helyes étrend egy benti...

Mi a helyes étrend egy benti macska számára?

Figyelt kérdés
Az megfelelő- e a macskám számára ha Kitekat száraz tápot adok neki és ez mellé még egy kis kutyakonzervet?
2008. jan. 30. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A száraz táp és konzerv minimum fele-fele arányban legyen. tiszta víz is legyen mindig egy kisedényben neki. Ha túlnyomó többségben csak száraztápot kap akkor komoly problémái lehetnek a cicának.

Az én fél perzsa cicámat sajnos emiatt kellett elaltatni. Kicsi korától kapta először a Whiskas Juniort (táp)meg tejet. Majd később Whiskas Táp és sajnos a konzeveket nem szívesen ette meg. 2, 5 korában szülés közben beszorult első pici cica, mivel nem tudta megszülni. elvittük állatorvoshoz, de sajnos az orvos nem mütőtte meg mivel a műtét alatt meghalt volna és mondta jobb ha elaltatjuk így kevesebbet szenvedett.:-(

2008. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg milyen idos a macska. A noveremeknek ket macskajuk van, nyaron en szoktam oket etetni. Ha jol emlkezsem az 'etlapra' ugy volt, hogy a kisebbik tejporba kevert szaraz tapot kapott es minden masnap tasakos CICA eledelt.(Ilyen husos, Whiskash cucc) A nagyobbik is felvalta kapta a szaraz es a CICA konzervet. + Vizet kaptak mind a ketten. Amugy, minek egy macskanak kutya konzerv..?
2008. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem a macskának való a kutyakonzerv,azért gyártanak külön cicakaját.Abból is én a prémium tápot választottam hiszem sokkal jobbak mint ezek az agyonreklámozott eledelek,ezt az állatorvos is megmondja.Amúgy meg én is fele-fele arányban adom neki a konzervet meg a szárazat,meg persze friss vizet.Ja és nem árt ha veszel macskafüvet mert állítólag szükségük van rá,bár az enyém nem ette meg,de állítólag sok macska szereti.
2008. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
17%

Szia!


Én 1 alútasakos macska kaját adok neki reggel és Ő szépen beossza magának és mindig van elötte táp és friss víz. Én a Royal Canint adom mert sokféle vitamin van benne ami kell a cicának. Tejet nem szabad adni nekik. A macskafűvet az én cicám sem ette szaglászta de nem foglalkozott vele.

2008. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Az én állatorvosom őszintén megmondta, hogy a száraztáp se kutyának se macskának nem jó, főleg fiúmacskáknak nagyon rossz, csak lusta gazdák etetési módszere, amivel nem tesznek jót szegény állatoknak, így ha lehet, minél ritkábban, adni, de akkor is csakis a legjobb minőségűekből! Így marad a konzerves, alutasakos etetés! Még azt is mondta a doki, hogy ne nassoltassam a macskát a konyhaasztalnál, amikor mi eszünk, hiába is szeretné, mert neki pár falat a mi szaláminkból olyan, mintha egy egész rudat megevett volna, és sokkal zsírosabb, mint ami nekik való lenne! Persze vannak emberi kaják, amik jók, pl. gyomorrontás esetén rizs száraz pulyka vagy csirkehússal keverve. A sima tej sem oké, mivel macskák csak laktózmentes tejet ihatnak, ezért van nekik külön cicatej. Persze sokan tesznek magasról erre az egészre, de attól még ez az igazság!
2008. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ,mindig gyönyörűszép ,egészséges macskáim voltak/vannak.Most a legidősebb 11 éves.A konzerv élelmek összetétele, hasonlít a zsákmányállatok összetételére.Az én bentlakó macskám kifejezetten igényli a macskafűvet.Főként,macskakonzervel (nem kutya!) etetem,ritkábban kap tápot.Naponta háromszor kap,nem túl nagy adagokat.A változatosság miatt,ritkán kap, párizsit,kenőmájast,halat.Emelett friss víz,és néha (whiskas)macskatejet.Amire még fontos odafigyelni,hogy (nem kismacskáknál),erősebb fogkő kialakulásánál,szedezsd le a fogkövet állatorvossal!Ez nem luxus,de ha nem szedeted le,később komoly gond is lehet belőlle.Saját hibámból tanultam,későn került a macskám ez okból orvoshoz,és elfekélyesedet a szája+kikellett venni az egész jobb fönti fogsorát,+gyógyszeres kezelés.Mostmár rendben van,és szorgalmasan majszolja a MACSKAkonzervet. :-)
2008. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

igazából a macska csak akkor eszik ha éhes, ha pedig éhes akkor azt valahogy jelzi

kölyök macskának napi 3-4szer kell enni adni maximum maréknyi adagot, felnőtt macskának 1-2szer naponta, ha "szobacica" akkor értelemszerűen kevesebbet mert könnyen elhízhat mivel nem mozog annyit mint a kintiek.

kutyaeledelt semmiképp se szabad neki adni mert nincs benne annyi fehérje amennyire szüksége van

sótaralmuk miatt a felvágott, a húskonzerv se ajánlott, a tojásfehérje emészthetetlen számára

párolt zöldséget, tésztát, főtt rizst csak konzervvel keverve érdemes adni

a jutalom falatokban rengeteg kalória van, ezt ha lehet mellőzni kell, helyette főtt szárnyast, halat vagy párolt májat érdemes adni

2008. márc. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Kutya konzervet semmi féle képpen nem.Nem hiába vannak kutya és macska eledelek.Száraztápot mindenféleképpen, mert az jó a fogak fogkőjére is.Konzervet is lehet adni.De a házi kosztot is szerettessük meg vele.Vigyázni kell az elhízással!
2008. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Az a legfontosabb h mindig változatos kaját kapjon a cica.Ha lehet kerüljük a fűszereseket mert azzal elfontja szegény a gyomrát.Nemkell a macskát csak tápon nevelni,nyugodtan ehet pl párizsit is.A cicatej meg ugyanaz mint a tehéntej csak rávan írva hogy Whiskas.Adj neki tejet,ha fosós akkor nem fogja többet meginni.meg azt te is látod.Külömben ez SZERINTEM egy nagy baromság h nem kaphat tejet.Ezt megin kitalálta valami állatorvos amiből jó sok pénzt kaszált.Én pl mindig adok neki szárazat,konzervet meg hozzá valami otthonit(párizsi,tejbegríz,kikevert tojássárgája,kenyérhéj,jól megfőött krumpli,rizs,kis tészta).Csokit,szénsavas cuccot,nyershúst,vagdalt húst(nagyon zsíros) ne kapjon.Még az egy fontos tényező hogy sok húst kapjon(ne nyerset) mer abba sok a fehérje.Nyers zöldségeket ne nagyon adj neki,de főzve vagy párolva teljesen nyugodtan.Gyümit én nem adnék neki mer attól télleg foshat.Ha állatorvost kérdezel ő is csak a szakrodalomból fog válaszolni ami LEHET hogy nem túl pontos.Tesco-s,ARO-s,Spar-os kaját ne adj neki mert azt LEHET hogy csak moslék,vagy romlott.A cicáknak is van eszük,ha egyszer valamivel elrontják a gyomrukat ,azt többet nem eszik meg.
2008. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régi a kérdés, de szeretném leírni a tapasztalataimat, es amit tanultam.

Első es legfontosabb: A macska HÚSEVŐ!

Meg lehet nézni, hogy a nálunk divatos es reklamozott tápokban (sok ezket hiszik "jó kajának"!☹ a reklám miatt!) mennyi hús van! 4%..az is mindenféle moslék, amit érnek.

Szóval a boltok saját márkás konzevjei és száraz tápjai a legrosszabb amit adhatsz a macskának kutyának!

Sokan a reklámok miatt veszik a szintén nem jó whiskast, kitekatot és társait. Nem jó! (4% hús van csak bennünk)

Google-ba be kell írni"jó minőségű macska\kutya táp" vagy "prémium táp" (nem drágább!!!!) es kiadja melyek ezek:

Pl kozepesnek mondanám: Royal Canin, Hill's, Animonda, Miamor

Nagyon jó pl: Bozita, Schesir, Almo nature, Acana, es rengeteg másik. Össze kell írni és rakeresni hol találunk.

Interneten par oldalt elolvasva, rajovunk mi kell a macskának \kutyának!

A kutya konzerv nem jo macskának!

Nyers csirkét, pulykát lehet adni (CSONT NE LEGYEN BENNE!) ha megbízhatónak tartjuk a helyet, ahonnan beszereztuk! De a főtt husit is megeszik. Sót keveset hasznaljunk! Ne ugy sozzuk mint magunknak!

Csak es kizárólag főtt zöldséget ehetnek es abbol sem mindent! Sok emeszthetetlen szamukra! Főtt gyümölcsöt is lehet nekik adni. (pl a schesir konzerv eledelek között van gyümölcsös is. Az en macskám a csirke, alma, rizs konzervet kapja belőle.)

Bozita: "prémium táp, konzerv vagy száraz és olcsó! 94-96%-a HÚS! (pl zooplus-nál lehet kapni!)

Adhatunk, adjunk cicának vitamint, probiotikumot vízbe vagy ételbe keverve...

Ha beteg a cica pl hasmenése van allatpatikaba be kell menni, az eladó segíteni fog es ajánl termékeket.

Sok macska szereti a cica fűvet rágcsálni pl mikor fáj a gyomra..sok a sava..."gyógyítja vele magát" tartsunk otthon!

Emberi gyógyszert csak kifejezetten orvosi utasitasra adjunk mindig! Ne érdekeljen , hogy a szomszéd Julika is azt adta a macskának erre meg arra! Nem szabad! Megölheted vele az állatot!!!

A TEJET KEVES MACSKA BIRJA! Ha szereti laktozmentes mehet neki!

Minden nap legyen kiteve friss víz, tiszta edenyben! (legjobb a kerámia, érzi az illatat úgy)

Semmibe nem tart reggel mielőtt eljövünk kimosni sima vízzel a vizes tálkáját es feltölteni friss vízzel! Ez nagyon fontos ha száraz tápot is kap, es nyáron is. Meg mindig. Legyen kint neki friss víz! (ma mar ezt könnyen megoldhatjuk, lehet kapni kifejezetten állatoknak való ITATÓ KUTAT. csak ellenőrizni kell, hogy mindig legyen feltöltve, es ha kosz van benne akkor cserélni az egészet, különben nem iszik belőle.

Bármi gond van, legyen a telefonunkba elmentve taxi telefonszám, állatorvosok telefonszáma, plusz egy a legközelebbi 0-24-ben nyitva tartó allatkorhaz elérhetősége, cimekkel együtt. Legyen elteve a fiókba par ezer ft, ami CSAK ERRE VAN!

Sose hagyjunk elöl zsineget, zacskót stb...semmi olyat, amibe az állat beleakadhat, megfulladhat!

Pl összecsukható szennyes tartó fülébe macska lába beletekeredett. Orakkal később mire a gazda hazament, ketszeresere duzzadt, es iszonyúan sírt! Hetekig tartó kezelés, majdnem le kellett vágni a lábát, de szerencsére csak az egyik ujja"esett le". Szóval nem volt vicces...

Ha vmiert ugy nevezett "gallért" kap az állat az allatorvostol, mindig oda kell figyelni , hogy sehova se tudjon beakadni, fenn akadni amíg rajta van. Segíteni kellhet neki az evésben, ivásban is.

Az almot olyan helyre rakjuk, ahol nyugodtan vegezheti a dolgát (főleg ha gyerekek vannak). Sarokban, esetleg fürdőben (ahova bármikor be tud menni!) ...NE ZAVARJUK SEHOGYAN SEM KÖZBEN! Súlyos következményei lehetnek, ha a macska a dolga végzése közben megijed!!!!!!

Minden nap legalabb egyszer tisztítsuk ki az almot (több cica esetén ALMOKAT), a legjobb reggel-este tisztítani. A macska nagyon kenyes tud lenni

2018. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!