Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben segíthetnék a cicumnak...

Miben segíthetnék a cicumnak hogy könnyebb legyen neki?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!


Van egy kiscicum és vemhes!nem is ezzel van gond,hanem azzal h 1 napja kiesett a 4.ről!azonnal elmentünk vele egy állatorvoshoz,megállapította hogy csodák-csodája semmi baja!semmije nem tört el,belső vérzése sincs...csak elfojt a magzatvize!:(azt mondta várjunk,mert elleni fog.az a baj,h még kb. 1.5 hete lett volna a szülésig!most fekszik jóformán egész nap,meg pisil...nem eszik,nem iszik,viszont elleni sem akar!!:(

nemrég az ölembe vettem és simiztem a pociját,Ő dorombolt és jöttek a tolófájások,vmit el is kezdtett kinyomni,de aztán be akart menni a helyére,gondoltam akkor bizti mostmár szülni fog!!de nem:(azóta semmi...

sajnos orvoshoz már nem tudunk menni,mert császározni kéne sztem,de az nekünk nagyon sokba kerül!!:( :( :(

nézzem végig,ahogy elpusztul a kisdrágám?ez olyan igazságtalan!!!!!:(

vagy tudok neki segíteni,amitől esetleg elindulna az ellése????

már rég meg kellett volna szülnie a piciket,mert már 1 napja magzatvíz nélkül vannak...lehet h a picik amúgy sem maradnának életben,mert koraszülöttek lennének,de azt akarom h a kislány maradjon velünk!!!

kérem segítsen vki,ez nagyon fontos nekem!!

Imádom a cicumat,de sajnos műtétre nincs pénzünk és nem akarom elveszteni a cicumat!!!


2011. febr. 14. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"nemrég az ölembe vettem és simiztem a pociját,Ő dorombolt és jöttek a tolófájások,vmit el is kezdtett kinyomni,de aztán be akart menni a helyére,gondoltam akkor bizti mostmár szülni fog!!de nem:(azóta semmi.."


Ha elérhető helyen van a cica (nem a szekrény mögött, ilyesmi), akkor próbáld meg folyamatosan simogatni, nagyon enyhén masszírozni a hasát.


Volt nekünk is egy cicánk és nagyon nehezen akartak kibújni a picik, akkor én folyamatosan simogattam a hasát. Mondjuk beletelt vagy három órába. A négy piciből egy halva született, kettő pár napon belül meghalt. De a mai napig jó formában van az, amelyik utolsónak látta meg a napvilágot.

2011. febr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

most megint hagyta h az ölemben masszírozzam a pociját,és már jobban kibújt a pici...de megint be akart menni a helyére!most megyek utána,hátha hagyja h ott is h simizzem!Remélem igazad lesz és segíthetek neki ebben!Jó lenne ha ma sikerülne neki,olyan rossz így látni szegénykémet."hangosan" szuszog,meg remeg az egész teste!

köszönöm!!

majd megírom h sierült-e!

2011. febr. 14. 10:56
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Most erre mit írjunk?! Gondolom egyértelmű, hogy orvos kéne neki. Ezt jelen állás szerint nem lesz. Mi segíteni nem tudunk, sőt te se. Akkor itt vége a történetnek, vagy túléli, vagy nem.

Ha a pénz a gond megpróbálhatnátok pl részletfizetést kérni.

2011. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

bekukkantottam a helyére és rámnyávogott,gondolom azért h mostmár hagyjam békén!:)úgy látom h mostmár menni fog nélkülem is,mert már az 1. picit félig sikerült kinyomnia!

most nem nézhetek be hozzá,nem simizhetem,ne zaklassam??

jó lenne látni,h minden rendben van-e!

2011. febr. 14. 11:01
 5/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már nem lehet szállítgatni az orvos meg nem biztos,hogy ki tud jönni azonnal.Meg otthon amúgy sem steril körülmények közt szül nem lehetne császározni.Ha a közelébe enged masszírozd finomat körkörös mozdulatokkal a medence csont környékén.Ha nem engedi hagyd.Sajnálom nagyon remélem nem lesz baj.Viszont egy macska is sok pénzbe kerül,még ha csak egy cirmos is,nekem is az volt.Soha nem lehet tudni milyen baj adódik.Majd írj mi lett a végkifejlet.
2011. febr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Mi az igazságtalan? Hogy magadhoz vettél egy macskát, és ha orvosra lenne szüksége nem tudod biztosítani?

Nem a te szempontodból igazságtalan, hanem a macska szemszögéből nézve.

Egyébként meg, én csak azt nem értem, hogyha már egy napja elfolyt a magzatvíz, akkor már ellenie kellett volna, ugyanis a kölyköknek magzatvíz nélkül annyi. Úgyhogy, így is úgy is vissza kell vinni a dokihoz.

2011. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Mi újság a cicával?? Sikerült már valami?
2011. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Alakult valami a cicuval? én is csak zt tudom javasolni, hogy orvos mindeképp làssa, részletfizetést a legtôbb helyen biztosìtanak... Kitartàs, ìrj, hogy mi lett!!
2011. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

imádom az ilyen commenteket!! :-S


"Mi az igazságtalan? Hogy magadhoz vettél egy macskát, és ha orvosra lenne szüksége nem tudod biztosítani?

Nem a te szempontodból igazságtalan, hanem a macska szemszögéből nézve.

Egyébként meg, én csak azt nem értem, hogyha már egy napja elfolyt a magzatvíz, akkor már ellenie kellett volna, ugyanis a kölyköknek magzatvíz nélkül annyi. Úgyhogy, így is úgy is vissza kell vinni a dokihoz."


Én meg azt nem értem,hogy Én kérdeztem itt valamit tanácsot szerettem volna kérni és bunkó módon válaszolnak...

Szerinted felkészültünk erre??Több tízezer forintos műtétre?Örülök hogy ti úgy álltok,hogy ezt megengedhetitek magatoknak,mi sajnos nem.Attól még szerethetem az állatokat és tarthatok is,nem??Miért ne lehetne attól állatom,hogy nem vagyok milliomos?na mindegy...


Azóta sikerült a drágámnak megelleni és Ő rendben is van,egy kicsit gyenge,de iszik és már egy pár falatot evett is,pihen!a picik sajnos nem élték túl,de erre számítottunk,hiszen koraszülöttek voltak!

délután visszamentünk a dokihoz és mondta,hogy "rendben van" a cica!


köszönöm a kedves válaszokat és a megértést!!

2011. febr. 14. 17:56
 10/20 anonim ***** válasza:

Örülök hogy jól van a cica!

Viszont szerintem mindneképpen ivartalanítsd, hogy elkerüld az ilyeneket a jövőben. Épp ma kezdődött egy ivartalanítási akció, így nem is olyan drága. Mindenestre biztos hogy olcsóbb mint orvoshoz hordani a cicát vagy felneveleni egy almot...

Részletek itt:

[link]

2011. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!