Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptunk 9 hetes kiscicat ami...

Kaptunk 9 hetes kiscicat ami nagyon furcsan viselkedik. Egesz nap jatszik, de megtamad mindenkit. Leselkedik rank, kikergeti a kislanyt az agybol es befekszik a helyere. Ez vicces volt eloszor de mar felunk töle. Mint egy horror macska. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám is ilyen volt.Szólj rá erélyesen,érezze a hangsúlyból hogy nem szabad! :) Nekem bejött.

Sok szerencsét!

2009. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az elsőnek, a mi cicánk is ilyen volt, amikor kicsi volt. Ráadásul fekete is, az Ördökfióka nevet kapta akkor:) Ahogy nő, és tanítjátok, hogy mit szabad és mit nem, egyre jobb lesz. Én a kezemet is felemeltem, ill. az ujjammal "fenyegettem", és szépen megtanult mindent.
2009. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám is ilyen volt, de fenyegetéssel semmire se mentem.az állatorvos javasolta a virágsriccelőt.Egy darabig azzal fegyelmeztem.Bevált.
2009. febr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kiscica ilyen, nagyon játékos. Ami mozog arra ugrik. Egy idő után fog ez csitulni. Fegyelmezzétek nyugodtan. Vegyetek neki játékokat, kislabda, szőrmeegér, stb... és próbáljátok meg, hogy azzal jászon.
2009. febr. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem kergeti, hanem játszani hívja. Tanítsd meg a kislányt, hogy most játszani jött a cica, mert szereti őt. Kergetőzzön vele, vagy veled együtt, hogy a lányka is megtanulja, hogy játsszatok!

Nagyon hamar kifárad a cica, és lefekszik.

Lehet bújócskázni, előbb ti keresitek a cicát hangos "hol a cica" felkiáltásokkal, nagyon hamar megérti. A mienk azt is megtanulta, hogy ő keressen.

Lelógó terítő alá bújhat, s ha megvan egy jó kis mancs-ujj pofozkodással tegyétek fel a koronát a bulira!

Ha a karmait kiengedi, erélyesen szólj rá, hogy "NEM KAROM" és hagyd abba a játékot! Ötödjére tudni fogja.

Ha rossz, le kell szidni komolyan, megjegyzi a hangsúlyt.

Ahova nem akarjátok engedni, oda egyszer se mehessen, mérgesen el kell zavarni. Ha nem fogad szót, rá lehet spriccelni, de végső eszköz legyen, hogy a komolysága megmaradjon.

Tíz perc alatt kifárasztjátok, ha kergetőztök, utána egy darabig elvan.

Nektek kell pótolni a testvéreket, az anyját, a vadászterületet és a prédát is. De nagyon vicces lesz.

A mi 5 éves macskánk napirendje:5:00 iszonyatos kaparások és rugások hangja a fürdőből.

5:30 mindenkit körüljár ébreszteni,

6:00 erkély

6:20 elbújik a wc ajtó mögött, onnan megpofoz.

Fél 7-kor közös kávézás, majd macskareggeli.

Miután elmegyünk, vadul rugdossa a gumilabdáját végig a lakáson, és exszpresszvonat sebességgel végigszáguld a bútorokon - ahol nem is szabad.(lebukott)

9-13 Körbealussza a lakást, a nap járása által szigorúan szabott menetrendben.

14Megeszi az ebédjét, kifejezi mély megvetését és undorát irányomban, megpofoz, majd lenézően elvonul.

16:00 magához tér, labdázik nyávog a májért stb.

17-18ráfekszik a billentyűzetre, a cipőmre mindegy csak útban legyen. Akkor ha rendesek vagyunk, kikeféljük.(házi)

Ha még rendesebbek, akkor elbújik a zuhanyfüggöny mögé, és onnan les rám. Odateszem az ujjam, hogy elkaphassa. Legalább 30-szor

ha megy a mosógép, akkor le van kötve, mert azt végig figyelnie kell

19 eszik, de csak ha már mi is vacsorázunk

20 meg lehet simogatni, meg van szelídülve

21 lépcsőházi séta, szomszéd virágjainak lerágása, falnak lekaparása, ajtó döngetése

22 amíg valaki fürdik, szigorúan a mosógépen fekszik

23-24 gazdák éberségének elaltatása

0-3 virágok lerágása, szekrény tv tetejére felmászás, és onnan értékes dolgok lerugdosása


De nem bántuk meg, hogy tartjuk, nagyon sok plusszt ad, hogy egy más fajhoz tartozó lénnyel kommunikálhatunk.

Megérti ám amit mondunk, már májról, macskáról, sétákról

angolul kellessz beszélnünk, mert már titkaink se lehetnek előtte. megérti a szidást is. És visszabeszél!

2009. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
93%
Az utolsónak:Csúcs jó a válaszod, nagyon tetszik!
2009. febr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak: Jesszusom, ez nem semmi, ehhez képest az én macsekom egy földre szállt angyal.. Nem rohangál a bútorokon, nem ébreszt, csak ha már felkelni készülök (ha ez csak reggel 9, akkor is), pofozni egyedül a bokámat szokta, gyakorlatilag egy lusta dög, de imádom, mert nagyon bújós. Egyetlen rossz tulajdonsága van, az egész előszobát kicsomagolja a tapétából... Szóval a macsekok sem egyformák.
2009. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Mi egyből két kiscicát vettünk magunkhoz a férjemmel, így tök jól elvannak egymással. A napirend nálunk is megvan, és mióta kivetettük a petefészküket, újra olyan bolondok, mint pár hetesen (most úgy fél évesek lehetnek). A sok játék és foglalkozás beválik, nálunk már kezdenek elmaradozni a reggeli ébresztők, bár néha még van ajtókaparás. Mi azt tanítottuk nekik, hogy "nem szabad", illetve tapsolunk, ha rosszat csinálnak. Így már nem rágják a virágokat, csak az egyetlen elérhető előszobai pálma földjét szeretné Rozi kikaparni - de ezt is megoldottam, lefedtem a kaspót. Arra is sikerült nagy türelemmel rászoktatni őket, hogy ne nyávogjanak ételosztáskor, a konyhában mindig jól viselkednek, bár kicsi korukban egy-egy felugrás volt Hudini részéről a konyhapultra. Sajnos el kellett csattannia egy-két fenékre ütésnek ahhoz, hogy ezt se tegyék. Most már áldott jó cicák, akik sokat játszanak, de megmaradt a személyiségük is: Rozi mindenért murrog (halál vicces, mikor hangokat hallatva rohangál a házban), Hudini mindent el akar kapni, már-már mátrix macska, olyanokat ugrik. Az apró játékok nagyon beváltak nálunk is, tehát, kitartást, megéri, mert nélkülük a mi életünk sivárabb lenne.

2009. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok nagyon.Ma mar mas szemmel neztem szegenyre.Azt hittem,hogy valami elmebaja van.Szuper valaszok!!!
2009. febr. 12. 22:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi decemberben hoztunk el egy állatmentőtől egy 2 hónapos kis cicalányt. Két gyerekem van (6 és 10 évesek), akik mindketten őrülten félni kezdtek a kis szőrmóktól. :)) Szegénykém tényleg csak játszani akart mindenkivel, de még sosem volt cicánk, és az én gyerekeim is azt hitték, hogy bántani akarja őket a cica. Ha nálad esetleg a karmaitól fél a kicsi, akkor vidd el az állatorvoshoz, aki a mi macsekunknak is kétszer levágta, és mostanra a gyerekek teljesen hozzászoktak már. Azóta nem vágatjuk, most már a cicus sem kimeresztett karmokkal nyúl mindenért, szépen megtanulta. Még csak 2 hónapja van nálunk, de nagyon sok mindent megtanult, hogy mit szabad és mit nem. Fel a fejjel, minden oké lesz! ;::
2009. febr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!