Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért "sír" folyton? Mit tegyek?

Miért "sír" folyton? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fiatal cicám kb. 2-3 hete folyamatosan sír, nappal... Éjszaka... Mindent megkap, ki van nyalva a segge. Semmi traumáról nem tudok ami történhetett vele. Van amikor 1-2 napig abbahagyja, majd rákezd. De már elviselhetetlen. Ha éjszaka csinálja pláne. Kizárni nem akarom a hálóból, mert akkor csak hangosabban csinálja. Ha felveszem a kezembe, kicsit abbahagyja, és dorombol. Aztán megint. Voltunk az oltás miatt állatorvosnál, mondtam ezt is. Nem tudott rá semmi értelmeset mondani, megvizsgálta, teljesen egészséges. Egyébként mostanában kevesebbet is eszik. Sokat játszom vele, ő a család kedvence. Mit csináljak vele? Mi lehet a baja? Lelki, vagy inkább testi problémája lehet?
2011. febr. 15. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy macska tud sírni?
2011. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nőstény cica? Mennyi idős? 6 hónapos kor után lehet hogy tüzel és hívja a fiú cicákat. Ha ez van, akkor az ivartalanítással tudod a szenvedéstől megszabadítani, ha nem akarod szaporítani. Nyugodtabbá válik és nem lesz gennyes méhgyulladása vagy daganata.
2011. febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én cicusom is folyton nyávogott este. Azt csináltam hogy ilyenkor kizártam a konyhába.

Ott is folytatta, de egy idő után rájött hogy hiába, mert akárhogyan nyávogott, nem engedtem vissza.


Most már kifejlett cica, nem csinál ilyet szerencsére :)


Szerintem nincs semmi baja, egyszerűen neki még meg kell tanulnia hogy az este a pihenésre való a szobacicáknál. Alapból a cicusok éjjeli állatok, csupán jófejségből térnek át a nappali életmódra. Vagyis nem teljesen nappalira, az enyém nappal alszik, reggel és este aktív, éjjel szintén alszik (szerencsére).

2011. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lány, 10 hónapos. Már tüzel, márciusban lesz ivartalanítva. De amikor "hívja" a fiúkat egyfajta kurrogó hangot ad ki. Ez pedig keserves és hangos nyávogás.
2011. febr. 15. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Második voltam, akkor ez a problémája. Az enyém még nem tüzel, de még remélem vár is vele, mert Áprilisban akarom ivartalanítani, és két kandúrom is van mellette, nem akarok kis cicákat. Ők még kicsit 6-6-5 hósak.
2011. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!