Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő macskatartó vagyok,...

Kezdő macskatartó vagyok, tanácsot kérnék? Bővebben lenn

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy másfél éves Maine coon cicát.

Arra lennék kíváncsi, hogy előzhetném meg, hogy ne a kanapét használja WC gyanánt?

Milyen fésű ajánlott neki?

Hányszor kell eteni? Állatorvos kettőt mondott, akitől kaptuk viszont egyszer etette...


Még csak most tanulunk macskául, minden ötletnek örülünk!

Köszi!


2011. febr. 15. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Először is gyakran kell megmutatnod neki az alomtálat, és mindig elérhető legyen számára.....

Ahova pisilt, vagy kakilt, az domestosszal kéne áttörölni, mert különben mindig oda fog menni...


Nekünk is volt Main Coon cicánk, nagyon szeszélyes volt...

Fésülni naponta kell, ilyen kb 5 cm széles fésűvel, sűrű fogakkal, mert különben úgy beáll a szőre, hogy juujjj..


Csak minőségi táppal lehet etetni, különben speckon kell belenyomnod minden szőrcsomosodást megelező krémet... vagy tablettát..


öhm hirtelen ennyi..

Amiénk tényleg szerintem a legrosszabb volt a fajtái közül... :) Biztos h a tiéd sokkal aranyosabb...

2011. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb minden cica megtanulja (másfél évesen ilyen "gondja" van?), hogy az alomra kell végezze a dolgát, de te kell megtanítsd - ha eleinte oda piszkít ahova nem kéne, pöccintsd meg finoman az orrát, és tedd az alomra...hamar rá fog jönni. Fésű helyett én inkább a kesztyűt ajánlom - olyasmit amit a kutyákhoz is használnak. Etetés minálunk is kétszer van egy nap, reggel és este, de mindig csak annyi, amennyit éppen elfogyaszt. Víz mindig legyen előtte.


Kellemes cicózást!

2011. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kanapera wc-zes nem szobatiszasagi, hanem "kozerzeti gond". Azert csinalja, mert ki lett szakitva a regi kornyezetebol.

Egyreszt, ahogy beilleszkedik, abba fogja hagyni, masreszt azzal hogy szeretitek, es foglalkoztok vele, ezt gyorsitjatok. (Nameg feliway parologtato. ^^ )

Amugy, milyen nemu? Mert ha kandur, akkor amiatt is csinalhatja - megoldas az ivartalanitas, illetve a "szigoru neveles".

2011. febr. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Hát mivel már nem kölyök macskáról van szó, a wc-problémát azt úgy tudod kiküszöbölni ha ugyan úgy tartod a szokásait, ahogy az már nála kialakult.Szóval ha az előző lakhelyén az udvarra járt a dolgát intézni, akkor te is engedd őt ki.Ha egy macska az ajtóban állva nyávog, vagy kapar akkor az kiszeretne menni. Ha bent végezte alomba eddig a dolgát, akkor te is vegyél almot és tedd le olyan helyre, ahol nem zavaró és ritkábban jártok, pl ha nem zavar hogy nyitva az ajtó akkor fürdőszoba.


Etetés: én mindig naponta 2x adtam a macskáimnak enni reggel és este kb olyan másfél maroknyi szárazat.Víz folyamatosan legyen.


Legyen egy nyugodt sarka valami fekvőhellyel ahova el tud vonulni.Nálunk helyhiány miatt a étkező sarkát szúrta ki magának, és az autós ülésmagasítón fekszik.


Kefét kapsz a kisállat-kereskedésbe kimondottan hússzúszőrű macskáknak valót, a választék viszonylag nagy.


A macskáknál a büntetés nem igazán használ (főleg már a nagynál), inkább ha valamit jól csinál dicsérd.

Ha mégis úgy érzed hogy valami rosszat csinál, amit büntetni kell, akkor vagy koppints az orrára vagy a tarkójánál a bőrt fogd meg és finoman rázd meg.Az anya macska is így nevel.


Jó cicatartást. :)

2011. febr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A macskák előtt folyamatosan kell hogy legyen száraz, mivel az emésztőrendszerük a folyamatos csipegetéshez szokott hozz (napjában 30x is esznek, mindig csak pár falatot) Persze, ha nincs más lehetősége szegénynek, akkor a napi jkétszeri adagon is elvan, de nem biztos hogy ez olyan jó neki... Csak szárazon tartani macskát szerintem nem éppen jó ötlet, bár tudom hogy sokan csinálják. Kell nekik a változatosság, száraz-nedves táp, néha házikoszt (természetesen ami macskának való, tehát nem disznóhús, nem fűszeres, alkoholos étel), de abból csak tényleg az íze kedvéért szoktam adni, jóllakatni vele nem szabad.

Én így etetek:

Napi kb 50g cat chow száratáp, ami tapközben van előtte (etetési útmutató 120g-ot ír elő, ha a macska nem fogyaszt semmi mást, de mivel fogyaszt, ezért csak ennyit adok neki)

Esténként úgy 100g főt csirkehús/belsőség kb 30-40 g Acana/Orijen száraztáppal összekeverve (a csirkehús helyett lehet 100 g konzerv, vagy 1 alutasakos)

Emelett házikosztként: tejföl, sajt, csemegekukorica, zöldborsó, főtt/párolt tonhal, illetve ami ízlik neki (pl tejszínes-csirkés spagetti, zöldborsófőzelék, kap egy kicsit, úgy 1-másfél evőkanállal.


A félrepisilést azért csinálja valószínűleg, mert szokatlan neki az új környezet, nem éri magát biztonságban, és ilyen erőszakos módon akarja a saját szagjeleit a lakásban elhelyezni. Szerintem magától is el fog múlni, addig is ha látjátok hogy a cica épp a kanapéra végzi a dolgát, szó nélkül kapjátok fel, és rakjátok rá az alomra. Üvöltözni, büntetni teljesen felesleges, csak rögzítitek a problémát, a cica még bizonytalanabb, stresszesebb lesz, és annál később fog véget érni a félrepisilés.

Az alomtál legyen nagy méretű, legalább 60X30-40-es, és olyan helyre rakjátok mindenképpen, ahol nincs nagy forgalom, a cica nyugodt körülmények között tudja végezni a dolgát (pl fürdőszoba).

Semmiképpen ne legyen az etető-itatótálja közelében, a macskák nagyon igényes állatok, és nagyon nem szeretnek oda piszkítani ahol esznek, inkább másik helyet keresnek maguknak.


És szerezzetek be pár szakkönyvet gyorsan, mert a tudatlanság életveszélyes is lehet! (pl ha nem ismertek fel egy betegséget)

2011. febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Régi kutyás vagyok, és van macska a családon belül is, most mégis elbizonytalanodtam-- persze, saját macsek nem ugyanolyan mint átmenni a rokonhoz dögönyözni... :)


Jelenteg a fürdőszobában van egy kis kényelmesen kibélelt zuga, ott van egy hatalmas alomtálca is a számára.


Most hallottam, hogy több alomtálca is kell? Máshova a lakáson belül?


Benti cica volt, látszik, hogy sokat foglalkoztakk vele, kedves állatka, csak még szoktatni kell.


Megnyugtat, hogy esetleg tényleg a stressz miatt pályázott a kanapéra!

Nem tudtam, hogy ne legyen az alomtálca mellett a kajája, erre figyelni fogunk mostantól. Eddig azért oda tettük, mert nem akartuk, hogy a kutyánk zavarja evés közben.


Kutyával jól kijön, nem piszkálják egymást... Talán még kicsit félénk, de ez nem csoda csak 3 napja van nálunk.


Minden további tanácsot előre is köszönök!

2011. febr. 15. 11:54
 7/13 A kérdező kommentje:

Tényleg jó, ha egész nap előtte van a száraz???


Eddig úgy tudtam a macskuszok a fűszeres kajákat kedvelik, nem így lenne?

Per pillanat nagyon válogat-- gondolom stressz miatt-- alig eszik, mit tehetek, hogy megjöjjön az étvágya?


Egyébként ivartalanítottan került hozzánk, kandúrbandi, milyen tápot javasoltok? Van olyan hogy vesekímélő, és olyan is hogy sterilizált cicceknek való. Melyik illik rá?


Tényleg nagyobb esélye van a vesebetegségekre, mármint a fajtája szerint?

2011. febr. 15. 12:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 macskánk van. Mindig van kitéve nekik száraztáp, emellett naponta háromszor is kapnak enni bőségesen. Mondjuk a mi cicáink le is mozogják, mert falun élünk és annyit csavarognak napközben amennyit akarnak.

Mi is úgy szoktattuk őket az alomhoz, hogy amikor láttuk, hogy pisilni kell nekik, akkor gyorsan beletettük az alomba. Ha valahová odakakil, akkor szerintem szedd össze és tedd be az alomba. Aztán tedd be a macskát is és szagoltasd meg vele, előbb utóbb tudni fogja, hogy oda kell végeznie a dolgát.

Amit a mi cicáink ki nem állhatnak, az a fém etető vagy itatótál. Jól néznek ki, de ők rühellik, később erről egy macskás könyvben is olvastam, úgyhogy van benne valami.

2011. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Erre nem is gondoltam, hogy gond lehet...! Mármint, hogy fém az etető tálja. Kaptunk egy alig használttálkát, ami lapos, szélesebb, de fém. Tegnap este annyi változás volt, hogy lelopott az asztalról egy szelet sonkát, de a kirakott vacsihoz nem nyúlt...


Ma szerzek neki egy másikat! :)


Sajnos, az nem megldható a kutya miatt, hogy egésznap legyen előtte, de ma raggel is megkínáltuk, hátha az este megéhezett... Sajnos nem, így ma este próbálkozom megint...

2011. febr. 16. 07:49
 10/13 anonim válasza:

Hát az én macskámnál például totál fölösleges hogy egész nap legyen kint száraz táp.Ha már kicsit több időt a tálba van a kajája, mert mondjuk nem ette meg egyszerre amit reggel kiraktam neki, meg sem eszi már később.Elillan a táp erős illata, és nem eszi meg.

Véletlenül nyitva felejtettem egyszer a tápos dobozát éjszakára, és reggel kiöntöttem neki, és nem ette meg, szaladhattam kajáért. :(


Többen mondták a konzerv vagy alutasakos kaját.Én pl. nem tudok olyat adni a cicámnak, mert megy tőle a hasa, de a változatosság miatt szoktam neki venni macska szalámit.De azt csak amolyan nasi ként szoktam neki adni.

Próbáld meg a konzervet nyugodtan mert nem ez a jellemző hogy gondot okoz, a régi macskáimnak nem volt tőle baja.Csak azért írtam, ha mégis gondot okoz nálatok a szalámit érdemes kipróbálni.


Finnyás egy macskám van, amikor hozzám került csak tejet volt hajlandó inni, vizet nem.2 hetembe tellet mire leszoktattam róla.

2011. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!