Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Három kiscicánk van, de egyre...

Három kiscicánk van, de egyre kevesebb időnk jut rájuk. Hogyan lehet ezt megoldani? El vagyok keseredve, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 cicám van. Kettő 12 éves akiket még kamasz koromban utcán találtunk és befogadtunk a lakotelepi lakásba. Nagyon kedves cicák voltak mindíg. 2 éve költöztünk kertesházba erdő mellé, a cicák állandóan ki akartak menni ezért kintre karámot és öszkomfortos házat épitettünk ahol most is laknak. Szabadon kiengedve nem lehetnek mert a ház többi lakója nem szeretné őket látni, márpedig ha kiengedjük öket akkor mindenhova mennek ahova nemkellene. Az erdőbe így nincs szabad járásuk, de mivel lakotelepi macskák nem nagyon tartanak az autotól sem, márpedig az sok jár a ház elött, ezért úgy gondoltuk jobb ha a karámba vannak és olykor ha tudunk rájuk figyelni akkor a kertben egy kis futtatásra. De utána mindig nagyon mérgesek ha visszatesszük őket, és ők még nem akarnának bemenni. De olyan is van hogy maguktól mennek be a helyükre. Fél éve találtunk egy ujjabb kiscicát törött lábbal, farokkal, tudtam ha otthagyom vége lesz, senkinek se kellett ezért megtartottuk, már meggyógyult és nagyra nött, és sajnos a nagyon akaratos és eleven természetével se enni se nyugodtan ülni nemtudtunk soha, sőt az új ház berendezéseire is elkezdte fenni a fogát. Mostmár mindhárman lenn vannak. Sajnos eljutottunk arra a pontra hogy a mostmár napi 12 óra munka miatti távollét és egyéb elfoglaltságok miatt már régóta semmi idönk nincs a macskákkal foglalkozni, ezért minden etetés és takaritás nagyon fárasztó, az együtt töltött szórakozás meg nekik is és nekünk is a nullával egyenlő.

Nem tudom mit tegyek...tanácstalan vagyok. Legszivesebben odaadnám őket jó helyre, ahol nyugodtan járhatnak ki mert biztonságos és van aki élvezheti őket. Gondoltam hogy kiengedem őket, menjenek utjukra, erdőbe, tudom nem veszélytelen de mit tehetnék mást, és ha aludni enni akarnak akkor visszajönnek és bebujnak a helyükre. De nem tehetem mert a közös kertben nemakarnak beszökdösö szabadon járkálo macskákat látni a szomszédok... mit tegyek? Tud valaki segíteni? Esetleg befogadni...? :(


2009. febr. 12. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak állat menhelyek, és néhány állatkórház is befgad cicákat, főleg, ha egy kis adományt is adz. Ez az egyik megoldás, a másik, hogy hirdetést adz fel, ez nem túl sok sikerrel kecsegtet ál., a harmadikat nehezen írom le, állatorvos...
2009. febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adj fel hirdetést Macska.hu stb. Valaki biztosan befogadná őket!!!
2009. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!