Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarja véresre a nyakát?

Miért vakarja véresre a nyakát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy macskám (áprilisban lesz 1 éves) nagyon energikus, tényleg semmi gond nincs vele... de ez már a második alkalom, hogy kivakarja a nyakát (véresre) legelőször a bolhák miatt voltak ilyen foltok rajta, ezért arra gondoltam hogy talán visszajöttek, de a párom nem látott rajta egyet sem. Arra is gondoltam, hogy mivel most van a tüzelési időszakuk, talán így vezeti le a feszültséget... szerintetek mi lehet baj? miért vakarja magát?
2011. febr. 15. 21:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rühes. Gondolom ahol kikaparta szőr se nagyon maradt. Vegyél rá neki rüh elleni kenőcsöt, vagy pedig kis ampullákban árulnak fürdetőt. Ahol kikaparta kend be a nyakát.
2011. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Lehet, h fülatka? Enyémnek is az volt nagyon vakarózott, kopaszra kopott a szőre a füle környékén.
2011. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha sebes ne kenjél bele a semmit,csak köré.A sebet fertőtlenítsd le Betadinnal.Talán át kéne nézni a bundáját,hogy van e benne bolha.Mint kisállat tartó gondolom felismered,hogy néz ki.Ha van Akkor Frontline a nyakra ahol nem tudja nyalogatni a bundáját.Attól kiugrálnak belőle a bolhák.Utána amikor már begyógyult a seb bolha írtó sampon aztán mehet rá a bolhariasztós nyakörv.
2011. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A fülatkát kizárnám, mert a fülét sosem vakarja... csak a nyakánál lett két nagyobb (igen szőrtelen, sebes folt), gondolom ahogyan a lábával elérte... és mostanában sokat fürdeti magát, nem csak nyalakodik hanem rágcsál is... a seb környékét szoktuk fertőtleníteni, az estét így kell kibírnia aztán holnap megyünk orvoshoz.
2011. febr. 15. 21:48
 5/19 anonim ***** válasza:

Majd írd meg mi volt, kiváncsi vagyok. A tüzelési időszak miatt nem vakarná magát, de amúgy azt jól gondolod hogy hatalmas stressz egy ivaros állatnak ha nincs lehetősége szaporodni, úgyhogy mindenképpen ivartalanítsd.

És bolhanyakörvet nehogy rakjál rá, kész életveszély, sajnos láttam már olyat hogy a macska nyakörve fennakadt valahol, és a macska megfulladt, de láttam már olyat is, hogy a cica elveszett, de a nyakörve rajta volt. Ki akart bújni belőle, valahogy az egyik melső lábát sikerült átdugnia rajta, de aztán keresztbe rászorult, teljesen szétvágta a cica hónalját, húsig, úgy került elő egy hónappal később... Úgyhogy nagyon vigyázz a nyakörvvel, csak önkioldózárasat szabad rárakni a macskára! (csak azért írtam, mert az előző kommentelő bolhaírtó nyakörvet javasolt...)

2011. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, megírom majd mit fog mondani az orvos... nyakörvet azért sem szeretnék mert már volt neki, csak a seb pontosan ugyanott van, és szegénykét csak tovább kínozná ahogyan dörzsölődik. Meg ő nem tűr el semmit sem magán, pl. igyekeztem kötéssel eltakarni a sebet, hogy ne érjen hozzá, de pár másodperc és ledobta magáról.
2011. febr. 16. 00:08
 7/19 anonim válasza:

Szia!

Az én cicámnak is hasonló tünetei vannak..:( Kérlek írd meg, mi volt az orvosnál és hogy mennyibe került! Nekem is el kell vinnem szegényt, csak félek, mennyi lesz az állatorvos..Jobbulást a cicádnak!

2011. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A mai akció sajnos meghiúsult, mert nem szereti a cicám ha szállítják... a múltkori vizsgálata olyan 8-10 ezerbe került, de ebbe benne voltak az oltások (főleg bolha, bolhaallergia ellen) gyógyszerek... 4-5 ezer talán az orvosi ellátás (de ez helytől is függ).

Tanács: jó hogy ha beszerezel betadin-t, gézlapokat, kötszert a fertőtlenítéshez.

2011. febr. 16. 21:59
 9/19 anonim ***** válasza:
Mert nem szereti a cicád ha szállítják? Tessék? A gyereked se fogja szeretni amikor orvoshoz kell menni, akkor majd őt se viszed el?
2011. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát bocsi, de ahogy beakartam rakni a dobozába, 1. véresre csikarta a kezem, 2. bemenekült a szekrény alá és fél nap múlva jött elő... amúgy meg, ja... én sem szeretek orvoshoz járni, a gyerekemnek is imádnia kellene odamennie?
2011. febr. 16. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!