Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakánként hiperkatív a...

Éjszakánként hiperkatív a macskám, nem hagy aludni, mit tegyek? (a magyarázat lent fontos)

Figyelt kérdés

Szóval a cica két éves lesz, herélt, teljes mértékben szobamacska, fajtájából adódóan sose megy ki. Három hónapja elköltöztünk egy új lakásba, az előző nagyon kicsi volt. Itt napközben is sokkal aktívabb, játszik, rohangászik, ami persze teljesen rendben van. Nem egy kanapén fetrengő fajta.


A baj az, hogy mivel napközben dolgozom, gondolom addig alszik, nem aktív, éjszaka pedig időnként meg sem áll. Ezért mostanában van, hogy 3-4 órát alszom, amit hosszútávon nem lehet csinálni.

Este, mikor itthon vagyunk, szoktam vele játszani, dobálni a játékait, aztán van, hogy késő este el is alszik, de utána sokszor felébreszt éjszaka.

Direkt provokál, mászkál rajtam, bököd az orrával, ki akarja erőszakolni, hogy adjak neki enni, pedig napközben is van neki, meg este is adok. Egy idő után már nem tudok mást tenni, mint hogy adok neki, és akkor egy ideig békén hagy.

Nemtom mit rontottam el nála,főként, hogy csak az utóbbi pár hétben erősödött ez fel ennyire.


2011. febr. 17. 08:23
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

utolsó: én is nyomkodtam éjjel a sötétben egy ideig mire jött is belőle valami... előtte meg percekig kerestem, az ágy alá volt begurulva, mert felrúgta a macska...

mire végre jött belőle, akkor meg túl sok volt :S :D

2011. febr. 17. 12:22
 22/30 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet, mikor még kicsi volt a cica. Nekem is nem egyszer fel kellett kelnem hajnali 2-3 órakor hozzá, mert kiharcolta magának. Csak nekem játszanom kellett vele, annak ellenére, hogy napközben is rengeteget foglalkoztam vele. De aztán mikor már én is csak 3-4 órákat aludtam este, rá is untam erre, meg erőm sem volt felkelni hozzá. Kb 2 hétig próbálkozott még, hátha hagyom magamat, de aztán lenyugodott, és most már ha felkel hajnalban eszik, aztán jön az ágyba aludni. Gyömöszöl egyet kettőt a takarón és alszik tovább. Szóval nálam ez kitartás kérdése volt.:)
2011. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek... ezek szerint a macskámnak lesz nagy sz.ar két hete :D

utána, ha már békéhagy, és megtanulta, hogy éjjel alszunk, visszajöhet hozzá aludni?

2011. febr. 17. 12:45
 24/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nálunk ahogy belátta, hogy nem lesz éjszakai hancúr, belenyugodott és dorombolva odakuporodott mellém aludni.:)
2011. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
szerelj fel 1 macskaajtót(vagy valami hasonlót) a bejáratra és mutad meg neki hogy a szabadban(pl.az udvarban) is van mit csinálni, később használni fogja a macskaajtót és kint jobban elfárad amitől éjszaka sem hiperaktív,de ha nem fárad le nappal akkor éjszaka se nem titeket ébreszt fel hanem kimegy az udvarra(vagy írd be a google-ba a macskád fajtáját és nézd meg mit ír rólla)
2011. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
utolsó: írtam korábban, hogy ez a macska nem mehet ki az udvarra. a fajtájáról természetesen tudok mindent, ami fizikailag elérhető interneten, és az bőven elég ennek a megítéléséhez.
2011. febr. 17. 14:43
 27/30 A kérdező kommentje:

mindenkinek üzenem, hogy kizártam a cicát a szobából, kb. 10 percig kaparászott, utána abbahagyta, és ezt követően 9 órát aludtam egy huzamban, és láthatóan a macska is túlélte az éjszakát a radiátor mellett található kisházában :))

nem is tudom, mikor aludtam utoljára át az éjszakát, köszi mindnekinek a segítséget!!:))

2011. febr. 18. 07:53
 28/30 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én vagyok a 9:40es. Képzeld az én cicám is leállította magát! :) És nekem is volt egy nyugodt éjszakám és tudtam aludni végre többet mint 3-4 óra! :)

Örülök, hogy rendbe jött a cicud!

2011. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
szuper! örülök, hogy neked is sikerült. remélem így marad...
2011. febr. 18. 12:23
 30/30 A kérdező kommentje:
már majdnem két hét eltelt, és a cica asszem csont nélkül vette az akadályokat, bár egyik éjjel bekommandózott, nem tudom hogy sikerült neki :) hétvégén meg 1-2 alkalommal hagytam, hogy velem aludjon, amikor nem kell korán kelnem reggel, de szerencsére akkor se csinálta azt a cirkuszt,amit előtte. tegnap is kint aludt, és szó nélkül elfogadta. tök jó. mindenkinek köszönöm aki segített!:)
2011. márc. 1. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!