Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a macskám, mit csinálja...

Férges a macskám, mit csináljak még?

Figyelt kérdés

Szerintem galand, a végbélnyílása körül találtam az elmúlt napokban, rizsszemszerű, fehér. Most megyek állatorvoshoz, kap féreghajtót. De állítólag emberre is veszélyes. Most magamat vizsgáltassam meg? Honnan tudom, nem fertőzött-e meg?

Plusz, megvan, hová ürít a kertben. Azzal mit kéne csinálni?

Mennyi ideig ürül a "cucc"?


2011. febr. 17. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az állatorvostól kérdezd meg, hogy mi a teendőd, ő biztos jobban tudja, mint bármelyikünk.
2011. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Limen ***** válasza:
Vizsgáltasd magad ki mindenképp,ha van családod öket is.Hogy megelözd moss(atok) mindig kezet,mert ha befalod a kezed s elötte nyultál a cicushoz elkaphatod!
2011. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyakori kézmosást javaslom én is.

Embereknek is van féregtelenítő tabletta, de menjetek el dokihoz.

Ha a cicának beadtátok a féregtelenítőt, azt három hét múlva meg kell ismételni, mert akkor fog teljesen kiürülni belőle.

Ezek után pedig három havonta érdemes féregteleníteni, így soha nem lesz többé férges.

2011. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Általában 3 havonta féregtelenítettem, most 5 hónapnál járunk viszont. Tegnap Profenderrel csöpögtettem, dupla adagot vettem, 3 hét múlva újra kap.
2011. febr. 18. 10:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A galandférget a bolha terjeszti. Bolhátlanítani is kell, különben nem szabadultok a féregtől.

Olyan bolhairtót kérj, ami a környeetben is kiirtja a dögöket.

2011. febr. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi, igen, ezt olvastam a galandról, és előtte 1 héttel bolhátlanítottam - bár időről-időre vakaróznak, elég tanácstalan vagyok, miért.

Azt sem tudom, a csepegtetés után mennyivel lehetek biztos benne, hogy távoztak a dögök belőle...

2011. febr. 22. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!