Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiherélés után is jelölhet a...

Kiherélés után is jelölhet a macska? Miért pisil ennyit?

Figyelt kérdés
Négy éves fiú cica ki lett herélve egy fél éve kb, azóta a mostani időben többször észre veszem, hogy pisilget ide-oda... Nem úgy, hogy odamegy egy pöttyöt odatesz és otthagyja, hanem trónol rajta egy órát.. Ma reggel délután jövök le, az iskolatáskámon kuporog, és pisil rá...:@@@@@ Oké, ez egy dolog, magyaráznám azzal, hogy szereti az ilyen anyagú táskákat, minden utazóba meg mindenbe belemászik, egy régi ilyen anyagú táskát neki is adtunk már, hogy akkor bújkáljon abba. De az alomban is nagyon sokat ül most, reggel mgyek wcre, akkor is ott ült, most is takarítanám az almot, legalább 10 percet kuporgott benne, és nem kakált.. Aztán bejött, megyek ki, hogy akkor kiöntöm, mosom, öntök másikat, anya közbe itt sicceg neki, mert megint a táskámon volt, aztán gyors öntöttem neki újat, mert majdnem lepisilte a párnát.. Egyébként perzsa cica, le lett nyírva nemrég. Nem hinném hogy megfázott, bent van mindig, és máskor is lett nyírva, sosem volt semmi baja. Ez jelölés, vagy miért ül ennyit a kis pisin, úgy, hogy mikor magától bejön és otthagyja, megy is vissza? Most is pont bejött, megy is vissza az alomhoz, ebben az öt percben már harmadjára.. Miért?:S
2011. febr. 17. 18:07
1 2
 1/19 anonim válasza:

Nem a péniszét vágták le xD

Természetes,hogy pisil.

És ivartalanították nem kiherélték...

Szoktak ilyen problémák lenni a macskáknál...Enyém is ilyen :P

Csak aztán meg katéterezték,és kész.

2011. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha rögzül ez a viselkedés, akkor hiába herélték ki, megmarad a szokás.
2011. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

Nem pisil sötét színűt, vagy véreset? leírásod alapján, olyan mintha hólyaggyulladása lenne.

Enyém is ezt csinálta, de szerencsére elmúlt pár nap alatt. Ő is ivartalanított kandúr.


[link]

2011. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
4 éves a cicád és csak fél éve heréltettétek ki. Az már régen késő. 1 max 1,5 éves korában szokták, amikor még csak éppen ivarérett, mielőtt még elkezdene egyáltalán jelölgetni. Egyébként nem biztos hogy mindig pisil mikor az alomban látod. Az enyémek van, hogy ott üldögélnek csak úgy és nem is csinálnak semmit. Szerintem nincs semmi baj vele. De erről a táskára párnára meg ide-oda pisilésről nem tudom hogyan szoktasd le.
2011. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hát én se.. Amúgy első, vagy második, nem tudom, anya valamit mondott, hogy valami barnás cuccot látott széttapickolva, és azthitte, hogy teát öntöttem ki, lehet az is ő volt.. Amúgy előtte sem jelölt, cicákat nem nagyon lát.. Ezt a pisilgetést mostanában kezdte el, pontosan én ma észleltem.. Volt már büdös máskor is a táskám, akkor csak ráfogtuk, de most elkaptam, és éreztem, hogy az volt az.. Amúgy meg az oké, hogy alomban üldögélni, csak ő kimegy, pisilgetni próbál, aztán berohan, aztán megint megy ki, olyan mintha fel lenne fázva, és pisilnie kéne mindig csak nem tud.. Gondolkoztam állatorvoson, de akkor meg az odafelé utát is végighugyozza?:/ Meg látjuk mi lesz.. Táska mosva, elrakva máshová.. Amúgy első, bocs, nem tudtam máshogy írni:D Ló a másik kedvenc állat, és ott gyakori a herélt szó, valahogy így jött.:$
2011. febr. 17. 19:12
 6/19 anonim ***** válasza:
Valami probléma van vele ez biztos, mindenképpen vidd el orvoshoz, mert akár életveszélyes is lehet! Lehet húgyhólyaggyulladás, húgykő, veseprobléma...
2011. febr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
:S:S:S Nekem is a vesecucc jutott eszembe:S
2011. febr. 17. 20:12
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen, itt nagyon valószínű a hólyaggyulladás, hólyagkő okozta probléma. Minél hamarabb orvoshoz kell vinni mert a késlekedés csak ront a helyzeten. Ezentúl pedig csak ivartalanított cicáknak való táppal szabad etetni ami megelőzi a húgykövesség kialakulását.
2011. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem is perzsa kandúrom VOLT, mert mostmár "lány". Kétszer is előfordult nála a hugykövesség, elzárta a húgycsövét és nem tudott pisilni. Sajna kandúroknál, főleg ha még perzsa, ez elő szokott fordulni. Muszáj orvoshoz menni, mert ha nem tud üríteni, a vese megmérgezi saját magát (nem tud üríteni), leáll, és abba a cica belehal. Mi a második alkalomnál (alig egy hónap telt el), megműtettük. Mostmár jól van :) Majd írd meg, mi lett a cicusoddal!
2011. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Csak szombaton tudjuk orvoshoz vinni, kibírja addig?:S

Egyébként ma reggel elég normális volt, éjszaka az alomban ült, de lementem hozzá háromkor, megsimiztem, magától kiszállt és feljött velem aludni, de ilyenkor mindig úgy ül mint egy kis görcs, látszik hogy szorítja.. Ma reggel már szépen kifeküdt, elengedte magát, hagyta, hogy megsimizzem a hasát, aztán amíg öltöztem, mosakodtam, fogatmostam, lement, azthittem az alomba, de mikor lementem nem volt az alomban, nagyon örültem, kimentem, kint sem volt, mondjuk ki sem tudott vlna menni, senki nem nyitotta ki az ajtót, valószínűleg az ágyneműtartómban aludt.. Egyébként az orvos miért nem tájékoztatott erről a műtét után, hogy csak ilyen tápot ehetne? Anya vitte a macskát akkor is, de ha mondta volna az orvos, nyilván olyat kapna, nem ilyet... Szombatig kibírja?:S

2011. febr. 18. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!