Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák megérzik egymás...

A macskák megérzik egymás közt ha a másikuk gyenge, beteg?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy ismerek egy lányt, akinek vannak kiscicái, és az egyik cicája (idősebb cica) mindig bántotta, leteperte pont azt, amelyik étvágytalan volt, beteg, és nemrég született, kb. 2-3 hónapja.

Várom a válaszokat. Főként az érdekel, hogy volt-e oka a másik cicának bántani a betegebb cicát, vagy ez így működik az állatvilágban? Elkapható betegségekre is rákerestem, de az tuti, hogy nem az anyjától kapta el, mert a betegebb cica mellett ugyanattól a macskától született a verekedős cica is meg még egy 3.

Ha az számít valamit, az anyjuk sokat fialt már.

A betegebb macskán nem voltak sebek (azt hiszem) meg nem harapta meg más kutya vagy akármi.


2011. febr. 17. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezt általában megérzik.
2011. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Iker macskáink voltak a legnagyobb barátságban. Egyikük kiesett a 4. emeletről, és elég rossz bőrbe került. Betettem a fotelba, a másik abban a pillanatban iszonyúan fújni kezdett rá és meg akarta támadni. Amíg fel nem gyógyult, addig zaklatta a testvére.
2011. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kérek még válaszokat!
2011. febr. 17. 21:29
 4/10 anonim ***** válasza:
igen!! megérzik..nagyon is
2011. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát erre tippeltem én is.

Az nem lehet, hogy a verekedősebb féltékeny volt a betegebb cicára?

Megkérdeztem a lányt, azt mondta hogy egyformán törődtek mindhárom cicával, de attól még érezhette az egyik, hogy a másik nagyobb figyelmet kap(hat). Szerintetek?

2011. febr. 17. 21:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen tudják a cicáim amikor a másik beteg. De ez nem abblól látszik hogy ellenségesek, hanem hogy ápolgatják egymást. :)
2011. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor a nőstény ellik és van egy beteg az újszülöttek között, akkor azzal nem is foglalkozik.
2011. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem hogyha a macskák közel állnak egymáshoz csak akkor érzik meg.
2011. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Exemnél is volt két macska. Mindkettő fiú volt. Az idősebbik ehetett valamit ( mérgezett egér vagy patkány ), és nagyon lesoványodott. Kapott ellenszert, és kikupálódott, de amíg beteg volt, amásik soha nem bántotta. Ugyanúgy viselkedett vele, mint mikor nem volt beteg.
2011. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!