Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilemába vagyok. Májusban...

Dilemába vagyok. Májusban születtek kiscicák és november végétől jan 16-ig mind meghalt aktivitást követöen 3 napon belül nem egy idöben. Most 23. án meg meghalt a 4 éves kandurom. A betegség és a halál ugyanaz volt mint a kicsiknél. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tünetek:Aktivitást követő napon döbbenetes fogyás,étvágytalanság,a szem rendre csipás,egyhelyben ülés vagy fekvés,aztán egyensuly vesztés ezt követően 2 órán belül halál.Kérek mindenkit erre feleljen,ha tud,mert (én is tudom,hogy orvos)Még nem teljes az infom,tehát,ha kell még majd irok.Köszönöm
2011. febr. 26. 13:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
Sajnálom a cicáidat. De ezt csak orvos fogja tudni megmondani biztosra. Ha valami fertőző volt, és van még cicád, akkor érdemes is lenne elmenni az orvoshoz, mert ő is elkaphatja.
2011. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Sajna szegény vagyok,igazábol azt szeretném tudni mi lehet az ok?Mert ilyet 47 év alatt nem tapasztaltam.Én természetes körülmények között,kertes házban nevelem őket,"sajna" elszaporodtak,ha lenne pénzem se nyulnék bele a biologiai életükbe.Nekik ugyanaz a joguk,mint nekünk embereknek,minket se herélnek ki.
2011. febr. 26. 14:10
 3/37 A kérdező kommentje:
Tehát,ha valaki tudja,hogy mi lehet a baj,akkor megprobálom kivédeni ha lehet,sajna én halálos betegségre gondolok,amit orvos se védhet ki,de bizakodom,ha valaki segit ötlettel.
2011. febr. 26. 14:13
 4/37 anonim ***** válasza:
mit értesz az alatt, hogy "aktivitást"? hasmenés, hányás nem volt? esetleg sápadtság, duzzadt nyirokcsomók valami?
2011. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
Lehet, valaki mérgezi őket, még erre tudok gondolni. Vagy valami fertőző macskabetegség van arrafelé, és sorban szedik össze a cicák.
2011. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Azt,hogy ma játszik eszik életképes,holnap beáll az az állapot,amit irtam (döbbenet) nem mérgezés,ha csak egy lett volna elfogadnám,de 5 volt és aki most halt meg szerdán az már 4 éves volt
2011. febr. 26. 16:13
 7/37 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok,hogy valamelyik halálos betegség,de megerősitést várok.Ja és mivel tél van a kiscicák végig a lakásban tartozkodtak.én erre gondolok ( tüdögyuszi,vagy hasnyálmirigygyulladás)csak hátha valakinek volt hasonlo tapasztalata.
2011. febr. 26. 16:16
 8/37 anonim ***** válasza:

bár nem válaszoltál a kérdésemre, hogy voltak e más tünetek, de nézzük a vírusokat:

panleukopenia nem lehet, mert akkor lenne hányás, hasmenés

nedves FIP se, mert akkor a hasa-mellkasa megtelt volna vízzel, és az látszódna

száraz FIP elképzelhető, és még a macska leukózis és a macska ADIS-is de ezek közül nem hiszem hogy bármelyik ilyen gyorsan végezne az állattal.

2011. febr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
oltva voltak?
2011. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Minden jel szerint valami vírus tombol a környéketeken, járványszerűen. Ez lehet leukózis, macskanátha, panleukopenia is, ezek mindegyike gyakori, és kizárólag a nem oltott állatokat elpusztító betegség. Ezeknek a betegségeknek közös vonása, hogy mindegyik lázzal, étvágyvesztéssel, és kiszáradással jár, a csipás szem pedig lehet egy szövődmény hatása, de pl. a macskanátha esetében alaptünet is. (Igaz, a macskanáthát tüsszögés, orrfolyás is jellemzi, és ezekről te nem írtál.) Én leukózisra tippelek, de nem vagyok orvos, ő is csak azért tudna biztosan válaszolni, mert valószínűleg a környék összes kijárós macskája érintett a betegségben, és nem csak a te macskáid, így valószínűleg már állított elő mintát valamelyik beteg állat segítségével.


Gyakorlatilag mindegy, hogy melyik betegség pusztítja az állatokat, ugyanis állatorvos segítsége nélkül semmit nem tehetsz a macskákért. Még egy antibiotikum kúra sem hoz ugyanis biztos gyógyulást, az otthoni praktikák pedig biztosan esélytelenek. Panleukopeniás macskát láttam már felgyógyulni, de az a kétóránkénti itatás, folyamatos antibiotikum kúra, és állandó orvosi felügyelet eredménye volt. Leukózis esetében nincs segítség.


Annyit tehetsz, hogy a beteg állatokat elkülöníted az egészségesektől, de mivel minden betegségnél van lappangási idő is, ezért ez sem valószínű, hogy megóvja a többieket.


Amit annak kapcsán írsz, hogy ha akarnál, sem ivartalanítanád őket: ne hidd, hogy jót teszel velük, ha hagyod őket elszaporodni. A természet nem engedi, hogy az egyensúly felboruljon, és ahol túl sok a macska, ott előbb-utóbb felbukkannak a betegségek, mint most is, és a kolónia több, mint fele elpusztul. Te nem korlátozod a szaporodásukat, inkább végignézed, hogy a már megszületett állatok igazi törődés nélküli élet után, rengeteg szenvedés árán pusztuljanak el. Ellenben, ha ivartalanítanál, csak pár cicád lenne, de őket be tudnád oltatni, és meg tudnád védeni őket a betegségektől is. Erről szól a felelős állattartás, ahol a gazda nem csak a saját érdekeit, de az állatok érdekét is szem előtt tartja.


Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!