Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dilemába vagyok. Májusban...

Dilemába vagyok. Májusban születtek kiscicák és november végétől jan 16-ig mind meghalt aktivitást követöen 3 napon belül nem egy idöben. Most 23. án meg meghalt a 4 éves kandurom. A betegség és a halál ugyanaz volt mint a kicsiknél. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tünetek:Aktivitást követő napon döbbenetes fogyás,étvágytalanság,a szem rendre csipás,egyhelyben ülés vagy fekvés,aztán egyensuly vesztés ezt követően 2 órán belül halál.Kérek mindenkit erre feleljen,ha tud,mert (én is tudom,hogy orvos)Még nem teljes az infom,tehát,ha kell még majd irok.Köszönöm
2011. febr. 26. 13:51
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Tünetekbe csak ezek vannak:Csipás (folyékony) szem.Hihetetlen váratlan fogyás,egyhelyben ülés-ekkor kb 2 nap van hátra,étvágytalanság,aztán egyensulyvesztés,imbolygás,már nem tud lábra állni,csuszik a földön,a lábak rángatoznak-kb 2 órájuk van hátra,nyál jön ki a szájukból,beáll a halál és én sirok,mint egy gyerek,mert tehetetlen vagyok.
2011. febr. 26. 16:23
 12/37 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kicsik végig lakásban voltak, semmit nem jelent, mivel a kijárós cicák hazavihették nekik a betegséget (de a cipődön akár te magad is), és mivel az ő immunrendszerük a leggyengébb, rajtuk jöttek ki leghamarabb a tünetek.
2011. febr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, megkérdezem még egyszer OLTVA vannak?
2011. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Az idegrendszeri tünetek alapján ezt találtam:


Az agy gyulladásos megbetegedése

Agyvelőgyulladás fertőzéskor, illetve az agyduzzanat másodlagos tüneteként léphet fel. Lázzal, a viselkedés megváltozásával, a mozgás koordinálatlanságával, bizonytalan járással, görcsökkel és kómával járhat. Az agyvelőgyulladás nem gyakori. A fertőző hashártyagyulladás, a leukózis, a veszettség és az Aujeszky kór (álveszettség) vírusa, illetve a vérárammal, továbbá az orrüregeken, a szemen át az agyba jutó baktériumok is okozhatnak agyvelőgyulladást.

2011. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
53%

16:26:


Nem nyilvánvaló a válasz? Ha oltva lennének, nem lennének betegek.

2011. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
van olyan vírus, ami oltástól függetlenül is elkapható..
2011. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
egyébként szerintem könnyen ki lehetne deríteni egy vérvizsgálattal, vagy boncolással, de mint mondtad, nincs rá pénz, ezért marad a találgatás, mivel te nem fogod tudni megmondani hogy a fehérvérsejtszáma le volt e csökkenve, vagy a mája, lépe meg volt e duzzadva.
2011. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadok!Abba ne mélyedjünk bele,hogy beleszolunk-e a macskák természet adta biologiájukba.Megjegyzem ezt az emberek találták ki,de nem értem milyen jogon.Ha a természet szelektálja az állatok életét elfogadom.Amugy ugy szeretem a macskákat,hogy ismerőskörökbe betegnek (agyi) tartanak.Én törödök velük,és nincs szivem elpusztitani a kicsiket.Etetem öket melegen tartom,jobban szeretem öket,mint az asszonyt.DE hangsulyosan mondom ilyet még nem láttam 47 év alatt,tehát mindig sok macskám volt,most ez valami nem normális dolog,amit szeretnék tudni mi az?
2011. febr. 26. 16:38
 19/37 A kérdező kommentje:
Na látjátok,nem mindennapi dolgot irtam,mert még senki nem tapasztalt ilyet köztetek,ezért van dilemám,mert még én se mint mondtam 47 év alatt,pedig egy pár dolgot láttam már cicákkal kapcsolatba.NEM VOLTAK oltva,de 47 év alatt se voltak oltva.Bocsika ahogy reagálok,semmi baj csak jelzem a logikát ami van,és továbra is várom ha valaki találkozott már ezzel.
2011. febr. 26. 16:51
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg egy állatorvosi portálon, ott hamarabb választ fogsz kapni, mint itt, mert legfeljebb találgatni tudunk. Az előző kommentemben az idegrendszeri tünetek alapján van néhány tipp a betegségre.


Az ivartalanítással kapcsolatos véleményedet a továbbiakban nem kommentálom, ahogy a kérdésedet sem, ugyanis én másképpen szeretem a macskákat, mint te, és számomra elfogadhatatlan, ahogy a be nem oltásukhoz, és a túlszaporodásukhoz viszonyulsz. Ha külföldön lennénk, nagy valószínűséggel nem vitáznának veled, csak egyszerűen elvennék az állataidat a megkérdezésed nélkül, mert ahogy a gyereknevelésnek, úgy az állattartásnak is megvannak a maga szabályai.


Lényegtelen, nem veszekedni akarok. Kívánom, hogy legalább azok a macskáid megmeneküljenek, akiken még nem mutatkozott tünet.

2011. febr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!