Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet veszett a macska?

Lehet veszett a macska?

Figyelt kérdés
Pár napja megtámadta valami, elég durván megsérült a nyaka alatt. A seb már kezd gyógyulni, azonban a macska szájából 2 napja folyik valami takony állagú váladék. Nagyon félek tőle, eddig nem bizonyult vadnak, bár a házból az istenért sem lehet kizavarni azóta, és alig eszik, hiába rakok ki neki ételt. Kinti macska, szóval bármivel összetalálkozhatott. :S Lehet veszett? Akkor mi a teendő? Állandóan emberek között van. Egyébként ilyen hamar már észrevenni a tüneteket?
2011. febr. 27. 13:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szia, lehet veszett. sztem mielőbb lássa állatorvos.
2011. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ez tényleg állatorvos!!! Ez nem holmi apróság amiből úgyis kigyógyul, sőt ti és elkaphatjátok és ne szenvedjen az a szerencsétlen macska. Írd meg, hogy döntöttél és mi lett a macskával
2011. febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lehet veszett, viszont a tüneteket szinte biztosan nem az okozza.... Ugye csak valami egészen különleges eset miatt nem vitted eddig orvoshoz???
2011. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleinken múlik, ők pedig nem fogják elvinni állatorvoshoz. :(
2011. febr. 27. 13:39
 5/18 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy lehet veszett is, erre az volt a reakció, hogy minek nyúlok hozzá és ne menjek a közelébe. :S Egyre jobban félek tőle.
2011. febr. 27. 13:39
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

:( Grat a szüleidnek. Istenem, az ilyeneknek minek állat? Annyi kérdés van így, hogy a "szüleim nem akarják orvoshoz vinni"... Akkor miért vállaltátok?

Amúgy megnyugtatlak, ha veszettség, vagy hasonló fertőző kór, akkor a védőoltásos megelőzés lett volna az egyetlen segítség, és most már késő. Legalább egy altatóinjekciót viszont akkor is megérdemelne, ha menthetetlen! Bár aki nem viszi a beteg állatot orvosho, az nyilván simán végignézi, míg nagy szenvedések közepette elpusztul... Úgyhogy nem is koptatom a számat.

Ne legyen igazam, de valószínű, hogy ennek a cicának harangoztak.

2011. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

És még emberek között is van,hát gartula.Miért nem zártad már el valahová?

Ha veszett az gyógyithatatlan,embernek állatnak egyaránt,az egyetlen esély az embernek a védőoltás de minél előbb,ha a tünetek jelentkeznek onnantól kezdve már nincs segitség se embernek se állatnak.Ne legyen igazam de ha veszett és valaki elkapja akkor hogy számoltok el a lekiismerettel?

2011. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudom kihívni az orvost, nem az én pénzem, a szüleim pedig nem akarják! Próbáltam már beszélni velük százszor, de hiába. :( Ha megtámadna, akkor is csak én lennék a hibás szerintük. Persze, kerüljek el egy macskát...
2011. febr. 27. 13:48
 9/18 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz,lehet hogy olyan belső sérülése van amibe belepusztulhat
2011. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A macska szinte biztosan nem veszett!! Viszont nagyon beteg, állatorvosra és kezelésre lenne szüksége... Az én kutyámnak is folyt a nyála, mikor egy tályog alakult ki valami miatt a szájában... Könnyen lehet, hogy nála is valami hasonló ok lehet a háttérben. Szerencsétlen, nagyon szenvedhet. Remélem, nem fogtok másik macskát a házhoz vinni, ha ő esetleg elpusztul.
2011. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!