Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen sziámi cica ez? Melyik...

Milyen sziámi cica ez? Melyik fajta?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 27. 16:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2011. febr. 27. 16:44
 2/18 anonim válasza:

szerintem fóka jegyű sziámi.

nagyon aranyos :)

2011. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tinker Bell ***** válasza:
Csokoládéjegyű sziámi: A sziámi 18 különböző színváltozata ismert. Elefántcsontszínű teste van, szőrvégei kakaóbarnák, az orr és a mancsok fahéjszínűek, szemei sötétkékek.
2011. febr. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Platypus ***** válasza:
Ez egy thai macska, vagy más néven tradicionális sziámi.
2011. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Most másfél éves 2 kandur és ugy néznek ki mint egy csizmás kandur.Az egyik kint él a szabadba,annak a hátán 15 cm hosszan barnul a szöre.Egyébként valaki ismerős már mondta,hogy valami foka...A képen látható nagyon okos imádom Maci a neve mindig enne (tudom a többi is)de ö már röhögő görcsöt okoz nekem azon reflexével,ha megmozdulunk,még komás állapotbol is felkel hogy enni adjunk neki
2011. febr. 27. 17:41
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez egy thai macska max, de biztos nem sziámi. És fókajegyű.


[link]


ABC sorrendben vannak a fajták képpel, hasonlítsd össze a Siamese és a Thai fajtát.

2011. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolso hozzászoló,ezek közül egyik se legjobban talán a Birman-ra hasonlit,de szerintem az sem az.
2011. febr. 27. 23:49
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja nem értek hozzá valaki mondta sziámi,de tessék mondani a szeme szine miért változik,miért okosabb mint a házi?Mármint ez az enyém?Köszike.
2011. febr. 27. 23:53
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor egy thai, amiben van egy kis ez meg az, vagy a magyarországi "divatos ez a macska, jó pénz lesz belőle" hullám idejéről valók a felmenői, amikor is válogatás nélkül, akár a butus Joli néni is összeeresztette a többé kevésbé tiszta thaiokat és gyártotta a "20 ezer darabja a sziáminak" macskákat.


Ez nem bántás, mert a legszakadtam bokor alól származó cirmos cica is csodálatos, nekem olyan is van, meg igazi törzskönyves sziámi is, de ez tényleg valószínű. Itthon annyi ilyen expresszes hirdetős "tenyésztő" van, sok ráadásul házi macskát ad el ilyen olyan fajta névvel, vagy csak simán becsúszott ott egy-két más fajta a vonalába, esetleg csak simán a hozzáértés hiányának köszönhetően olyanokat párzotattak össze sorozatban, hogy egyáltalán nem típusos macska lett a végeredmény, majd azt tovább egy hasonlóan nem túl típusos példánnyal is így tovább. Hogy mi az igazság azt igazából akkor lehet tudni, ha van törzskönyve, amúgy meg csak találgatni lehet. De hát a lényeg az, hogy macska, mert minden macska csodálatos. :)

2011. febr. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem pároztattam csak lett,de ha értesz hozzá akkor tudnod kellene gondolom,abbol amit korábban irtam,hogy amelyik kint van a szabadban 15 cm hosszan és kb 5 cm szélességben rozsdavörösessé alakul a háta.Valaki azt mondta azért mert hidegben van.Ugyanő mondta személyesen látta hogy sziámi valami foka,de eltelt 1 év és rátaláltam erre az oldalra és megkérdeztem,mert kiváncsi vagyok.Engem nem érdekel a pénz az se,ha nem sziámi,de azt tudom,hogy okosabb,mint a házi,még turbékolni is tud és nagyon szeretem,és nemadnám oda semmi pénzért.
2011. febr. 28. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!