Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítse-tek, lehet, hogy...

Segítse-tek, lehet, hogy haldoklik a macskám - az állatorvos leghamarabb fél óra múlva lesz itt. Mi baja lehet?!

Figyelt kérdés

Amikor kimentem a teraszra kb. egy órája, láttam, hogy nem tud ráállni a bal mellső lábára. Be volt görbülve neki.


Bevittem a spájzba, hogy ne tudjon mozogni vele, és kértem időpontot az állatorvostól.


Fél órára rá megnéztem, mi van vele, és láttam, hogy a MÁSIK MELLSŐ LÁBA IS BEGÖRBÜLT, nem tudja hazsnálni, erősen zihál, a hátsó lábait mereven kitartja.


Mérgezés, mi lehet ez?


2011. márc. 1. 16:13
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit az állatorvos, h addig is mit csináljak, ha van ötletetek mondjátok kérlek!
2011. márc. 1. 16:14
 2/22 anonim ***** válasza:
fektesd az oldalára szerintem..
2011. márc. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem mérgezés. Ez csak tipp. Fektesd le, jobbat hirtelen nem tudok. Remélem, időben kiér a doki, és tud rajta segíteni.
2011. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudsz tenni. Meleget csinálj talán neki.

Ezt találtam, bár sokat nem érsz vele:

NÉHÁNY GYAKORIBB MÉRGEZÉS



ANYAG TÜNETEK KEZELÉS

Patkányírtó szerek vérszegénység, órákig vérző sebek, nehezített légzés vérátömlesztés, K-vitamin inj.

Növényvédő szerek (szerves és foszforszármazékok) nyálzás, hányás, remegés, görcsök Atropin inj. infúziók, nyugtatók

Hűtőfolyadék (etilén-glikol) bágyadtság, hányás, imbolygó járás, görcsök alkoholos infuziók, a heveny veseelégtelenség megszüntetése

Altatószerek (pl.Tardyl tabl.) imbolygó járás, később mély alvás infúziók, a légzés és a keringés támogatása

2011. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Azóta az oldalán fekszik, mert a mellsőkre nem tud ráállni, a hátsók meg (szerintem) görcsben vannak (mereven kitartja őket hátrafelé). Még nem olvastam ilyen tüneteket, két könyvem van róla, egyikben sem találtam.

Nem tudom, hogy vissza lehet-e még fordítani. Nem tudom, hogy mit él át. Nem tudom, mi lesz...

2011. márc. 1. 16:25
 6/22 A kérdező kommentje:

Zihál, de nincs hányás, nincs remegés, nincs nyálzás... Először azt hittem, hogy eltörött a lába.

Reggel nem volt baja, evett, stb. Nem tudom, azóta mi történhetett vele...

Az állatorvos sem tudott mondani így semmit...

2011. márc. 1. 16:27
 7/22 anonim ***** válasza:
Ha eltörtek a kábai akkor biztos vérzik ha kívül nem akkor belül és az vérveszteséggel jár jó meleget csinálj neki. Amugy sose hallotam ilyenről remélem semmi baja nem lesz
2011. márc. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Majd írd meg hogy mi volt.

Remélem nem hal meg.

2011. márc. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Életemben nem hallottam ilyenről. Idegrendszerei betegségeket kerestem, de egyik sem passzol rá. Már nem merek ránézni, mert megszakad a szívem tőle...
2011. márc. 1. 16:31
 10/22 tetris ***** válasza:

Legyél mellette most, beszélj hozzá, szeresd. Remélem túléli, tudod, a macsekoknak 9 életúk van.

Írd meg, hogy mi lett a cicával, mit mondott a doki!!!!

2011. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!