Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hajlandó sétálni a macskám?!

Nem hajlandó sétálni a macskám?!

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy őszi születésű fiatal macskát télen, elveszett volt, nem talált haza. Rögvest szobatiszta volt, ismerte az almot, nem volt vele baj. Egyszer sem akart kimenni udvarra. Van egy másik macskánk, az mindig kijárogat. Mostanság jobb időben kidobom kertbe, de nem csinál semmit, csak vár mikor juthat vissza. Semmi vadászat, semmi kaland, semmi bóklászás.


Ma kizártam úgy 8-9 órára. Ablakból néztem, nem csinált semmi mást, csak ült egy bokor alatt az erkély előtt, és ott szundikált/várta hogy visszajuthasson.


Hogy neveljem rá hogy megmozduljon??? Nem csak azért akarom ezt, mert nem normális dolog, hanem azért is, mert nincs kedvem örökké macsakalmot lapátolni, másik macska is kijárogat.

Olyan aranyos vörös kandúr ez, nem akarom, hogy elhízott szobamamusz legyen belőle...

(Amúgy házban szokott rohangászni, birkózni a másik macskával)


2011. márc. 1. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet fázós, vagy idegen neki a hó, vagy a környezet.Várd meg a tavaszt-veled együtt szívesebben fedezi majd fel a kertet.
2011. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Meg a territórium sem az övé-vigyáznia kell a bőrére :D
2011. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Máról van tavasz. Együtt felfedezgetni kicsit nehézkes, mert van egy németjuhászom. Nem bántja, csak nézegeti, semmilyen viszonyba nincsenek.
2011. márc. 1. 23:33
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ami nem megy, nem kell erőltetni. Lehet a kutyától is fél, meg ilyen minuszokba nekem se lenne sok kedvem kinn mászkálni egész nap.
2011. márc. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy rossz élmény köti a kint léthez,nem tudhatod,hogy milyen hatások érték,mielőtt befogadtad volna.

Nálunk is van egy kiscica,ő tavasz végén született,bár nem merjük kiengedni,de nem is nagyon akar,mert január végéig kint élt,és elég volt neki a fagyoskodásból.

2011. márc. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Fagyba én se raktam ki, de most már 5 fok van, ez nem jégkorszak.
2011. márc. 2. 10:42
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az öreg nőstény cicát pár éves korában megegyengette egy kutya, azóta nem nagyon mer kimenni a házból. Inkább csak az ablakba fekszik ki nyáron, vagy ha a kutyát elvisszük vagy bezárjuk, akkor merészkedik ki nagy óvatosan, de nem távolodik el a biztonságot jelentő nyitott ablaktól.
2011. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegény cica! Alighogy "meggazdásodott", újra azt tapasztalja, hogy megint kidobják a semmibe. Gondolj bele, ezt érezheti. Mi is egy kidobott cicát hoztunk pár hónapja. Hetekig sírt éjszaka, akkor nyugodott meg, amikor magamhoz vettem és simogattam.Nyilván megijedt, hogy megint egyedül maradt. Ha akar, majd kikéredzkedik magától. Miért baj, hogy nem akar kimenni?
2011. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Már írta a kérdező...lusta az almot takarítani...
2011. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, költői kérdés: mi a jó égnek az ilyennek állat? Vett volna plüssmacskát inkább, bár az meg porosodik..............
2011. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!