Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik ivartalanítási technika...

Melyik ivartalanítási technika a jobb a nőstény cicánál?

Figyelt kérdés

Két féléről is olvastam.Az egyiknél csak a petefészket távolítják el,a másiknál pedig a petefészkekkel együtt a méhet is. Arról viszont nem találtam infót,hogy melyik miért lenne jobb. Ti erről tudtok valamit?

(6 hónap körüli cicáról van szó,és mostanában szeretnénk ivartalanítani)

Köszi


2011. márc. 3. 11:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen az, amikor a méhet is eltávolítják, mert a nőstény kutyák esetében gyakran előfordul a gennyes méhgyulladás! Ha már belevágunk az ivartalaníttatásba, akkor teljesen ki kell pakoltatni!
2011. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja! Macskáról van szó! Akkor is!
2011. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
De kérdezd inkább az állatorvosodat!
2011. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a petefészkeket vette ki a doki, a mi cicánk is 6 hónapos volt.


Azt mondta azért felesleges ilyenkor kivenni a méhet is, mert a macska még nem tüzelt, tehát a méhén nincs elváltozás, nem kezdett el "működni", a petefészkek eltávolításával nem is fog, úgyhogy nyugodjak meg nem lesz semmi baj.

2011. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hát így nem könnyű dönteni...:)

Én is inkább a méhhel együtt gondoltam,mert a kutyámnak is úgy csinálták,mondjuk neki azért,mert gyulladásos volt és inkább mindent kipakoltak.

2011. márc. 3. 12:45
 6/21 A kérdező kommentje:

Csütörtökön műtik a cicánkat,de még mindig nem tudom,hogy melyiket válasszam.

A doki annyit mondott,ha akarom kiszedi a méhét is,de szóljak a műtét előtt,mert nem ez a rutin eljárás....

2011. márc. 9. 13:18
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha a petefészkét kiveszik, akkor már úgy sem lesz kiscicája. Akkor már nem mindegy ha kiveszik neki a méhét is és akkor nem kap gennyes gyulladást! Így nem kell újra műtetni, plusz pénzt fizetni. Én akkor már két legyet ütnék egy csapásra és le lenne a gond! Nem kell 2x altatni, műtetni sem.

Sok sikert!

2011. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Sterintem az a jobb,amikor azt az embert ivartalanitják,aki jogot érez arra,hogy az állatot ivartalanitsák,azzal a cimszóval,hogy elszaporodnak a macskák.Szerintem a buta önző emberek szaporodtak el.Gondolkodom,hogy kéne őket ivartalanitani!!!
2011. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
IGEN,úgy van ahogy az előző válszadó írja ,de ha már tüzelt akkor is érdemesenn a méhet is kivetetni oks? mm érted?
2011. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Vagy az a baj,hogy nem fér el a sok buta ember a földön a macskák miatt??? Inkább a macskák!!!
2011. márc. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!