Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicankat az utcan talaltuk....

A cicankat az utcan talaltuk. Mi a baj vele? Miert viselkedik igy? Mivel tudnank megszeliditeni?

Figyelt kérdés
A cicankat az utszan talaltun. Mar 4-5 honapja nalunk van. Mindig mindenkit megharap es karmol. Olyan mint egy vadmacska. Nem ugy viselkedik mint a normalis cicak. Ha kiengedjuk az utszara nincs kint csak max 5percet. Mi a baj vele? Miert viselkedik igy? Mivel tudnank megszeliditeni?Ja es ha megutjuk akkor visszakarmol vagy visszaharap...:S:S:S
2009. febr. 18. 15:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem szegényke fél mert valahol talán megverték , és ez benne maradt :( Ezért ha te oylan mozdulatot teszel amire ő azt hiszi hogy megütöd akkor nekedugrik. Szerintem kényeztesd egy picit , simogasd,játssz vele.
2009. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
SOHA nem szabad megütni egy állatot, mert agresszívan fog rá reagálni. nah nem csak azért de mindegy ez most. szóval minden állat úgy viselkedik ahogyan a gazdái/emberek vele. nyilván azért lett ilyen vad mert valaki elkapta, bezárta, megverte vagy összekapott egy kutyával, másik macskával. ez még benne van, ezért fél. bánjatok vele kedvesen, etessétek és nem lesz gond.
2009. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
1. vagyok (: Ezt akartam még odaírni de úgylátom megtették (: SOHA ne üsd!
2009. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
En nem utnem de ojant csinal,hogy simizem es egyszer csak negharap vagy megkarmol.vagy ulok az agyon,felugrik es megharam minden oj nelkul...:S
2009. febr. 18. 16:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is egyet értek az előttem szólókkal. A cicának valószínű rossz tapasztalatai voltak, valószínűleg bánthatták, ezért fél, így semiképpen nem szabad megütni. A bizalába kell, hogy fogadjon, ami egy macseknál picit nehezebb, mint a kutyusoknál, de nagyon meghálálják.


Nem tudom mennyi idős, de ha még kölyök, akkor lehet, hogy csak játszani szeretne, azért karmolgat, gyerek korban elég izgágák és sokat harapdálnak, karmolnak, elég ha odanyulsz a kezeddel, máris játéknak véli...

2009. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem tudott szocializálódni, gyakorlatilag nem tanult meg viselkedni. nem szokta meg az emberek közelségét. a helyzet finomodhat, de sosem lesz belőle szelíd macska.
2009. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Most azért azt tudni kell, hogy a macskák önfejű egy állatok. Nem igazán tisztelik a gazdájukat se, maximum "megtűrnek", mert enni adsz nekik. pl nekünk is a kinti kandúr cicánk nyugodt, akár órákig is elvan ölben, a benti nőtény viszont szó szerint bunkó. Néha hagyja, hogy simogassuk, de csak pár percig, aztán odaharap. Ha éppen olyanja van, előszeretettel "vadászik" a kezünkre, nem lehet ölbe venni, mert morog... Pedig soha nem volt bántva. Szóval a macskák ilyenek.
2009. febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a első pár hozzászólónak csak annyit, hogy nem kell egy macskának rossz tapasztalat ahhoz, hogy ilyenek legyenek.

Anyuméknak is ilyen a macskájuk. Ő is egy talált cica. szerintem az lehet a probléma, hogy túl hamar ellett választva az anyától, és testvéreitől, és nem tanulta meg hogy mikor okoz fájdalmat, mi a játék.

szerintem nem akar a cica rosszat, csak játszani, csak nem tudja milyen erősen lehet ez.

2009. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg van rémülve szegény...és mivel ti is tetéztétek,hogy kikapott a harapdálás miatt,rosszul rögzült benne ez a viselkedési forma.Ha figyelmet követel harap,nem pedig dörgölőzik...fogadni mernék,hogy nyávogni sem nagyon nyávog.Nem tanulta meg az emberekkel való kommunikáció alapjait.Adjatok neki időt és ha harap vagy karmol,rászólni hangosan,otthagyni,nem törődni vele.Legközelebb ugyanígy.És ha egyszer jól reagál,akkor megdícsérni,EGYSZER végigsimítani és ennyi.Nem szabad akkor sem túlajnározni.Le fog ülni "gondolkodni"és rájön,mit csinál rosszul:)

Nekem bevált a módszer,remélem segíteni fog.

2009. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mi is találtuk a cicánkat,lassan 1 éve, még nagyon pici volt.Velünk már nem annyira félénk mint az idegenekkel, de nem is lett az a bújós- dorombolós fajta. Gyanitom, h az anyja is elvadulhatott cica lehetett,+ piciként elszakadt tőle, tehát nem szocializálódott. Szval a helyzet javulhat, de lehet, h ilyennek kell őt megszokni...
2009. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!