Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha cicát szeretnék...

Mit tegyek, ha cicát szeretnék meglévő hörcsögeim mellé?

Figyelt kérdés
2 hörcsögöm van, jól záródó fémketrecben laknak mindketten. Szeretnék egy cicát, de félek, hogy a hörik nem lesznek bizonságban. Ha valakinek vannak ilyen tapasztalatai, sokat segítene!
2007. jún. 8. 12:39
 1/10 anonim válasza:
85%
Szia!Nekem egy hörcsögöm volt Mazsola, amikor PaMacska hozzám került.Mazsi egy kalitkában ált és PaMacs időnként megnézte, hogy mi az amikor mozgott, néha megpróbált benyúlni hozzá, de néhány rászólás és nevelés hatására teljesen megszokta, hogy Mazsit nem szabad bántani.Éjszakára persze PaMacs ki lett zárva a konyhából, hogy Mazsi is tudjon éjszaka bátran mászkálni a ketrecében, mert a ketrec a konyhában volt.Később amikor Mazsi elpusztult PaMacson is észre lehetett venni a változást, mert csendes votl és szomorú.Én azt mondom nyugodtan vegyél magadhoz egy kiscicát, csak ügyelj arra hogy éjszaka a cica ne férhessen hozzájuk és tudjanak nyugodtan randalírozni a ketrecükben.Sok sikert kívánok neked!
2007. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Vegyél a cica mellé egy kutyát.
2007. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálam szinte ugyanez volt a helyzet. Volt 2 egerem, jött hozzájuk először egy cica, majd mégegy. Tényleg csak arra kell figyelni, hogy ne férjen hozzá a cica a hörcsöghöz. Ha soha nem fér hozzá, egy idő után "rágcsálószámba" sem veszi és éldegélnek egymás mellett szépen, mintha ez lenne a természetes :D
2007. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól zárható hörcsögvár a titok nyitja. A cicák nagyon kreatívak tudnak lenni, ha egy kis játékról van szó, tehát én is azt javaslom, az első időben ne hagyd őket egyedül.

Én is ismerek olyan cicát, aki egy egérrel és hörikkel él együtt, békességben.

2007. júl. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
OLyan helyre tedd a höriket ahova a cica nem tud felugrani,ahol nem éri el. Ha nézi a hörcsögöket akkor még nincs semmi baj! Nyugodtan vegyél cicát!Nekem is voltak hörijeim meg 2 macskám is.....a hörcsögeim azért puztultak el mert megöregedtek...Azt írtad hogy jól záródóak a ketrecek..akkor szerintem nem lesz semmi baj!!!SZURKOLOK NEKED HOGY NE LEGYEN SEMMI BAJ!!!!!
2007. júl. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyen legyenek a hörcsögök (akár olyan helyiségben, ahol a cica nem mehet be) ahol a macska biztosan nem éri el őket. Összeszoktatásukat nem érdemes és nem is szükséges megpróbálni, hiszen a macska még kedves játékával is életveszélyes sebet ejthet a höriknek.
2007. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy macska egy kertesházba kiskorától kezdve szoktatták az állatokhoz és most annyi hogyha meglátja,hogy valamilyen állat ketrecbe van nem nyúl hozzá. A tyúkok az udvaron szabadon mászkálnak. Van két papagáj. Egy kutya és voltak tengerimalacok. Szerintem ha kiskorától kezdve szoktatod nem lesz gond!
2008. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

nekem 1 patkány volt és 2 madaram (Sajnos már elpusztultak)

De minden esetre ezekhez az állatokhoz haza hoztam még 2 macskát (mind a két macska 2 hónapos volt) Soha nem bántotta semelyik a patkány se a madarakat sőt az egyik macskám félt is a patkánytól.

2009. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem van hörijeim most már csak egy /meghalt és nem a macska ette meg xP/

hát néha néha feljött és lerántotta a ketrecet de megenni nem ette meg őket szerintem csak játszani akar/t velük :)

2010. jún. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy biztos. A legtöbb macska a hörcsögökkel nem "csak játszani" akar.


Tapasztalat. A bátyám lánya két hörit hozott a házhoz, mindezt úgy, hogy nem vett nekik hörcsögvárat, csak egy nagy befőttesüvegben tartotta őket. Mindezt 3 macska mellett.


Eredmény: A lehető legfifikásabb módszerekkel felnyitott befőttesüveg, naponta szétszaladó hörcsögök, majd végül egy-null a macskák javára, akik is a lassabb hörcsögöt szabály szerint kivégezték. (Éppen úgy "eljátszottak" vele, mint ahogy az egerekkel szoktak.)


Megoldás: Macskabiztos hörcsögvár. Attól a naptól kezdve a höriket (ugyanis, mivel enyémek a macskák, fájdalomdíjként a kivégzett höri helyett vettem egy másikat) semmi atrocitás sem érte.


Tanulság: A macska ragadozó állat. A természetben rágcsálókat, madarakat eszik. A hörcsög rágcsáló. A tanulság pedig ezen infók alapján bárki számára levonható.


Széljegyzet: Igaz, volt olyan perzsám is, aki viszont olyannyira széplélek volt, hogy az anyum által üldözött háziegér szó szerint a cica hasa alatt bújt el. A cica nemhogy bántotta volna, hanem így elrejtette az egeret, akit a későbbiekben sem volt hajlandó elfogyasztani. :) Az egér végül visszanyerte szabadságát az udvaron.

2010. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!