Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetek a macskámnak...

Hogy lehetek a macskámnak nagyon jó gazdája?

Figyelt kérdés
... hogy valami érzelmi kötődés is alakuljon ki köztünk.
2011. márc. 9. 08:45
 1/9 melcsiboszi válasza:
Adjál neki sok puszit! :) Én állandóan puszilgattam anno a cicáimat, amikor még otthon voltam, és nagyon kedves cicák voltak. Amióta nem otthon lakom, ha hónapokig nem láttam a cicát, akkor sem menekült el előlem, megismert. :)
2011. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült elérni, hogy erős érzelmi kötődés alakuljon ki köztünk. Mikor kicsi volt, éreztettem vele, hogy velem biztonságban van, ha félt valamitől egyszerűen felfutott a nyakamba :)

Amikor igényelte akkor játszottam vele, együtt alszunk a mai napig, pedig már 3 éves. De nálunk még mindig az a titka, hogyha ő bújna én soha nem utasítom el. Törődj vele sokat, beszélj hozzá, az én kandúrom mindig válaszol :)

2011. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólást én ennyire egyszerűsíteném:

"Törődj vele sokat"


A többi nem egyértelmű feltétel. Az én macskám sosem funa a nyakamba védelemért, nem is beszélek vele sokat, és az sem teljesül, hogy mindig "bújhat", amikor akar. Valójában kiskorában egy-kétszer durván meg is fegyelmeztem. Mégis az anyjának tekint, ami azt hiszem, elég szoros érzelmi kapcsolat.


A törődés a kulcs. Szinte kitalálom a gondolatát, értem a testjeleit, és a halk hangjelzéseit. Semmilyen nekem címzett kommunikációja nem marad válasz nélkül, még akkor se, ha a válasz sokszor "nem". Ebből látja, hogy figyelnek rá, és ez elég neki. Már nem is nyávog (szerintem az macskáéknál már a kiabálásnak felel meg), és a nemet is "szó nélkül" tudomásul veszi.

2011. márc. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Etesd kézből, az is jó technika.


A többit leírták előttem.

Az enyém is nagyon ragaszkodó és szelíd lett. Tényleg figyelni kell a jeleire és akkor nem nyávog. Amikor nyávog, látni rajta hogy hülyének néz hogy nem értem mit akar és egyre nyomatékosabban mondja, míg rá nem jövök hogy mit kér. Két cica egymással tényleg nem nagyon nyávogva hanem kurrogva beszélgetnek, csak az embernek nyávognak a cicusok.


Még a játékhoz annyit, hogy az enyémnek néha (minden nap) verekedni van kedve - amiben én partner vagyok. Rendszeresen (kb havonta) vágom a karmát hogy a verekedés ne járjon sérülésekkel. Emellett ő is vigyáz rá hogy ne karmoljon meg (nem ereszti ki a karmát) - azért balesetek előfordulnak.

2011. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hátha máshoz nem,de ehez értek.A legtutibb módszer az,ha ugy neveled,mintha a saját gyermeked lenne.Az ilyen cica nekem minden féle cica hangon beszél.Ha akar valamit tőlem,nekem kurjong.Ha megkajált engem keress nem a társait.Néha már sok (de ez nem igaz)Mindig keresem,hivom figyelek rá.Rengeteget simogatom,becézgetem és nem telik el nélküle nap.Ja simán együtt alszom vele,külön az asszonytol.Hogy milyen az asszonnyal a kapcsolatom?Inkább nem ecsetelem,de a cicámmal kösz minden super!
2011. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az asszony ki nem állhatta a macskát, úgy irtózott tőle, mint egy egértől. Csak a gyerek miatt egyezett bele a macskába.

Aztán addig hízelgett neki ez a kis dög, amíg az ujja köré nem csavarta. Pontosan látta, hol a tennivaló :)


Aztán, amikor már mindenkit megszelídített, kiválasztotta a legszimpatikusabbat az anya pozíciójába, kiválasztott egy másikat kölykének és játszótársának, a nejemtől meg mostmár rendesen távoltartja magát, viszont hogy ő se panaszkodhasson, őt üldözi a szerelmével, amikor tüzel :)


Igy gyakorlatilag alkalmas emberrel feltöltött minden a számára fontos pozíciót :)

2011. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Miért nem foglalkozol az asszonnyal is? :D
2011. márc. 12. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert a macskám legalább tud köszönni az asszony meg nem
2011. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és a macska nem csal meg
2011. márc. 12. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!