Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért iszik a csapból? Amikor...

Miért iszik a csapból? Amikor tüzel a cicátok, nektek is új szokásokat vesz fel?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy amikor a cicám tüzel, mindig új szokásai vannak. Első pár tüzelése alkalmával, történt, hogy rendszerint mindennap kilopta a kádból és a mosdóból a szűrőt, és behozta az ágyra. Elmúlt a tüzelés, ez a szokása is. (Hál' Isennek) Szintén egy havi "vérzés" alkalmával rákapott a cigire. Ellopta a csikkeket, kicsente a dobozból a cigiket. Már nem tudtam hova dugni előle. Ez is elmúlt. Aztán jött a radiátoron alvás. Ez valamiért megmaradt. Régóta 2 alomtálcája van, eddig ezt nem használta ki. Kb. 2 hónapja-szintén egy tüzelés alkalmával- rájött, hogy sokkal praktikusabb, ha az egyikbe a kicsi dolgát, másikba a nagy dolgát végzi. Ez is megmaradt. Most a legújabb, hogy nem hajlandó a kis táljából inni, csak a csapból. (Nincs kuka, vagy egyéb dolgok mellett a tálja) Áll a mosdó szélén, és lefetyel. Én egyébként ezeken nagyon jót mulatok, de érdekelne, hogy más lánycica is "megőrül" ilyenkor? :)
2011. márc. 11. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek már ivartalanítottak, de régebben ők is csináltak érdekes dolgokat. A csapból ivás, radiátoron alvás nálunk is volt, akkor megette a kókuszos csokimat, érdekes alvóhelyeket talált magának,stb. :)


De az én cicáim ivartalanítás után sem teljesen normálisak. :D Az egyik tárgyakat lopkod (legjobban az án használt ruháim jönnek be neki), és azokat cipelgeti, babusgatja. A másik, ha meglát egy zacskót, az asztal tetejéről is levadássza, hogy megrághassa. Mindenhova követnek, még a WC-re is be akarnak jönni utánam, este meg összevesznek azon, hogy a 3 közül melyik aludjon rajtam. :D

2011. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cicák egyébként is szeretnek a csapból inni. Elég kényesek arra, hogy a vizük friss legyen, és erről az győzi meg őket a legjobban, ha folyik. Direkt ezért gyártanak olyan itatót, ami körbe-körbe forgatja a vizet, így mindig folyik belőle, és szívesebben iszik abból a cica, mint a frissen feltöltött vizestálból. Nekem ivartalanított nőstény cicám van, soha életében nem tüzelt, de imád a csapból lefetyelni. (Nincs ilyen itatóm.) Korábbi, felnőttként ivartalanított kandúrom is gyakran ivott a csapból.

Amiket írtál, hogy miket csinál még a cicád, azokon nagyon jót derültem, főleg a csikklopkodáson! :D

2011. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keresi a tűzcsapot.olytani próbál.
2011. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem jelen pillanatban 5 macskám van, egy nagy ló kandúr, 5 éves lesz valahogy májusban, ő nincs ivartalanítva. 2 testvér, gy fiú és egy lány, a lány ivartalanítás előtt áll, 8 hónaposak kb, és két további testvér, két lányka, szintén ivartalanítás előtt, 6 hónaposak. Borzalmasak, főleg a négy kicsi együtt... a nagy is érdekes figura, télen egyfolytában bent eszi a fene, mert befagy a kis sejhaja, aztán tavasszal meghülyül. Tüzelnek a macskák, de még hűvös van, jönne be, és menne is... ablakpárkányra ül, onnan magyaráz, aztán bejön, és üvölt mint a sakál... ki akar menni, kiengedjük 5 perc és a párkányon üvölt... mostanában új mánia nála a forgó bőrszékemen való alvás, mindig elfoglalja előlem. Télen a mosdókagylóban gömbölyödött össze, mert a kicsik oda nem tudtak felugrani, ő mg nem díjazza a társaságukat. Az sem zavarta nagyon, ha rányitottam a csapot, érdeklődve nézte, mi folyik rá és beszélt... mániája a kutyámmal való veszekedés (9 és fél éves, elég nagynövésű kan skótjuhász), folyton bszél neki rosszalló hangon, a kutyám meg imádja őt, úgy örül neki amikor meglátja, mint nekem...

A kicsi kandúrnak a bevásárló táskám ttszik a legjobban, mindig arra hever. Ha tele van, akkor is. Ha kényelmetlen neki, akkor is... muszáj vagyok mindig kipakolni neki, mert felborogat benne mindent, és ráfekszik, nem érdekli mivel van épp tele. Továbbá egy igazi kis zsarnok, kandúr létére nagyobb, mint a kis unokatestvérei és a húga, ezért ő az úr köztük, ő legalábbis így gondolja. A húga egy öntörvényű, akaratos macska... ha kirakom őket, és ő nem akar kimenni, fúj mg morog rám, elvonul valamelyik sarokba, stb... az egyik kicsi egy félős kis nyúl, folyton húzza a fejét simogatás elől, de mindig követ. Aztán ha megszokta a simogatást, berregve dorombol, és l sm lehet vakarni egy darabig... a testvérkéje meg egy kis hosszúlábú, satnya gazella, aki folyton puffog meg morog ha kaja van, nem érdekli, hogy nincs a közelében senki :) Megmerevedik, les, és morog, ha valaki közel megy hozzá, vagy hozzáér, egy nagy puffogással jelzi, hogy ez nem jó ötlet. Ő a legkisebb mind közül... kajában nincs haver, de egyébként mindig elnyomják őt, a helyéről lzavarják, megverik, ő a zsákmányállat folyton. Nm díjazza, ha egyszer odacsap, akkor csak lesnek a többiek...

Ők is egyre újabb szokásokat vsznek fel, ahogy nőnek, és mindannyian más-más személyiségek, mindben van valami kis különcség, amit szeretni lehet, és valami, amit nem. Egy dolog közös bennük, hogy kiszolgáló személyzetnek néznek minket, akiknek fura szaguk és még furább dolgaik vannak, rettentő béna vadászok és sok felesleges dolgot csinálnak, de valamiért mégis kifogyhatatlan kajakészletük van... ja és undorító dolgokat esznek legtöbbször, mint gyümölcsök, zöldségek... nagyjából szerintem ez a véleményük rólunk :)

2011. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiú cica csinálja ezt, hogy a csapból iszik hiába van teli a vizestálka.. :)
2011. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!