Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik egy spray ivartalanítá...

Létezik egy spray ivartalanításkor, amit ha ráfújnak a sebre, akkor a cica nem tudja feláztatni a nyálával?

Figyelt kérdés
Nemsokára ivartalaníttatni fogjuk lány kiscicánkat. Nem igazán szeretnék gallért tenni a fejére, mert állítólag nagyon megsínylik. Hallottam valami sprayről, amit (belső varrat esetén) ha ráfúj a doki, akkor kb. egy hétig nem jön le. Igaz ez?
2009. febr. 20. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen,létezik ilyen spray,csak nem sokat ér-tapasztalat:(

Ugyanis a cirmák mihelyt magához tér annak rendje és módja szerint elkezdi piszkálni a sebét,amig csak fel nem vérzik.Tehát a spray semmit nem véd a folyamatos nyalakodástól.

Szerintem butaság,amit a gallérról hallottál,persze,hogy szokatlan lesz,de ha ébredésnél mellette vagy és megnyugtatod,természetesnak fogja venni,hogy rajta van.

Könnyebb így nektek is,Neki is.

2009. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legjobb amit tehetsz, szerintem húzz rá bugyit, abba pedig tegyél tisztasági betétet a pisi miatt. A farka helyét vágd ki, vagy vegyél cicabugyit, némelyik állatbolt árul ilyen esetekre.
2009. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én állatdokim nem ajánlotta a gallért.Azt mondta csak akkor menjünk érte vissza (a gallérért),ha húzogatja a cérnát.Amúgy nem véletlenül nyalogatják.Így gyorsabban gyógyul a seb. Az én cicám is nyalogatta,semmi baja nem lett,sőt nagyon is hamar meggyógyult!:) A doki annyit mondott,hogy kenegethetjük hámosítóval is.
2009. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 15.01: Igen, a mi dokink sem ajánlotta a gallért, szerintük nem szokott gond lenni... hát, remélem.
2009. febr. 20. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemrég volt ivartalanítva a cicánk. Lánycica. 3 öltése volt. A műtét estéjén kóválygott, mint egy tajtrészeg, sajnáltam nagyon. Gallért nem kapott. Reggelre jobban lett, már fel is mászott a kedvenc helyére, a konyhaszekrény tetejére. Két napra rá kellett visszavinni, picit lázas volt, kapott két szurit. Egy hétre rá varratszedés. Pikk-pakk megvolt, a cica azóta él és virul és mi is, mert többet nem fog nyervogni egész éjjel és nem jelöli széjjel a lakást. :)

A cicák nagyon szívós állatok, semmi gond nem lesz, és a szőre is szépen visszanő majd, ahol leborotválták neki.

Nekünk is nyalogatta a sebet, de ahogy írták, az a gyógyulást segíti elő. Nem szedett ki egy cérnaszálat sem.

2009. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelj oda rá, mert az én cicámnak is volt egy műtéte (igaz, ez nem szimpla ivartalanítás volt, hanem más is) és kapott gallért és igaz hogy utálja, de tegnap voltunk varratszedésen és levették a gallérját és itthon evés ivás utánrögtön kinyalta a sebet és az egyik helyen kicsit szétszedte, vérzett, és vissza kellett rá tenni a gallért. Szóval nagyon figyelj rá ha nem lesz rajta gallér. Egyébként majd ne ijedj meg ha jó pár órán át mászkál fel alá a lakásban, mert ilyenkor azt csinálják.
2009. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint miután magukhoz térnek. De aztán majd abbahagyja.
2009. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, megnyugtattatok!! :))
2009. febr. 22. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!