Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? A macskám úgy...

Mit csináljak? A macskám úgy viselkedik mintha őrült lenne.

Figyelt kérdés

Nem állandóan de minden nap általában este bevadul a cicus. Szaladgál össze vissza ugrál mindenre mindenütt. "Megtámad" csikar...a tapétát leszedi a falról...a tárgyakat leveri a szekrényről...széttépi a papírzsebkendőt. Nem tudom mitől lehet ez és mit lehetne tenni ellene,ha valaki tud segítsen.

A cica benn van de amikor már nagyon nem bírok vele ki szoktam tenni,amúgy pedig nagyon nem szeret kinn lenni. Anyukám azt mondja,hogy lehet azért van mert csak konzerves macskakaját kap enni (vagyis csak "húst")szerintetek lehetséges ez? Próbáltam ma mást adni neki de nem eszi meg :(


2009. febr. 20. 21:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez teljesen normális! Az én cicám is "megőrül" kb. 21-22 óra körül (ő csak bent van). Ugyanúgy rohangál, támad, ahogy te is írtad. Aztán egy idő után abbahagyja és lenyugszik. Az egyik ismerősömnek kinti-benti cicája van, ő már 11 éves és ugyanígy viselkedik esténként (szóval semmi köze ahhoz, hogy kinti vagy benti).
2009. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A konzervtől nem őrülnek meg. Néha az enyémekre is rájön a dili, szinte leamortizálják a lakást.

Ivartalanítva van a cica? Talán frontérzékeny, bár ma nincs telihold...

Hová szoktad kitenni? Udvarra? Nehogy meglépjen, ha nem szeret kint lenni. Nincs esetleg egy helyiség, ahová ilyenkor be lehetne zárni, ahol "őrjönghet" károk nélkül?

Esetleg kérdezd meg az állatorvost, hátha tud segíteni.

2009. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Nekem két cicám van, reggel és este nagy játékba kezdenek, ugyanolyan őrülten viselkednek, mint ahogy leírtad, ez teljesen természetes. Néha én is beszállok a játékba, és jól megkergetem őket, labdákat, játékegereket dobálok nekik, meg bújócskázom velük, ez nagyon tetszik nekik.
2009. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A cica lány...az udvarra szoktam kitenni,nem megy el (legalábbis remélem) nem sok időre csak,hogy akkor hátha lenyugszik kicsit...nem igen van olyan helyiségünk ahová ilyenkor be tudnám csukni (de lehet rosszabb is lenne)
2009. febr. 20. 21:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik ez normális. Az én cicáim is ilyen bolondok, pedig ők házikoszton élnek (abban minden van) és nappal kint, este bent vannak, szabadon járhatnak. (Szóval az is kizárva hogy a bezártság miatt lenne:)
2009. febr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Állítólag minden macs bevadul este 10 környékén a Hold hatására ..:) Valahol olvastam, bekattannak, még néztem is hogy nah 11 óra, vajon most hány ember nézi rémülve megzazzant macskáját..:)
2009. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Áh, teljesen normális a macskád. :)) a miénk is ezt szokta (mondjuk 1 hete lett ivartalanítva), ő is dobbant mindenen, nagyon cuki. Meg van, hogy visszabosszul, olyankor elkapja a lábam, megszorongatja és elrohan. Szoktam vele kergetőzni, meg topogok neki, attól beindul és végigrohanássza a lakást. Olyan is volt, hogy a párom fején dobbantott. :D

Egyszer arra mentünk haza, hoyg egy bontatlan csomag 100-as zsepit cafatokra szedett szét és széthordta a lakásban. Szétröhögtük magunkat rajta.

Ilyenek. Főleg este jön rá nekünk is a dilihopp, de reggel is melóba menet előtt ki kell fárasztani. Néha mikor szabin voltam láttam miket művel otthon, nem is akarom tudni, hogy mit csinál mikor nem vagyunk otthon. :))

És az a pofa neki, mikor játszik.. :))

Viszont az ivartalanítás valóban jót tesz neki, picit nyugodtabb lett, nem játszik olyan vadul.

Valszeg a tiéd is fiatal még, az enyém másfél éves még csak.

2009. febr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az enyém még csak 7 hónapos
2009. febr. 20. 22:16
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nemsokára tüzelni fog. Akkor viszont semmiképpen se engedd ki, mert kismacska lesz a vége. :)

Viszont a macsekok úgy tüzelnek, hogy egy hétig. vernyogás iszonyatos vernyogás, folyamatos dürrögés, ha tudsz hozzáérni mert pucsít, simogatni sem nagyon lehet, mert attól is beindul. (én már úgy voltam vele, hogy valami ceruzával megbogarászom, hogy azt higgye, hogy megkettyintették)

Nos eltelik az egy hét, fellélegzik a család. Erre rá két hétre újból kezdi. Ezt kb másfél-két hónapig fogja csinálni. Majd pihi. Köv tüzelési időszak kezdete. Dettó ugyanolyan. Na mi akkor műttettük meg. Iszonyat, hoyg mit művelt, volt olyan éjszaka, hogy két órát tudtam csak aludni. Olyan vernyákolást rendezett. Ráadásul ha a kandúrok megérzik hoyg tűzel ott fognak szerenázodni az ablak alatt, vagy épp verekedni, és a verekedő vernyákoló macskák hangja iszonyatos. És persze széjjel jelölik a környéket, a macskabűzt gondolom nem kell bemutatni.

A mi állatorvosunk még az első tüzelés előtt javasolta a műtétet, persze nem vártuk meg, végigszenvedtünk egy komplett tüzelési időszakot. Soha többet. :)

2009. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám este tizeegykor már mélyen alszik, mellettem, vagy rajtam, és szinte meg sem mozdul. De neki ilyen az egyénisége. a macskák sem egyformák.
2009. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!