Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panellakók! Nem fog kiugrani...

Panellakók! Nem fog kiugrani a cicánk?

Figyelt kérdés

Van egy kiscicánk szeptember óta.


Itt van gyakorlatilag születése óta, tehát megszokta a környezetet.


Az erkélyre ritkán engedjük ki, de a jó idő közeledtével egyre gyakrabban.


Félő, hogy a nagy melegben nyáron nyitva lesz az erkélyajtó és az összes ablak is.

Már most is fogni kell, mikor meglát egy madarat vagy denevért, majd megőrül...


Szerintetek meg fogja próbálni, hogy kiugrik?


Rácsot nem akarunk feltenni.


2011. márc. 14. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Jó erős szúnyoghálót rakjatok fel, különben csak idő kérdése, hogy kiesik, vagy kiugrik!
2011. márc. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz, a mi cicunk kiugrott az erős szúnyogháló ellenére is... felugrott rá, az kinyílt és leesett a harmadik emeletről. Nyár volt, és a háló szegélye kitágult a melegtől, azért nyílt ki... Sokat jártam vele állatorvoshoz, megrepedt a gerince. Mostmár jól van, azóta eltelt 3 év lassan, 5 éves egészséges dagi cica! Vigyázzatok rá nagyon, figyeljétek, különösen akkor ne hagyjátok az ablakot nyitva, mikor otthon marad a cica egyedül.

18/L

2011. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sokféle megoldást láttam. Apró szemű rácsot, szúnyoghálót teljes erkély elejére, stb. Fiatal cicád van, ezer százalék, hogy egyszer meglát valamit és utána indul.
2011. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekünk is van egy macskánk. 4-ik emeleten lakunk. Nagyon ajánlom a szúnyoghálót az ablakra! Az erkélyre is csak akkor menjen ki, ha van aki figyel rá.

Az én macskám egyszer kiesett az ablakból, 2napig nem találtuk, majd egyszer lennt, a parkolóban nyávogót.:)

És a csoda az, hogy nem tört el semmije. Jó sokat evett, illetve eléggé félénk volt egy jó darabig.

ez 3 éve volt, és még megvan. Szúnyogháló meg az ablakon. :D

2011. márc. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos 90% hogy elöbb vagy utóbb baj történik. Mi csak bukóra szoktuk nyitni az ablakokat,illetve bezárjuk magunk mögött az erkély ajtaját. Nektek is ez marad, vagy hogy hálót-rácsot szereltek fel. állatos boltokban azoktak ilyeneket árulni
2011. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám kiesett egyszer a hatodikról betonra. :(

Majdben meghalt, de végül megmentették. Hónapokig lábadozott, sokáis fájdalmai voltak, és az állatorvosi költség 6 számjegyű volt a végére.

Ez 1,5 éve történt, mst szép egészséges cica, csak egy kicsit sánta maradt.

2011. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is a 6.-on lakunk. Szerencsére a cicának tériszonya van, így már felügyelet nélkül is kimehetne az erkélyre. De azért én is mindig kint vagyok vele. Még tavaly nyáron amikor szellőztettünk (pici volt még és kíváncsi) a külső párkányról hoztam be, majdnem kiesett. Azóta az ablakok csukva vannak, erre mindig figyelünk. Ha szellőztetni akarunk bezárjuk addig egy szobába. Az erkélyre csináltam egy szúnyoghálót. Ipari hálót tettem rá, mert az jó erős. Így egész nap nyitva van az erkélyajtó és nem tud kiszökni. Ha mégis kiakar menni, akkor meg megyek vele. :) Nem nehéz megcsinálni, nem kell hozzá "szakértelem", elég ha kalapácsot felismerjük. Ha ez az ötlet nem tetszik, akkor meg nincs más csak a rács, vagy a cicaháló.
2011. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Oda figyelj. Én a másodikon lakom. Reggel aludtam mindenki elment. Húgom suli anyám meló. Szoba ablak nyitva a másik szobában. Reggel felébredek keresem a macskát és nincs sehol. Csak ott tudott kimenni a bolond.Azóta nincs meg.
2011. márc. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szomorú...


Mi is a másodikon lakunk!


Köszönöm a Válaszokat!


Teszünk fel szúnyoghálót és az erkélyre csak akkor fog kimenni ha van kint vele valaki.

2011. márc. 15. 11:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Végül is a szúnyogháló nektek is haszon:)))

Nem lesz repkedő hívatlan vendég a lakásban

2011. márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!