Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska átnevelése lehetséges?

Macska átnevelése lehetséges?

Figyelt kérdés
2009 decemberében hoztunk el menhelyről egy akkor 3 hónapos kiscicát. Az elején még lehetett őt simogatni, ölbe venni, de pár hónap után már nem hagyta ezeket. Egy ideje reggelente bújós - befekszik szüleim közé, viszont nekem sosem csinál ilyet. Ha engem meglát, elkezd játszani. Úgy gondolom, hogy engem kizárólag a játszó pajtásának tekint. Erről hogyan lehetne őt "leszoktatni"? Mivel érhetném el, hogy nekem is kedveskedjen néha?
2011. márc. 15. 14:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a játék nála úgy néz ki, hogy támadja a kezemet. Viszont eközben nagyon erősen harap...ha rászólok vagy elveszem a kezem, mert fáj, következőleg ugyanolyan erősen harap. Mit lehet ezzel tenni?
2011. márc. 15. 14:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát így elsőre lehetetlennek látszik amit kérsz. De átlehet nevelni, ha elég türelmes és következetes vagy. De kérdezz meg egy állatorvost erről, ő biztos többet tud segíteni. Ha ez megnyugtat, amikor még otthon laktam én is csak játszótárs voltam az összes cicának, kutyának. Édesanyámra tekintettek "anyaként". Most már "saját" cicám van, ő inkább anyjának tekint mint játszótársnak. Szerencsére :)
2011. márc. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a harapást én nem engedném a helyedben. Egy kis (tényleg nem komoly!) pofon nem árt neki, és tudni fogja, mit nem szabad.
2011. márc. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tipikus. Mi is pont így jártunk. Pár hónap tapogatózás után a macskánk mindenkire szépen leosztotta a maga a szerepét.

Én lettem a fogadott anyja, a fiam a fogadott gyereke (és játszótársa), a nejem meg, mivel mindenféle komoly szerepre alkalmatlannak bizonyult, a szerelme (havonta három napig a szerelmével üldözi, a többi 27 napon meg kerüli, mint a tüzet).

Mi ráhagytuk, mivel valószínűleg így látja teljesnek a kis családját. És valóban a megfedlelő embert választotta ki a megfelelő feladatokra :)

2011. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Persze, nem papírból van egy macsek, rá kell ütni egy kicsit és határozottan rászólni, amíg rendet nem tanul.Pár hét alatt megérti, hogy mit lehet és mit nem.Vannak játékai? Mert azok kellenek, hogy kitombolhassa magát és ne a kezed legyen az egyedüli játéka.
2011. márc. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sajnos nálam a sima nevelés sem jött be...

Piciként került hozzánk, most egy éves és még mindig ugyanolyan önfejű, pedig mindenben következetes vagyok.

Ha a konyhaasztalra mászik fel, akkor leszidom, ha harapdál, támad minket, akkor kap egy pofont. De ezek hiába, semmi sem segít.

Most már úgy vagyunk vele, hogy inkább nem nyúzzuk, akkor simizzük ha őfelsége is szeretné :D


Tökéletesen illik rá a klasszikus vicc:


"Amikor a kutyával jól bánik a gazdája, ő ezt gondolja: - a gazdám finom falatokkal etet, mindig kapok friss vizet, sétáltat, játszik velem, simogat és kényeztet. Biztos valami istenség lehet!

Amikor a macskával jól bánik a gazdája, ő így gondolkozik: - a gazdám finom falatokkal etet, mindig kapok friss vizet, játszik velem, simogat és kényeztet. Biztos valami istenség lehetek!"

2011. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!