Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a 4 hónapos...

Mit csináljak a 4 hónapos cicámmal?

Figyelt kérdés

Állandóan felmegy az asztalra,de nem enni hanem ami ottvan

azt leütni és játszani vele.Vele szoktam aludni és van egy bizonyos takaró amit mindig lepisil.De csak azt,a többit nem.És ez a takaró pont a 16.000Ft-os takaróm,így egy másikkal alszom.Hogyan neveljem?Vagy mit tudok vele csinálni hogy ne pisilje le?


2011. márc. 16. 08:05
 1/9 Raffi ***** válasza:

Én tapsolni szoktam, meg rákiálltok, hogy nem szabad! De ha egy kicsit meglegyinted (ha éppen eléred) abból jobban ért.

Sajna ezek szavakból nem értenek csak ha megijeszted.

2011. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom amit az előző. vagy tegyél fém dobozba követ és rázd meg mikor rossz. A hangtól biztos megijed. Vagy vannak ezek a szilveszteri sípok, az is jó lehet. A hangos zajok megijesztik. De utána jöhet egy pofon is.
2011. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ki lehet mosni a takaródat, mosd ki Domestos-os, vagy illatos vízben, hogy ne érezze a régi pisilése illatát rajta. Ha látod, hogy hozzákezd a pisiléshez, rögtön tedd őt az alomjára.Az asztalon pedig ne hagyjál olyan tárgyakar, amiket le tud ütni.
2011. márc. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tegyél levendulát egy zacskóba, és tedd oda, ahová pisilni szokott. A cicák nem szeretik a levendula illatát.
2011. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én takarómat 95 fokon lehet mosni, beteszem a mosógépbe, egy fél üveg domestossal, és illatozik utána!De mindent így mostam régen, még a szőnyeget is!Ugyan azt tudom tanácsolni, mint a többiek,hangos taps, kiabálás,odasuhintás és ezen nem azt értem, hogy verjük agyon szegényt, de az enyém így tanulta meg, hol az ő wc területe!Imádom, a szemem fénye, ivartalanítva is van és azóta pl nem wc-zik idebent, hanem kikéredzkedik!
2011. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért nem szeretnék levendulát tenni oda ahova pisil mert szeretném hogy továbbra is velem aludjon.Nagyon jó ötletek várom a többit is.Ezeket mind kipróbálom remélem bejön!
2011. márc. 16. 14:44
 7/9 anonim ***** válasza:
A takaródra már adtak jó tanácsot, és is csak azt tudom javasolni, hogy úgy mosd ki, hogy ne érezze rajta a pisi-szagot. Az asztalra-mászás illetve egyéb rendetlenkedés ellen mi vettünk egy olyan műanyag szórófejes flakont ( amivel virágot, vagy vasalni való ruhát szoktak permetezni ) és ezzel permetezzük le vizzel, amikor éppen rosszalkodik. És persze hangosan rákiáltok, hogy NEM!
2011. márc. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
SZERINTEM VEGYÉL NEKI EGY MACSKABÚTORT AMI NEM DRÁGA DE TUD RAJTA UGRÁLNI. MEG NE ALUGYÁL VELE HANEM RAGDRÁ A MACSKA BÚTORRA HA MEGLESZ. AMÚGY A MACSKA BÚTOR : 5000FT-250000FT -IG TERJED
2011. márc. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jók az eddigi ötletek is, én a neveletlen cicák féken tartására a vízipisztolyt szoktam javasolni. 10 esetből 9-szer bejön, a maradék egy esetben a macska a vízsugárral is játszani kezd... :)


Ami még beválhat: újságpapírral odacsapsz a macska MELLÉ, amikor az asztalra ugrik. A zörgő újságpapír hangját utálják a cicák.


A bepisilés nehezebb ügy, de lehet, hogy a közelgő ivarérés jele. Ivartalanítás mindenképpen javasolt, és esetleg egy időre ki lehetne őt zárni éjszakára a szobádból is, amíg le nem szokik a bepisilésről. Inkább ez, mint hogy állandóan pisiben aludj! Ha már eltelt egy kis idő, megpróbálhatod újra beengedni magad mellé. Gyakoribb alompucolás is segíthet, van olyan cica aki nagyon kényes az alom tisztaságára.

Üdv,

egy cicatenyésztő

2011. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!