Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges a cica. Hallottam...

Férges a cica. Hallottam emberre is átterjedhet. De csak a székletről? Simogatással nem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:35
 1/10 anonim válasza:
hát ha simogatod akkor minimum 5, maximum 10 százalék az esélye.
2011. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simogatással is, mert a macska köztudottan a fenekét kinyalja így tisztogatja.


Aztán mega szőrét nyalogatja, és már ott is vana parazita pete.


Te meg megsimogatod, bekerül a bőrredőid közé, a körmöd alá, és mindegy, hogy kezet mosol e vagy sem van rá esély, hogy a szádon át bekerül a szervezetedbe ha a kezeddel eszel valamit.

2011. márc. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha betartjátok a higiéniai szabályokat, akkor nem terjed át, de a cicának jó lenne féreghajtót adni. Állatkereskedésben, patikában tablettában is lehet kapni, ha nem tudod mennyit, hogyan kell, szerintem kérdezd meg ott, tudni fogják.
2011. márc. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a háziállatokban olyan fonálférgek is jelen lehetnek amik székletében nem is látszanak, az emberbe kerülve meg szépen évek alatt szaporodnak el, és aztán a szívbillentyűkre rakódnak, meg a nagyobb érfalakra, van is erről egy jó videó valahol a yutubon.
2011. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:43


Nem hinném, hogy a higiéniai szabályok érnének is valamit mert a természet sajna nem így máködik a petéka szőrön betokozódva sokáig életképesek.

A macska dörgölőzik jobbra balra mindenhez, ruhához bármihez, de még a porhoz vagy szőrszálhoz tapadt pete belélegezve is fertőzhet.


A férges állat rendkívül veszélyes, főleg kisgyerekekre.

Vannak oylan féreg fajták is amiket kiirtani is nehéz, mert betokozódnak az izomzatba, a csontvelőbe, agyba és évekig várnak.

2011. márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szigorú kézmosás.De inkább nem nyúlunk hozzá.A férjem amúgy is csak lábbal szokott :((

MA kapja az első fél tablettát.

2011. márc. 16. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Én féreghajtás idejére valami karanténba zárnám, mert ami kijön belőle az is elég fertőző.
2011. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, igazából ebbe nem gondoltam bele, mielőtt beírtam a választ. Csak utána jutott eszembe, mikor láttam, hogy a cicám a fenekét nyalja. :D


De a féreghajtós része áll a válaszomnak. :)


17:43-as.

2011. márc. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az állatorvostól azt az infot kaptam hogy a macskáról nagyon kicsi az esélye hogy átterjed a féreg.


Talált a kiscicám, rögtön féreghajtottam, kakilt is szépen "sünöket".


Főleg, ha megkapta a féreghajtót, mert akkor fél nap alatt elpusztulnak a felnőtt férgek (a peték nem, azért kell megismételni két hét múlva).


Ráadásul a macskákban élő leggyakoribb féreg (nem tudom mi, talán orsós) petéi közvetlenül nem fertőznek, előtte földben ki kell kelniük.


Szóval ne aggódj, inkább kérdezd meg az állatorvost, ő tud pontosabbat.

2011. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó, hát jobb félni....

6 hónapos , még nem kapott féreghajtót.....:p valahogy kimaradt....

2011. márc. 16. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!